FB pixel TP pixel
Pan Tau
Pan Tau

Pan Tau

Pan Tau
Česko | 1970 | Dobrodružné filmy | Pro starší děti | 30 minut | 3 řad(a) | 33 epizod

Poslední setkání s kouzelným panem Tau v příběhu, který je určen nejen dětem. Jeho hrdinou je herec Rudolf Karásek, který byl před patnácti lety slavným představitelem dětmi milovaného pana Tau. Dnes už jen vzpomíná na zašlou slávu a hledá útěchu v alkoholu. Jednoho dne se ovšem v jeho vilce, kde ži...

Poslední setkání s kouzelným panem Tau v příběhu, který je určen nejen dětem. Jeho hrdinou je herec Rudolf Karásek, který byl před patnácti lety slavným představitelem dětmi milovaného pana Tau. Dnes už jen vzpomíná na zašlou slávu a hledá útěchu v alkoholu. Jednoho dne se ovšem v jeho vilce, kde žije se svou dcerou Hankou a jejími dvěma syny, objeví barrandovský zaměstnanec a předá mu scénář na nový film o Panu Tau. Už při zkouškách některých scén se však ukáže, že Karásek na obtížnou roli nestačí. Režisér se začne poohlížet po náhradě nebo po dublovi. Asistentka Alena mu přivede pana Nováka, který jako by panu Tau z oka vypadl. Ten bravurně zvládne všechny náročné scény. Karásek začíná žárlit na dvojníkovy úspěchy i na jeho oblibu u dětí, které ve filmu hrají. Na klidu mu nepřidají ani náhodně vyslechnuté a nepříliš lichotivé režisérovy poznámky na svou adresu. Po řadě zmatků a dokonce záměn Karáska a Nováka se štáb přesune do Tater, aby tu natočil exteriérové scény. Tady se herec rozzlobí a prohlásí, že žádného dvojníka nepotřebuje, a když si dubl narazí koleno při autonehodě, sám zahraje náročnou scénu v hořícím letadle. Znovu získá ztracené sebevědomí a dokonce získá v divadle roli Cyrana. Natáčení končí a pana Nováka najednou nikdo nemůže najít. Prostě zmizel. Teprve závěrečný záběr potvrdí, že tajemný pan Novák byl skutečný pan Tau, a tak se realita filmu opět vrací k pohádkovosti.

Hrají: Otto Šimánek, Dana Vávrová, Ute Christensen, Vladimír Kratina, Viktor Preiss

Režie: Jindřich Polák

IMDb  66 % Kinobox  65 %

Pan Tau online

Sledovat Pan Tau online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Pan Tau online, zda je ke stažení a zda má Pan Tau dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
od 2. 9. 1998
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Pan Tau recenze a hodnocení

Ve filmu Pan Tau hrají Otto Šimánek, Dana Vávrová, Ute Christensen, Vladimír Kratina, Viktor Preiss.

Film Pan Tau režíruje Jindřich Polák.

Film Pan Tau má 30 minut.

Film Pan Tau můžete vidět na iVysílání.

Film Pan Tau je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.