FB pixel TP pixel
Gorky Park

Park Gorkého

Gorky Park
USA | 1983 | Krimi filmy | Vražda | 128 minut

Snímek zkušeného Michaela Apteda Park Gorkého vznikl v roce 1983. Na americký film má poněkud atypický námět a atypického hrdinu. Hlavní vyšetřovatel moskevské milice Arkadij Renko řeší případ záhadné vraždy tří mladých lidí, do něhož je zapletena KGB, zkorumpovaná justice i cynický americký obchodn...

Snímek zkušeného Michaela Apteda Park Gorkého vznikl v roce 1983. Na americký film má poněkud atypický námět a atypického hrdinu. Hlavní vyšetřovatel moskevské milice Arkadij Renko řeší případ záhadné vraždy tří mladých lidí, do něhož je zapletena KGB, zkorumpovaná justice i cynický americký obchodník s kožešinami. Spravedlivý a čestný policista tedy bojuje s mocnou přesilou, ale nakonec díky pomoci newyorského detektiva (!) a nonkonformní ruské dívky Iriny zajistí za cenu mnoha životů průchod právu. Solidní politicko-kriminální drama se rozvíjí v pomalém tempu s občasnými akčními scénami. Tvůrcům se celkem podařilo vystihnout sovětské reálie, byť natáčeli ve Finsku. Ve své době byl Park Gorkého možná zajímavou výpovědí o poměrech, o nichž na Západě musely být notně zkreslené představy. Dnes by však stěží obstál před obrazem, jaký o své zemi podávají tamní filmaři.

Hrají: William Hurt, Lee Marvin, Brian Dennehy, Joanna Pacula, Michael Elphick, Ian McDiarmid, Richard Griffiths

Režie: Michael Apted

IMDb  67 % Kinobox  65 %

Park Gorkého online

Sledovat Park Gorkého online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Park Gorkého online, zda je ke stažení a zda má Park Gorkého dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 30. 9. 2022
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 99 Kč nebo 149 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Park Gorkého recenze a hodnocení

Ve filmu Park Gorkého hrají William Hurt, Lee Marvin, Brian Dennehy, Joanna Pacula, Michael Elphick, Ian McDiarmid, Richard Griffiths.

Film Park Gorkého režíruje Michael Apted.

Film Park Gorkého má 128 minut.

Film Park Gorkého můžete vidět na iTunes.

Film Park Gorkého je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.