FB pixel TP pixel
Oil Lamps
Oil Lamps

Petrolejové lampy

Oil Lamps
Česko | 1971 | Drama | Psychologické | 101 minut

Sugestivní filmové drama Petrolejové lampy natočil Juraj Herz podle stejnojmenného románu Jaroslava Havlíčka. Vypráví v něm tragický příběh stárnoucí dívky Štěpy, žijící na přelomu století v dusném prostředí českého maloměsta, v ovzduší nepochopení a předstíraných citů, přetvářky a falše. Štěpě jsou...

Sugestivní filmové drama Petrolejové lampy natočil Juraj Herz podle stejnojmenného románu Jaroslava Havlíčka. Vypráví v něm tragický příběh stárnoucí dívky Štěpy, žijící na přelomu století v dusném prostředí českého maloměsta, v ovzduší nepochopení a předstíraných citů, přetvářky a falše. Štěpě jsou neustále matkou vnucováni adepti na ženění, kteří ovšem musejí pocházet z téhož okruhu jako ona. Štěpa je však jiná než ostatní dívky. Jakoby zasažena duchem emancipace vyslouží si pověst dívky volných mravů a ta přirozeně nápadníky z řad městské honorace odrazuje. Než by se stala starou pannou, provdá se za bratrance, zkrachovalého důstojníka. V den svatby ale ještě netuší, jaká strašlivá nemoc pronásleduje jejího ženicha...Pečlivě rekonstruované období secese v sobě tají osudové lidské trápení: stárnoucí dívka z rodiny maloměstské honorace se dočká svého štěstí, když se provdá na pohledného důstojníka. Netuší ovšem, že muž trpí zhoubnou pohlavní chorobu - s marnou obětavostí pak o něho pečuje, vystavena zlomyslnému posměchu svého okolí. Vynikající, stále sugestivní snímek Juraje Herze se opírá o procítěné, jemně odstíněné herecké výkony Ivy Janžurové a Petra Čepka. (alza.cz)

Hrají: Iva Janžurová, Petr Čepek, Marie Rosůlková, Ota Sklenčka

Režie: Juraj Herz

IMDb  74 %

Petrolejové lampy online

Sledovat Petrolejové lampy online můžeš na Filmbox+, KVIFF TV, O2TV, Starmax, Vodafone TV, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Petrolejové lampy online, zda je ke stažení a zda má Petrolejové lampy dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 28. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
Filmbox+
Filmbox+
SD kvalita | od 19. 8. 2023
Předplatné za 99 Kč
KVIFF TV
KVIFF TV
od 27. 9. 2022
Půjčení (HD) za 70 Kč Nákup (HD) za 120 Kč
O2TV
O2TV
HD kvalita | SD kvalita | od 14. 6. 2023
Půjčení (HD) za 59 Kč
Starmax
Starmax
od 7. 10. 2022
Předplatné za 99 Kč
Vodafone TV
Vodafone TV
HD kvalita | SD kvalita | od 4. 4. 2021
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Petrolejové lampy novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Petrolejové lampy, které najdeš na našem webu.

Česká filmová klasika má na YouTube už přes 70 filmů zdarma!
Česká filmová klasika má na YouTube už přes 70 filmů zdarma!
13.02.2020 12:00:00 | České novinky

Filmový kanál Česká filmová klasika stále pokračuje ve své ceněné aktivitě na YouTube a přidává pravidelně nové snímky, které často patří mezi absolutní klasiky, anebo jsou jinak velmi těžko dostupné. Jen za poslední měsíc jich přibylo třináct.

České filmy na YouTube přibývají. Za měsíc přibylo 18 nových filmů zdarma
České filmy na YouTube přibývají. Za měsíc přibylo 18 nových filmů zdarma
19.05.2019 | Tipy na film

YouTube kanál Česká filmová klasika neustále rozšiřuje nabídku vynikajících tuzemských filmů zdarma a navíc výrazně přidává na rychlosti.

100 nejlepších českých filmů historie (100 LET REPUBLIKY)
100 nejlepších českých filmů historie (100 LET REPUBLIKY)
26.10.2018 9:00:00 | České novinky

Finále našeho českého týdne je tu a my jsme pro vás vybrali ke stému výročí založení Československé republiky hned 100 nejlepších filmů, které během naší historie vznikly. A trochu klameme obrázkem, Pelíšky to nevyhrály.

10 nejslavnějších filmů Juraje Herze
10 nejslavnějších filmů Juraje Herze
09.04.2018 | České novinky

Ve věku nedožitých 84 let včera zemřel legendární slovenský režisér Juraj Herz. Ještě za dob Československa v jeho režii vznikly vynikající filmy jako Spalovač mrtvol, Petrolejové lampy, Panna a netvor nebo Morgiana. Herz je označován za otce československého hororu. Připomeňme si jeho nejslavnější filmy.

Petrolejové lampy recenze a hodnocení

Ve filmu Petrolejové lampy hrají Iva Janžurová, Petr Čepek, Marie Rosůlková, Ota Sklenčka.

Film Petrolejové lampy režíruje Juraj Herz.

Film Petrolejové lampy má 101 minut.

Film Petrolejové lampy můžete vidět na Filmbox+, KVIFF TV, O2TV, Starmax, Vodafone TV, Voyo.

Film Petrolejové lampy je online na Filmbox+, KVIFF TV, O2TV, Starmax, Vodafone TV, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.