FB pixel TP pixel
The Pianist
The Pianist

Pianista

The Pianist
Francie | 2002 | Životopisné filmy | Hudebníci | 150 minut

Film Pianista je příběhem W. Szpilmana, skvělého pianisty a uznávaného interpreta Chopinových skladeb. Příběh začíná v okamžiku, kdy ve varšavském rádiu zní Chopinovo Nokturno v C# moll v jeho podání. Píše se rok 1939 a Szpilmanovi je 28 let. Polsko je napadeno německými vojsky, která brzy přicházej...

Film Pianista je příběhem W. Szpilmana, skvělého pianisty a uznávaného interpreta Chopinových skladeb. Příběh začíná v okamžiku, kdy ve varšavském rádiu zní Chopinovo Nokturno v C# moll v jeho podání. Píše se rok 1939 a Szpilmanovi je 28 let. Polsko je napadeno německými vojsky, která brzy přicházejí i do jeho hlavního města Varšavy. Téměř okamžitě jsou uplatněny tvrdé restrikce vůči zdejší židovské komunitě. Szpilman a jeho rodina - rodiče, bratr a dvě sestry - žili až dosud spokojeným životem, brzy jsou však donuceni podřídit se ponižujícím pravidlům. Kromě toho, že jim docházejí peníze a jídlo, musí pod hrozbou přísného trestu nosit na rukou Davidovu hvězdu. Nátlak se postupně zvyšuje a rodina je na tom stále hůře. Brzy jsou donuceni prodat obrazy, stříbro, nábytek a nakonec i Szpilmanovo piáno. Největší ranou je však rozhodnutí, podle kterého mají být všichni Židé umístěni do uzavřeného areálu, obehnaného vysokými zdmi - na místo, které brzy vstoupí do dějin jako Varšavské ghetto.

IMDb  85 %

Pianista online

Sledovat Pianista online můžeš na Amazon Prime Video. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Pianista online, zda je ke stažení a zda má Pianista dabing nebo titulky.

Amazon Prime Video
Amazon Prime Video
české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 6. 11. 2022
Předplatné za 79 Kč

Pianista obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Pianista, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Pianista postavy.

Pianista novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Pianista, které najdeš na našem webu.

10 filmů, pokud se vám líbilo Marhoulovo Nabarvené ptáče
10 filmů, pokud se vám líbilo Marhoulovo Nabarvené ptáče
26.09.2019 | Tipy na film

Nový film Václava Marhoula, popisující hrůzy války pohledem malého chlapce, je dva týdny v kinech a má za sebou 50 000 diváků. Pokud se vám Nabarvené ptáče líbilo a chtěli byste vidět něco tematicky podobného, máme pro vás pár tipů.

Pianista zajímavosti

Rozpočet
35 000 000 $
Celosvětové tržby
120 072 577 $
Tržby v USA
32 572 577 $
Tržby v českých kinech
6 668 366 Kč
Návštěvnost v českých kinech
94 425 diváků
Počet Oscarů
3 vítězství, 7 nominací

Pianista recenze a hodnocení

Ve filmu Pianista hrají Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Frank Finlay, Maureen Lipman, Emilia Fox, Jessica Kate Meyer, Michal Zebrowski.

Film Pianista režíruje Roman Polanski.

Film Pianista má 150 minut.

Film Pianista měl rozpočet 35 000 000 $.

Film Pianista vidělo v českých kinech 94 425 diváků.

Film Pianista můžete vidět na Amazon Prime Video.

Film Pianista je online na Amazon Prime Video, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.