FB pixel TP pixel
Die Blechtrommel
Die Blechtrommel

Plechový bubínek

Die Blechtrommel
Německo | 1979 | Drama | 142 minut

Děj se odehrává v letech 1899 - 1945 a sleduje osudy postav na pozadí proměn města Gdaňska, sleduje také Oskarův příběh. Oskar má podle Schlöndorfa dvě typické vlastnosti své doby: odmítání a protest. Brání se účasti ve světě dospělých tak důsledně, že odmítne vyrůst. Protestuje tak hlasitě, že jeho...

Děj se odehrává v letech 1899 - 1945 a sleduje osudy postav na pozadí proměn města Gdaňska, sleduje také Oskarův příběh. Oskar má podle Schlöndorfa dvě typické vlastnosti své doby: odmítání a protest. Brání se účasti ve světě dospělých tak důsledně, že odmítne vyrůst. Protestuje tak hlasitě, že jeho hlas rozbíjí sklo. Jedním z mnoha problémů realizace bylo obsazení hlavní role. Po dohodě s autorem bylo rozhodnuto, že Oskar musí být chlapec, nikoli lilipután. Šťastná volba padla na Davida Bennenta. Snímek získal Zlatou palmu na MFF v Cannes ex aequo (s Coppolovou freskou A nyní apokalypsa) a Oscara za nejlepší cizojazyčný film.(oficiální text distributora)

IMDb  76 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Plechový bubínek online

Plechový bubínek online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Plechový bubínek obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Plechový bubínek, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Plechový bubínek postavy.

Plechový bubínek zajímavosti

Tržby v českých kinech
3 378 115 Kč
Návštěvnost v českých kinech
81 208 diváků
Počet Oscarů
1 vítězství, 1 nominací

Plechový bubínek recenze a hodnocení