FB pixel TP pixel
Poslední leč

Poslední leč

Poslední leč
Česko | 1981 | Komedie | Satira

Jedinými protagonisty této nezvyklé podívané, v níž se dialogy prolínají s pantomimou, jsou revírník z románu Viléma Mrštíka Pohádka máje a doktor Zvonek Burke ze hry současného dramatika Ladislava Smočka Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho. Děj je velmi jednoduchý: tak jako každý rok přichází ...

Jedinými protagonisty této nezvyklé podívané, v níž se dialogy prolínají s pantomimou, jsou revírník z románu Viléma Mrštíka Pohádka máje a doktor Zvonek Burke ze hry současného dramatika Ladislava Smočka Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho. Děj je velmi jednoduchý: tak jako každý rok přichází doktor Burke navštívit stařičkého pana revírníka, o něhož se stará pečovatelka Dobruše. V malé, nepříliš útulné místnosti prožívají oba přátelé neuvěřitelná dobrodružství, v nichž díky jejich fantazii mění úplně všední věci svou funkci, představy se stávají skutečností a vzniká tak bláznivý svět, v němž je možné všechno. Experimentální film, kde jde v podstatě o hru na hru, se zcela vymyká běžnému standardu barrandovské produkce a oprávněně zaujal kritiku i zasvěcené diváky.

Hrají: Bolek Polívka, Jiří Pecha, Ivana Kaslová, Hana Vaňková

Režie: Bolek Polívka, Vladimír Sís

IMDb  77 % Kinobox  72 %

Poslední leč online

Sledovat Poslední leč online můžeš na Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Poslední leč online, zda je ke stažení a zda má Poslední leč dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 4. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Poslední leč recenze a hodnocení

Ve filmu Poslední leč hrají Bolek Polívka, Jiří Pecha, Ivana Kaslová, Hana Vaňková.

Film Poslední leč režíruje Bolek Polívka, Vladimír Sís.

Film Poslední leč můžete vidět na Voyo.

Film Poslední leč je online na Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.