FB pixel TP pixel
Povídka Malostranská
Povídka Malostranská

Povídka malostranská

Povídka Malostranská
Česko | 1981 | Komedie | Situace

Pražská Malá Strana a Jan Neruda – to je magické spojení. A pokud k tomu přidáme ještě renomovaného režiséra Jiřího Krejčíka a Jiřího Menzla v hlavní roli, je filmový zázrak hotový... Mladík studující práva (J. Menzel) si najde podnájem u jisté mladé konduktorky (S. Valentová) v domnění, že tu najde...

Pražská Malá Strana a Jan Neruda – to je magické spojení. A pokud k tomu přidáme ještě renomovaného režiséra Jiřího Krejčíka a Jiřího Menzla v hlavní roli, je filmový zázrak hotový... Mladík studující práva (J. Menzel) si najde podnájem u jisté mladé konduktorky (S. Valentová) v domnění, že tu najde idylickou malostranskou atmosféru a bude se moci v klidu připravit na zkoušky. Dům je zabydlen rázovitými postavičkami. Žije tu majitel (J. Kemr), který občas ztrácí paměť, a jeho milá skromná dcera ve věku na vdávání (J. Molavcová), bydlí tu neúspěšný malíř (J. Somr) a jeho temperamentní žena (Z. Fišárková) i jistý tajemný Provazník (R. Hrušínský), který píše anonymy na své bližní, aby se škodolibě bavil na jejich účet. Největší potíže mladíkovi ale způsobí bytná, kvůli které je dokonce, ne svou vlastní vinou, nucen podstoupit souboj s jejím milencem, důstojníkem (P. Nový). Naštěstí v malostranském podnájmu nakonec neztratí ani život, ani mládeneckou svobodu.

Hrají: Jiří Menzel, Rudolf Hrušínský, Josef Kemr, Josef Somr, Soňa Valentová, Jitka Molavcová, Zuzana Fišárková

Režie: Jiří Krejčík

IMDb  71 % Kinobox  72 %

Povídka malostranská online

Sledovat Povídka malostranská online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Povídka malostranská online, zda je ke stažení a zda má Povídka malostranská dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 2. 9. 2001
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Povídka malostranská recenze a hodnocení

Ve filmu Povídka malostranská hrají Jiří Menzel, Rudolf Hrušínský, Josef Kemr, Josef Somr, Soňa Valentová, Jitka Molavcová, Zuzana Fišárková.

Film Povídka malostranská režíruje Jiří Krejčík.

Film Povídka malostranská můžete vidět na iVysílání.

Film Povídka malostranská je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.