FB pixel TP pixel
Povídka Malostranská
Povídka Malostranská

Povídka malostranská

Povídka Malostranská
Česko | 1981 | Komedie | Situace

Pražská Malá Strana a Jan Neruda – to je magické spojení. A pokud k tomu přidáme ještě renomovaného režiséra Jiřího Krejčíka a Jiřího Menzla v hlavní roli, je filmový zázrak hotový... Mladík studující práva (J. Menzel) si najde podnájem u jisté mladé konduktorky (S. Valentová) v domnění, že tu najde...

Pražská Malá Strana a Jan Neruda – to je magické spojení. A pokud k tomu přidáme ještě renomovaného režiséra Jiřího Krejčíka a Jiřího Menzla v hlavní roli, je filmový zázrak hotový... Mladík studující práva (J. Menzel) si najde podnájem u jisté mladé konduktorky (S. Valentová) v domnění, že tu najde idylickou malostranskou atmosféru a bude se moci v klidu připravit na zkoušky. Dům je zabydlen rázovitými postavičkami. Žije tu majitel (J. Kemr), který občas ztrácí paměť, a jeho milá skromná dcera ve věku na vdávání (J. Molavcová), bydlí tu neúspěšný malíř (J. Somr) a jeho temperamentní žena (Z. Fišárková) i jistý tajemný Provazník (R. Hrušínský), který píše anonymy na své bližní, aby se škodolibě bavil na jejich účet. Největší potíže mladíkovi ale způsobí bytná, kvůli které je dokonce, ne svou vlastní vinou, nucen podstoupit souboj s jejím milencem, důstojníkem (P. Nový). Naštěstí v malostranském podnájmu nakonec neztratí ani život, ani mládeneckou svobodu.

IMDb  71 % CSFD  77 %

Povídka malostranská online

Sledovat Povídka malostranská online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Povídka malostranská online, zda je ke stažení a zda má Povídka malostranská dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 2. 9. 2001
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Povídka malostranská obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Povídka malostranská, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Povídka malostranská postavy.

Jiří Menzel
Jiří Menzel
Dr. Krumlovský
Rudolf Hrušínský
Rudolf Hrušínský
Provazník
Josef Kemr
Josef Kemr
Landlord
Josef Somr
Josef Somr
Augusta, The Painter
Soňa Valentová
Soňa Valentová
Mrs. Konduktor
Jitka Molavcová
Jitka Molavcová
Ms. Otylka
Zuzana Fišárková
Zuzana Fišárková
Mrs. Augusta
Jan J. Vágner
Jan J. Vágner
Officer
Pavel Nový
Pavel Nový
Officer

Povídka malostranská recenze a hodnocení

Ve filmu Povídka malostranská hrají Jiří Menzel, Rudolf Hrušínský, Josef Kemr, Josef Somr, Soňa Valentová, Jitka Molavcová, Zuzana Fišárková.

Film Povídka malostranská režíruje Jiří Krejčík.

Film Povídka malostranská můžete vidět na iVysílání.

Film Povídka malostranská je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.