FB pixel TP pixel
Flic Story
Flic Story

Povídka o policajtovi

Flic Story
Francie | 1975 | Krimi filmy | Krimi drama | 112 minut

Francouzský film Povídka o policajtovi byl natočen podle skutečné události. Podkladem se stala stejnojmenná kniha vzpomínek někdejšího inspektora Rogera Borniche. Na vzniku filmu se podílel i bývalý příslušník podsvětí Alphonse Boudard a bratr Emila Buissona Jean-Baptiste, vystupující v příběhu pod ...

Francouzský film Povídka o policajtovi byl natočen podle skutečné události. Podkladem se stala stejnojmenná kniha vzpomínek někdejšího inspektora Rogera Borniche. Na vzniku filmu se podílel i bývalý příslušník podsvětí Alphonse Boudard a bratr Emila Buissona Jean-Baptiste, vystupující v příběhu pod přezdívkou Le Nus. Emile Buisson proslul již za okupace Francie jako bandita a lupič, po dopadení byl odsouzen na doživotní nucené práce. Pro výrazně psychopatické chování byl umístěn do psychiatrické léčebny, odkud v září 1947 utekl. Byl na svobodě pouze několik měsíců, a za tu dobu spáchal přes dvacet loupeží a téměř deset vražd. Byl dopaden za okolností, které film přesně rekonstruuje. Příběh nelítostného vraha, psychopatického Buissona a „jeho“ policisty, inspektora Borniche je drama dvou hereckých osobností – Jeana-Louise Trintignanta a Alaina Delona.

CSFD  80 %

Povídka o policajtovi online

Sledovat Povídka o policajtovi online můžeš na HBO Max. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Povídka o policajtovi online, zda je ke stažení a zda má Povídka o policajtovi dabing nebo titulky.

HBO Max
HBO Max
anglické titulky | české titulky | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 2. 8. 2022
Předplatné za 199 Kč

Povídka o policajtovi obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Povídka o policajtovi, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Povídka o policajtovi postavy.

Alain Delon
Alain Delon
Roger Borniche
Jean-Louis Trintignant
Jean-Louis Trintignant
Emile Buisson
Claudine Auger
Claudine Auger
Catherine
Renato Salvatori
Renato Salvatori
Mario Poncini
André Pousse
André Pousse
Jean-Baptiste Buisson
Marco Perrin
Marco Perrin
Vieuchene
Henri Guybet
Henri Guybet
Hidoine
Maurice Barrier
Maurice Barrier
Rene Bollec
Denis Manuel
Denis Manuel
Lucien Darros
Jacques Deray
Jacques Deray
Režie

Povídka o policajtovi recenze a hodnocení