FB pixel TP pixel
The Passenger
The Passenger

Povolání: Reportér

The Passenger
Itálie | 1975 | Drama | 121 minut

Co se týče dějové zápletky, jedno z Antonioniho nejatraktivnějších děl. Přitom dramatičnost příběhu nejde na úkor režisérových tradičních filozoficko-existenciálních přesahů, z nichž je tentokrát vyzdvižena myšlenka sociální podmíněnosti lidského konání a existence. Novinář David si uvědomuje „jepič...

Co se týče dějové zápletky, jedno z Antonioniho nejatraktivnějších děl. Přitom dramatičnost příběhu nejde na úkor režisérových tradičních filozoficko-existenciálních přesahů, z nichž je tentokrát vyzdvižena myšlenka sociální podmíněnosti lidského konání a existence. Novinář David si uvědomuje „jepičí osud“ svého pracovního úsilí i neutěšenost soukromého života. Záhy po výměně pasů zjišťuje, že se ocitá ve vleku nebezpečných událostí odvíjejících se od jeho nové totožnosti prodejce zbraní. Opojení z příslibu náhle nabyté svobody střídá prohlubující se frustrace. Téměř bez použití subjektivních pohledů nám kamera přináší obrazové „zpravodajství“ o Davidově útěku před vlastní minulostí a vypůjčenou přítomností.

IMDb  76 % CSFD  62 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Povolání: Reportér online

Povolání: Reportér online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Povolání: Reportér obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Povolání: Reportér, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Povolání: Reportér postavy.

Povolání: Reportér zajímavosti

Tržby v českých kinech
147 229 Kč
Návštěvnost v českých kinech
4 790 diváků

Povolání: Reportér recenze a hodnocení