FB pixel TP pixel
Slingboy
Slingboy

Práče

Slingboy
Česko | 1960 | Drama | Druhá světová válka | 84 minut

Film zachycující příhody malého českého chlapce Františka Bureše, osvobozeného Sovětskou armádou z nacistického koncentráku, který se dostane k armádnímu sboru bojujícímu o Dukelský průsmyk. Vojáci polní prádelny, k níž je František přidělen, si chlapce rázem zamilují. Avšak Práčeti – jak mu přezdív...

Film zachycující příhody malého českého chlapce Františka Bureše, osvobozeného Sovětskou armádou z nacistického koncentráku, který se dostane k armádnímu sboru bojujícímu o Dukelský průsmyk. Vojáci polní prádelny, k níž je František přidělen, si chlapce rázem zamilují. Avšak Práčeti – jak mu přezdívají podle nejmejších husitských bojovníků – se u prádelny nelíbí. Neustále se snaží dostat se do bojových akcí, aby také on mohl prokázat svou statečnost. Proto se vojáci rozhodnou, že ho naučí zacházet se zbraní a vyšlou ho jako spojku k dělostřelcům. Tam poprvé uvidí opravdové bojiště. Při jednom ze svých úkolů náhodou odhalí německé špióny v sovětských uniformách a za to je nakonec vyznamenán medailí Za zásluhy.

IMDb  66 %

Práče online

Sledovat Práče online můžeš na Česká filmová klasika, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Práče online, zda je ke stažení a zda má Práče dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
české titulky | SD kvalita | od 10. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 21. 10. 2020
Zdarma

Práče obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Práče, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Práče postavy.

Práče zajímavosti

Návštěvnost v českých kinech
2 295 813 diváků

Práče recenze a hodnocení