FB pixel TP pixel
The Straight Story

Příběh Alvina Straighta

The Straight Story
USA | 1999 | Drama | Road Trip | 112 minut

Příběh začíná v Laurens, malé vesnické komunitě v severní Iowě, kde žije zatrpklý vdovec s chatrným zdravím - Alvin Straight (Richard Farnsworth). Po jednom ze svých těžkých domácích úrazů a návštěvě lékaře mu dcera Rose (Sissy Spacek) sděluje, že jeho bratr Lyl je na tom mnohem hůř - ranila ho prý ...

Příběh začíná v Laurens, malé vesnické komunitě v severní Iowě, kde žije zatrpklý vdovec s chatrným zdravím - Alvin Straight (Richard Farnsworth). Po jednom ze svých těžkých domácích úrazů a návštěvě lékaře mu dcera Rose (Sissy Spacek) sděluje, že jeho bratr Lyl je na tom mnohem hůř - ranila ho prý mrtvice. Alvin bratra neviděl celých deset let a tato nešťastná událost jej donutí vážně uvažovat o jeho návštěvě. Je zde ovšem \menší\ problém, bratr bydlí až v sousedním státě Wisconsin v městečku vzdáleném 600 km. Zarputile hrdý Alvin se špatným zrakem a nedostatkem peněz nemůže snést představu, že by ho někdo za bratrem svezl. Proto Alvin vymyslí bizarní plán: chce uskutečnit cestu na svém zahradním traktůrku! Alvin vyráží na svou šestitýdenní pouť se zapřaženým provizorním přívěsem a nákladem \životně důležitých zásob\: odpuzovačem hmyzu a Swisherovým cukrovím.

IMDb  80 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Příběh Alvina Straighta online

Příběh Alvina Straighta online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Příběh Alvina Straighta obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Příběh Alvina Straighta, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Příběh Alvina Straighta postavy.

Příběh Alvina Straighta novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Příběh Alvina Straighta, které najdeš na našem webu.

Příběh Alvina Straighta zajímavosti

Rozpočet
10 000 000 $
Celosvětové tržby
6 203 044 $
Tržby v USA
6 203 044 $
Tržby v českých kinech
1 294 197 Kč
Návštěvnost v českých kinech
19 147 diváků

Příběh Alvina Straighta recenze a hodnocení

Tvůj názor na Příběh Alvina Straighta?