FB pixel TP pixel
Pride
Pride

Pride

Pride
Velká Británie | 2014 | Komedie | LGBT | 117 minut

Britský snímek Pride se zakládá na skutečném příběhu a zachycuje skupinu aktivistů LGBT, kteří vybírali peníze na pomoc rodinám postiženým stávkou horníků ve Velké Británii. Jenže se píše rok 1984. Lesby a gayové jsou širokou veřejností (nejen britskou) vnímáni negativně. Národní svaz horníků se zdr...

Britský snímek Pride se zakládá na skutečném příběhu a zachycuje skupinu aktivistů LGBT, kteří vybírali peníze na pomoc rodinám postiženým stávkou horníků ve Velké Británii. Jenže se píše rok 1984. Lesby a gayové jsou širokou veřejností (nejen britskou) vnímáni negativně. Národní svaz horníků se zdráhá přijmout podporu skupiny LGBT s ohledem na obavy z veřejného mínění o tom, že je tento hornický svaz otevřeně spojen s gay hnutím. A tak se aktivisté rozhodnou svůj finanční příspěvek přivézt přímo do malé hornické vesnice ve Walesu. Jádro této hořké komedie spočívá v konfrontaci homosexuálů s puritánskou vesnickou komunitou, přímo tváří v tvář na otevřené besedě mezi oběma světy.

Hrají: Bill Nighy, George MacKay, Dominic West, Andrew Scott, Imelda Staunton, Paddy Considine, Ben Schnetzer

IMDb  78 % Kinobox  72 %

Pride online

Sledovat Pride online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Pride online, zda je ke stažení a zda má Pride dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 11. 2. 2021
Půjčení (HD) za 140 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Pride novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Pride, které najdeš na našem webu.

105 filmů, které je lepší sledovat o samotě
105 filmů, které je lepší sledovat o samotě
30.03.2020 14:00:00 | Tipy na film

Někteří z nás zůstali kvůli karanténě doma osamoceni. To nás společně s webem Rotten Tomatoes inspirovalo a dali jsme dohromady 105 snímků, které je nejlepší sledovat o samotě z různých důvodů. Najdete mezi nimi své favority?

Pride recenze a hodnocení

Ve filmu Pride hrají Bill Nighy, George MacKay, Dominic West, Andrew Scott, Imelda Staunton, Paddy Considine, Ben Schnetzer.

Film Pride režíruje .

Film Pride má 117 minut.

Film Pride můžete vidět na Edison.

Film Pride je online na Edison, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.