FB pixel TP pixel
Pride

Pride

Pride
Velká Británie | 2014 | Komedie | LGBT | 117 minut

Britský snímek Pride se zakládá na skutečném příběhu a zachycuje skupinu aktivistů LGBT, kteří vybírali peníze na pomoc rodinám postiženým stávkou horníků ve Velké Británii. Jenže se píše ro...

Britský snímek Pride se zakládá na skutečném příběhu a zachycuje skupinu aktivistů LGBT, kteří vybírali peníze na pomoc rodinám postiženým stávkou horníků ve Velké Británii. Jenže se píše rok 1984. Lesby a gayové jsou širokou veřejností (nejen britskou) vnímáni negativně. Národní svaz horníků se zdráhá přijmout podporu skupiny LGBT s ohledem na obavy z veřejného mínění o tom, že je tento hornický svaz otevřeně spojen s gay hnutím. A tak se aktivisté rozhodnou svůj finanční příspěvek přivézt přímo do malé hornické vesnice ve Walesu. Jádro této hořké komedie spočívá v konfrontaci homosexuálů s puritánskou vesnickou komunitou, přímo tváří v tvář na otevřené besedě mezi oběma světy.

IMDb  78 % CSFD  82 %

Pride online

Sledovat Pride online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Pride online, zda je ke stažení a zda má Pride dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 11. 2. 2021
Předplatné za 155 Kč

Pride obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Pride, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Pride postavy.

Pride novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Pride, které najdeš na našem webu.

105 filmů, které je lepší sledovat o samotě
105 filmů, které je lepší sledovat o samotě
30.03.2020 14:00:00 | Tipy na film

Někteří z nás zůstali kvůli karanténě doma osamoceni. To nás společně s webem Rotten Tomatoes inspirovalo a dali jsme dohromady 105 snímků, které je nejlepší sledovat o samotě z různých důvodů. Najdete mezi nimi své favority?

Pride recenze a hodnocení