FB pixel TP pixel
The Laramie Project

Projekt Laramie

The Laramie Project
USA | 2002 | Drama | Zločin | 95 minut

Původní film HBO, který jako svůj debut natočil divadelní autor a režisér Moisés Kaufman, je přepisem stejnojmenné hry, jež slavila velký úspěch na amerických jevištích. V univerzitním městě Laramie ve Wyomingu se 6. října 1998 stalo něco, co je navždy poznamenalo. Té noci byl surově zbit a brutálně...

Původní film HBO, který jako svůj debut natočil divadelní autor a režisér Moisés Kaufman, je přepisem stejnojmenné hry, jež slavila velký úspěch na amerických jevištích. V univerzitním městě Laramie ve Wyomingu se 6. října 1998 stalo něco, co je navždy poznamenalo. Té noci byl surově zbit a brutálně zavražděn homosexuální student Matthew Shepard a Laramie se stalo symbolem násilí. Skupina mladých herců a autorů z newyorské divadelní společnosti Tectonic Theatre Project vedená režisérem Nestorem Carbonellem (toho hraje sám Kaufman) odjíždí do Laramie, aby o Shepardově smrti napsala multimediální hru a zjistila, jak tato neblahá událost ovlivnila město i jeho obyvatele. Umělci kladou nepříjemné otázky všem – mladým i starým, gayům, mužům i ženám, Matthewovým kamarádům i těm, kteří ho vůbec neznali, a také zpovídají přátele a blízké Aarona McKinneye a Russella Hendersona, kteří byli z násilného činu obviněni. „Tento příběh nevypovídá o jednom případu vraždy, ale o městě, kde k ní došlo,“ říká Kaufman. „Proč se to stalo právě tady? Co tomu lidé říkají? Jak se cítí a co si myslí?“ Po dvou letech, v květnu 2000, je hra The Laramie Project uvedena v New Yorku a za pár měsíců poté i v samotném Laramie. Možná, že bude mít na zdejší komunitu očistný terapeutický účinek a nabídne jí naději do budoucna...

Hrají: Kathleen Chalfant, Laura Linney, Peter Fonda, Jeremy Davies, Nestor Carbonell, Camryn Manheim, Clea DuVall

Režie: Moisés Kaufman

IMDb  71 % Kinobox  64 %

Projekt Laramie online

Sledovat Projekt Laramie online můžeš na HBO Max. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Projekt Laramie online, zda je ke stažení a zda má Projekt Laramie dabing nebo titulky.

HBO Max
HBO Max
anglické titulky | původní znění | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 6. 8. 2013
Předplatné za 199 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Projekt Laramie novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Projekt Laramie, které najdeš na našem webu.

25 filmů z produkce HBO, které byste měli nakoukat v domácí karanténě
25 filmů z produkce HBO, které byste měli nakoukat v domácí karanténě
16.03.2020 14:00:00 | Tipy na film

Řada z vás si při zmínce o HBO vzpomene na seriály jako Hra o trůny či Westworld. Dále pak na to, že HBO má velmi brzy novinky z kin i ve svém portfoliu. Filmy jsou pak často docela přehlíženou komoditou. A to je chyba. Tak proč to nyní nenapravit?

10 filmů, kterými můžete zavzpomínat na zesnulého Petera Fondu (79)
10 filmů, kterými můžete zavzpomínat na zesnulého Petera Fondu (79)
17.08.2019 | Tipy na film

Hollywood opět truchlí, neboť do hereckého nebe se vydala další legenda, člen hollywoodského klanu Fondů Peter. Zavzpomínejte na jeho veleúspěšnou kariéru prostřednictvím následující desítky snímků.

Projekt Laramie recenze a hodnocení

Ve filmu Projekt Laramie hrají Kathleen Chalfant, Laura Linney, Peter Fonda, Jeremy Davies, Nestor Carbonell, Camryn Manheim, Clea DuVall.

Film Projekt Laramie režíruje Moisés Kaufman.

Film Projekt Laramie má 95 minut.

Film Projekt Laramie můžete vidět na HBO Max.

Film Projekt Laramie je online na HBO Max, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.