FB pixel TP pixel
Quadrophenia

Quadrophenia

Quadrophenia
Velká Británie | 1979 | Hudební filmy | Drogy | 120 minut

Quadrophenia debutujícího britského režiséra Franca Roddama je volným filmovým zpracováním stejnojmenné rockové opery hudební skupiny The Who, která vypráví příběh Jimmyho Coopera, mladého příslušníka subkultury mods. Píše se rok 1964 a Jimmy hledá únik z nudného světa rodičů a ještě nudnější práce ...

Quadrophenia debutujícího britského režiséra Franca Roddama je volným filmovým zpracováním stejnojmenné rockové opery hudební skupiny The Who, která vypráví příběh Jimmyho Coopera, mladého příslušníka subkultury mods. Píše se rok 1964 a Jimmy hledá únik z nudného světa rodičů a ještě nudnější práce poslíčka v jedné londýnské reklamní agentuře mezi stejně naladěnými vrstevníky. V komunitě mods se cení úpravný vzhled, odlišující její příslušníky od špinavých rockerů, vlastnictví patřičně vyšperkovaného skútru Lambretta či Vespa a také schopnost obstarat povzbuzující amfetaminy, umožňující protančit noc na koncertech oblíbených kapel. Jako každý vyhraněný životní styl má však i tento svá úskalí... Ve filmu, který nabízí především živelnou energii a nefalšovanou autenticitu, se ve vedlejších rolích objevili tehdejší frontman skupiny The Police a budoucí globální hvězda Sting (vlastním jménem Gordon Sumner) a punková zpěvačka Toyah Willcox.

Hrají: Phil Daniels, Leslie Ash, Phil Davis, Mark Wingett, Timothy Spall, Sting, Ray Winstone

Režie: Franc Roddam

IMDb  73 % Kinobox  76 %

Quadrophenia online

Sledovat Quadrophenia online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Quadrophenia online, zda je ke stažení a zda má Quadrophenia dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | původní znění | české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 22. 1. 2023
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 99 Kč nebo 149 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Quadrophenia recenze a hodnocení

Ve filmu Quadrophenia hrají Phil Daniels, Leslie Ash, Phil Davis, Mark Wingett, Timothy Spall, Sting, Ray Winstone.

Film Quadrophenia režíruje Franc Roddam.

Film Quadrophenia má 120 minut.

Film Quadrophenia můžete vidět na iTunes.

Film Quadrophenia je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.