FB pixel TP pixel
Quills
Quills

Quills - Perem markýze de Sade

Quills
USA | 2000 | Drama | Sex | 124 minut

Aristokrat, starý zvrhlík, excentrik a svobodomyslný grafoman Markýz de Sade (Geoffrey Rush) je mnohokrát obviněn ze sadismu, únosů a pobuřujících sexuálních praktik. Unikne během hrůzovlády v období Francouzské revoluce jen o vlásek gilotině a je odstraněn do charentonského blázince. O ústav se sta...

Aristokrat, starý zvrhlík, excentrik a svobodomyslný grafoman Markýz de Sade (Geoffrey Rush) je mnohokrát obviněn ze sadismu, únosů a pobuřujících sexuálních praktik. Unikne během hrůzovlády v období Francouzské revoluce jen o vlásek gilotině a je odstraněn do charentonského blázince. O ústav se stará osvícený abbé Coulmier (Joaquin Phoenix), který ponechá svému pacientovi možnost psát, protože ví, že jedině tak umožní markýzovi ventilovat jeho deviace. Pochopitelně, že člověk markýzova formátu, posedlý psaním, hledá způsob, jak publikovat. Spojku mezi vězením a svobodou objeví v mladičké, krásné a chytré pradleně Madeleine (Kate Winslet). Ta, v okouzlení literaturou a vzdělaným erotomanem vynáší z blázince jeho knihy ke skandálnímu vydání. Publikace nemravných textů šokuje státní správu, a ta se postará o definitivní zkrocení neúnavného autora. Proto je do blázince poslán odporný psychiatr Dr. Royer - Collard, který je znám svými krutými a předpotopními metodami léčby.

IMDb  74 % CSFD  75 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Quills - Perem markýze de Sade online

Quills - Perem markýze de Sade online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Quills - Perem markýze de Sade obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Quills - Perem markýze de Sade, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Quills - Perem markýze de Sade postavy.

Quills - Perem markýze de Sade zajímavosti

Rozpočet
13 500 000 $
Tržby v českých kinech
3 072 435 Kč
Návštěvnost v českých kinech
37 988 diváků

Quills - Perem markýze de Sade recenze a hodnocení

Tvůj názor na Quills - Perem markýze de Sade?