FB pixel TP pixel
R
R

R

R
Dánsko | 2010 | Krimi filmy | Vězení | 99 minut

Když se člověk ocitne ve vězení, stane se z něj pouhé číslo, písmeno, jen další obyvatel malého zamřížovaného prostoru s podlahou potřísněnou krví. Přesně tak se cítí vězeň R v novém, jakoby paralelním světě s nekompromisními pravidly a tvrdými zákony, ve světě, kde čest není jen pouhé slovo. Je umí...

Když se člověk ocitne ve vězení, stane se z něj pouhé číslo, písmeno, jen další obyvatel malého zamřížovaného prostoru s podlahou potřísněnou krví. Přesně tak se cítí vězeň R v novém, jakoby paralelním světě s nekompromisními pravidly a tvrdými zákony, ve světě, kde čest není jen pouhé slovo. Je umístěn mezi ty největší drsňáky, v jejichž systému s pevnou hierarchií si musí vybojovat vlastní místo, a hlavně se naučit přežít. „V dopise od kamaráda, který si odpykával dlouhý trest, stálo: ‚Jen čekám a pokouším se nemyslet. Neptej se mne, jak se cítím, jen mi řekni, co se děje tam venku...‘, tak začal náš film,“ říkají tvůrci drsného dramatu R, které je společně se snímkem Prorok řazeno mezi nejlepší vězeňské filmy poslední doby. Mladí dánští filmaři se ve svém debutu především snažili vyhnout klišé příběhů za mřížemi a zprostředkovat divákovi autentický zážitek prostředí, kde se další bezpečnostní dveře otevřou, pouze když jiné za vámi pevně zaklaply.

Hrají: Pilou Asbak, Dulfi Al-Jabouri, Roland Moller, Jacob Gredsted, Kim H. Winther, Omar Shargawi, Sune Norgaard

Režie: Tobias Lindholm, Michael Noer

IMDb  72 % Kinobox  73 %

R online

Sledovat R online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film R online, zda je ke stažení a zda má R dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
HD kvalita | SD kvalita | od 18. 9. 2022
Půjčení za 79 Kč (i HD) Nákup za 149 Kč nebo 199 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

R recenze a hodnocení

Ve filmu R hrají Pilou Asbak, Dulfi Al-Jabouri, Roland Moller, Jacob Gredsted, Kim H. Winther, Omar Shargawi, Sune Norgaard.

Film R režíruje Tobias Lindholm, Michael Noer.

Film R má 99 minut.

Film R můžete vidět na iTunes.

Film R je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.