FB pixel TP pixel
Long Live the Family!
Long Live the Family!

Rodina je základ státu

Long Live the Family!
Česko | 2011 | Komedie | Dramedy | 106 minut

Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na pov...

Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů týkající se celého vedení banky. Libor se následně ocitá pod dohledem policejních vyšetřovatelů, kteří mu začnou tvrdě šlapat na paty. Snaží se uniknout před hrozícím vězením a oddálit osvětlení celé situace své nic netušící manželce (Eva Vrbková). Rozhodne se tak pro netradiční útěk, kdy pod záminkou společné dovolené odveze celou rodinu na jižní Moravu. Prchání před spravedlností se stane cestou plnou hledání ztracených vztahů nejen mezi uprchlíky, ale také s jejich spolužáky z vysoké školy (Jiří Vyorálek, Simona Babčáková), které náhodou potkávají a kteří žijí své obyčejné životy v okresním městě. Po krátké době ale policie odhaluje další souvislosti včetně místa, kde se rodina nachází, což odstartuje skutečné rodinné drama a stále se zrychlující cestu - útěku před spravedlností i pod povrch vztahů v rodině

Hrají: Igor Chmela, Eva Vrbková, Martin Finger, Albert Mikšík, Kristýna Tomíčková, Monika A. Fingerová, Simona Babčáková

Režie: Robert Sedláček

IMDb  66 % Kinobox  69 %

Rodina je základ státu online

Sledovat Rodina je základ státu online můžeš na Canal Plus, České kino, DaFilms, HBO Max, Kinobox, Starmax, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Rodina je základ státu online, zda je ke stažení a zda má Rodina je základ státu dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 4. 11. 2021
Předplatné za 159 Kč
Canal Plus
Canal Plus
od 14. 10. 2023
Předplatné za 189 Kč
České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
DaFilms
DaFilms
anglické titulky | od 1. 11. 2019
Půjčení za 65 Kč Nákup za 110 Kč
HBO Max
HBO Max
HD kvalita | SD kvalita | od 8. 3. 2022
Předplatné za 199 Kč
Kinobox
Kinobox
HD kvalita | od 1. 11. 2023
Zdarma
Starmax
Starmax
původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 8. 1. 2024
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Rodina je základ státu novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Rodina je základ státu, které najdeš na našem webu.

10 nejlepších českých filmů, které najdete právě teď na HBO
10 nejlepších českých filmů, které najdete právě teď na HBO
14.05.2022 12:30:00 | Tipy na film

Ani HBO po Netflixu nezaostává v nákupu lokálních snímků a v merku má především umělecky náročnější tituly. Vybrali jsme pro vás desítku českých snímků, které stojí za zhlédnutí.?

15 filmů, pokud vás v kině nadchl komediální hit Vlastníci
15 filmů, pokud vás v kině nadchl komediální hit Vlastníci
27.11.2019 | České novinky

Nová komedie Vlastníci má po prvním víkendu v kinech 50 tisíc diváků a co je ještě mnohem důležitější, adaptace divadelní hry VOSTO5 je fantastickou komediální satirou, které často nevidíme. Pokud vás tohle setkání SVJ nadchlo jako nás, tady máte další patnáctku českých filmů podobného ranku.

Líbila se vám Tátova volha? Pusťte si 10 nej českých road movie
Líbila se vám Tátova volha? Pusťte si 10 nej českých road movie
14.03.2018 | České novinky

Jasně, přejet napříč Ameriku je trochu jiný kafe, než se kodrcat od Aše po Těšín. Ale i tak se několik skvělých českých road movie najde. Šlápněte na plyn, jedem!

Rodina je základ státu zajímavosti

Tržby v českých kinech
3 871 443 Kč
Návštěvnost v českých kinech
43 038 diváků

Rodina je základ státu recenze a hodnocení

Tereza Spáčilová
Tereza Spáčilová iDnes

Není nic nevděčnějšího než tepat do společnosti a zároveň od ní chtít, aby se u toho bavila. Režisér Robert Sedláček je na tepání mistr, ale současně mu jde i t......   Celá recenze

 70 %

Ve filmu Rodina je základ státu hrají Igor Chmela, Eva Vrbková, Martin Finger, Albert Mikšík, Kristýna Tomíčková, Monika A. Fingerová, Simona Babčáková.

Film Rodina je základ státu režíruje Robert Sedláček.

Film Rodina je základ státu má 106 minut.

Film Rodina je základ státu vidělo v českých kinech 43 038 diváků.

Film Rodina je základ státu můžete vidět na Canal Plus, České kino, DaFilms, HBO Max, Kinobox, Starmax, Voyo.

Film Rodina je základ státu je online na Canal Plus, České kino, DaFilms, HBO Max, Kinobox, Starmax, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.