FB pixel TP pixel
The Family Friend
The Family Friend

Rodinný přítel

The Family Friend
Itálie | 2006 | Drama | Vztahy | 102 minut

Geremia je starý, ohyzdný, ale bohatý. Jeho vztah k penězům je přímo chorobný. Geremia půjčuje nešťastníkům, kteří to nutně potřebují, a pak krutě, cynicky a s ironickou úlisností vymáhá půjčené peníze i s vysokými úroky. Moc, kterou má nad svými oběťmi, mu ale nepřináší štěstí, po němž prahne. Cítí...

Geremia je starý, ohyzdný, ale bohatý. Jeho vztah k penězům je přímo chorobný. Geremia půjčuje nešťastníkům, kteří to nutně potřebují, a pak krutě, cynicky a s ironickou úlisností vymáhá půjčené peníze i s vysokými úroky. Moc, kterou má nad svými oběťmi, mu ale nepřináší štěstí, po němž prahne. Cítí se osamělý, navíc jeho matka, upoutaná na lůžko, není nikdy spokojená se synovými výsledky. Ještěže je tady Gino, který se stylizuje do kovboje a se kterým Geremia chodí občas na ryby, aniž ho považuje za přítele. Jednoho dne mu Gino přivede jako novou potenciální oběť Saveria, který si chce půjčit, aby mohl vystrojit svatbu své dceři. Ukáže se, že Rosalba je krásná, ale nikoliv sentimentální, a zdá se, že Geremia si s ní bude rozumět jako pravý rodinný přítel. Groteskně stylizovaný film, natočený s velkým důrazem na estetickou stránku, je teprve třetím celovečerním dílem Paola Sorrentina, ale už podruhé v krátkém rozpětí se tomuto neapolskému rodákovi podařilo dostat se do soutěže v Cannes. Postavu lichváře Geremii vytvořil s pozoruhodným smyslem pro autorův záměr Giacomo Rizzo, další rodák z Neapole, který vytvořil řadu filmových a televizních rolí, ale který se věnuje především divadlu.

CSFD  73 %

Rodinný přítel online

Sledovat Rodinný přítel online můžeš na Edison, Google Play. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Rodinný přítel online, zda je ke stažení a zda má Rodinný přítel dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 1. 10. 2020
Předplatné za 155 Kč
Google Play
Google Play
SD kvalita | od 1. 10. 2016
Nákup za 20 Kč nebo 140 Kč (HD)

Rodinný přítel obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Rodinný přítel, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Rodinný přítel postavy.

Giacomo Rizzo
Giacomo Rizzo
Geremia
Laura Chiatti
Laura Chiatti
Rosalba
Gigi Angelillo
Gigi Angelillo
Saverio, il padre di Rosalba
Clara Bindi
Clara Bindi
La madre di Geremia
Barbara Valmorin
Barbara Valmorin
La nonna del bingo
Antonella Salvucci
Antonella Salvucci
Presentatrice
Marco Giallini
Marco Giallini
Attanasio
Alina Nedelea
Alina Nedelea
Belana

Rodinný přítel recenze a hodnocení