FB pixel TP pixel
Red Planet

Rudá planeta

Red Planet
USA | 2000 | Sci-fi filmy | Vesmír | 106 minut

Země je již natolik znečištěna, že lidstvo hledá útočiště na Marsu. Po prvních pokusech s vysazením řas tam však začne klesat hladina kyslíku. V roce 2025 se vydává k rudé planetě vesmírná loď Mars 1 se šestičlennou posádkou, jíž velí první pilot Kate Bowmanová. S sebou si veze i robotického univerz...

Země je již natolik znečištěna, že lidstvo hledá útočiště na Marsu. Po prvních pokusech s vysazením řas tam však začne klesat hladina kyslíku. V roce 2025 se vydává k rudé planetě vesmírná loď Mars 1 se šestičlennou posádkou, jíž velí první pilot Kate Bowmanová. S sebou si veze i robotického univerzálního průzkumníka Amee. Druhým pilotem je poručík Ted Santen a údržbářem lodi inženýr Robby Gallagher. Posádku tvoří i bioinženýři Quinn Burchenal a Bud Chantilas a Chip Pettengill, expert na umělý růst rostlin. Před přistáním na Marsu je vesmírná loď vystavena masivnímu solárnímu záření, které ji porouchá. Bowmanová zůstává na lodi, aby se ji pokusila opravit, a ostatní s potížemi přistanou v modulu na neznámém místě rudé planety. Robot Amee a vědecký balíček museli při přistávání odhodit. Chantilas je těžce zraněn. Rozhodne se zůstat v místě přistání, kde ho čeká jistá smrt, a pošle ostatní čtyři muže, aby misi dokončili. Muži však najdou základnu zcela zničenou. Robot Amee se sice vzpamatuje a lokalizuje je, ale náraz o povrch ho přivedl do vojenského režimu a začne muže ohrožovat. Posádka nenalezne ani řasy, které tam byly vysazeny, ani zásoby kyslíku.

IMDb  57 %

Rudá planeta online

Sledovat Rudá planeta online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Rudá planeta online, zda je ke stažení a zda má Rudá planeta dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | české titulky | český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 17. 2. 2018
Půjčení za 59 Kč Nákup za 129 Kč (i HD)

Rudá planeta obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Rudá planeta, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Rudá planeta postavy.

Rudá planeta zajímavosti

Rozpočet
80 000 000 $
Celosvětové tržby
33 463 969 $
Tržby v USA
17 480 890 $
Tržby v českých kinech
2 108 276 Kč
Návštěvnost v českých kinech
28 611 diváků
Počet mrtvých
4 úmrtí na plátně

Rudá planeta recenze a hodnocení