FB pixel TP pixel
Sami Blood
Sami Blood

Sámská krev

Sami Blood
Norsko | 2016 | Drama | Rasismus | 110 minut

Čtrnáctiletá Elle Marja (Lene Cecilia Sparrok) je sámská dívka, která se věnuje chovu sobů. Vystavena rasismu éry třicátých let minulého století a ponižujícím vyšetřením na své internátní škole, začne snít o novém životě. K jeho dosažení je ale nutné stát se někým jiným a zpřetrhat všechny svazky s ...

Čtrnáctiletá Elle Marja (Lene Cecilia Sparrok) je sámská dívka, která se věnuje chovu sobů. Vystavena rasismu éry třicátých let minulého století a ponižujícím vyšetřením na své internátní škole, začne snít o novém životě. K jeho dosažení je ale nutné stát se někým jiným a zpřetrhat všechny svazky s rodinou i svou rodnou kulturou. Strhující debut Amandy Kernell nahlíží „přírodní" sámské etnikum zevnitř a umožňuje divákovi zakusit temnou část švédské koloniální historie bezmála fyzickým způsobem.

Hrají: Lene Cecilia Sparrok, Mia Sparrok, Maj-Doris Rimpi, Julius Fleischanderl, Olle Sarri, Hanna Alström, Malin Crépin

Režie: Amanda Kernell

IMDb  73 % Kinobox  72 %

Sámská krev online

Sledovat Sámská krev online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Sámská krev online, zda je ke stažení a zda má Sámská krev dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 22. 6. 2020
Půjčení (HD) za 140 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Sámská krev recenze a hodnocení

Ve filmu Sámská krev hrají Lene Cecilia Sparrok, Mia Sparrok, Maj-Doris Rimpi, Julius Fleischanderl, Olle Sarri, Hanna Alström, Malin Crépin.

Film Sámská krev režíruje Amanda Kernell.

Film Sámská krev má 110 minut.

Film Sámská krev můžete vidět na Edison.

Film Sámská krev je online na Edison, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.