FB pixel TP pixel
The Jester and the Queen

Šašek a královna

The Jester and the Queen
Česko | 1988 | Komedie | Satira | 111 minut

Hradní kastelán se ve svých divokých snech proměňuje v opovrhovaného, ponižovaného šaška, jehož deptá panovačná královna. Režisérka Věra Chytilová si tu pohrává s téměř dokumentárním vylíčením "reality" a divadelně stylizovanými vizemi, v nichž vládne červená barva. Námět poskytla stejnojmenná divad...

Hradní kastelán se ve svých divokých snech proměňuje v opovrhovaného, ponižovaného šaška, jehož deptá panovačná královna. Režisérka Věra Chytilová si tu pohrává s téměř dokumentárním vylíčením "reality" a divadelně stylizovanými vizemi, v nichž vládne červená barva. Námět poskytla stejnojmenná divadelní hra Bolka Polívky, jejíž podobu však režisérka často přesahuje, zvláště pak k satirickému vyhrocení, v němž nahlíží naši nedávnou minulost, ztrapnělé poklonkování před mocnými a bohatými tohoto světa.

IMDb  67 % CSFD  66 %

Šašek a královna online

Sledovat Šašek a královna online můžeš na České kino, Starmax, Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Šašek a královna online, zda je ke stažení a zda má Šašek a královna dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 4. 2. 2021
Předplatné za 159 Kč
České kino
České kino
od 5. 12. 2022
Předplatné za 99 Kč
Starmax
Starmax
od 11. 10. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Šašek a královna obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Šašek a královna, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Šašek a královna postavy.

Šašek a královna recenze a hodnocení

Ve filmu Šašek a královna hrají Bolek Polívka, Chantal Poullain, Jiří Kodet, Vlastimil Brodský, Jiří Pecha.

Film Šašek a královna režíruje Věra Chytilová.

Film Šašek a královna má 111 minut.

Film Šašek a královna můžete vidět na České kino, Starmax, Voyo.

Film Šašek a královna je online na České kino, Starmax, Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.