FB pixel TP pixel
Sissi: The Young Empress
Sissi: The Young Empress

Sissi, mladá císařovna

Sissi: The Young Empress
Rakousko | 1956 | Sissi | Historické filmy | Králové a královny | 107 minut

Rakouskouherský císař František Josef a Alžběta Bavorská, zvaná Sissi, mají po svatbě a prožívají chvíle štěstí na vídeňském zámku Schönbrunn. Láskyplné momenty s manželem dávají Sissi na chvíli zapomenout na zlatou klícku, kterou se pro ni život u dvora stal. Stranou idyly svádí marný boj vůči svaz...

Rakouskouherský císař František Josef a Alžběta Bavorská, zvaná Sissi, mají po svatbě a prožívají chvíle štěstí na vídeňském zámku Schönbrunn. Láskyplné momenty s manželem dávají Sissi na chvíli zapomenout na zlatou klícku, kterou se pro ni život u dvora stal. Stranou idyly svádí marný boj vůči svazujícím normám dvorské etikety, což ještě vyostřuje její vztah s tchýní, Žofií Frederikou Bavorskou. Nad štěstím manželů se stahují mračna také kvůli vypjaté politické situaci, a to nejen stran hrozící války s Ruskem, ale také uvnitř říše. V Uhrách se stupňuje napětí, které se ale díky naléhání Sissi podaří uklidnit. Mladé císařovně se rýsuje štěstí i v osobním životě, když zjistí, že je těhotná. Radost z prvorozené dcery ovšem nemá dlouhého trvání, když se výchovy ujímá Žofie. Sissi velmi těžce nese, že má k dceři omezený přístup, nicméně největší rána má teprve přijít... Po závratném kasovním úspěchu prvního filmu se rozhodl producent a režisér Ernst Marischka kout železo dokud bylo žhavé a záhy započal s natáčením druhého dílu, jenž měl nakonec premiéru takřka přesně rok po první Sissi. Ačkoli Romy Schneiderová, z níž role mladé císařovny udělala mezinárodní hvězdu, již nechtěla part opakovat, tvůrci ve spolupráci s jejím nevlastním otcem Hansem Herbertem Blatzheimem, jenž s nově nabytou popularitou manželčiny dcery převzal roli jejího agenta, herečku k účasti přemluvili, když na oplátku mohla hrát vysněný náročnější part v adaptaci románového dramatu Robinson nesmí zemřít. Také druhý film o lásce a trápení Sissi se stal ohromným diváckým hitem. Byl uveden do desítek zemí světa a dále zvýšil popularitu Romy Schneiderové i jejího hereckého partnera Karlheinze Böhma. Stejně jako v případě prvního dílu se i tentokrát scénář neohlíží moc na historická fakta a naopak se s „uměleckou licencí“ soustředí na rozvádění romantické linie. Spolu s dalšími díly celkové trilogie o životě Sissi náleží do dobově velmi populárního žánru tzv. heimatfilmů. Jednalo se o snímky, které důrazem na odlehčené melodramatické konflikty, často zasazené do doby před světovými válkami, vyzdvihováním tradičních hodnot i záběry přírodních scenérií souzněly s náladami konzervativního publika německy mluvících teritorií poválečné éry, které se obracelo k ideálům starých časů.

IMDb  67 % CSFD  66 %
Voyo
Historické filmy na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.

Sissi, mladá císařovna online

Sissi, mladá císařovna online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Sissi, mladá císařovna obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Sissi, mladá císařovna, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Sissi, mladá císařovna postavy.

Romy Schneider
Romy Schneider
Empress Elisabeth
Karlheinz Böhm
Karlheinz Böhm
Emperor Franz Joseph
Magda Schneider
Magda Schneider
Duchess Ludovika
Vilma Degischer
Vilma Degischer
Archduchess Sophie
Gustav Knuth
Gustav Knuth
Duke Max
Walther Reyer
Walther Reyer
Count Andrassy
Josef Meinrad
Josef Meinrad
Major Böckl
Senta Wengraf
Senta Wengraf
Countess Bellegarde
Erich Nikowitz
Erich Nikowitz
Archduke Franz Karl
Hans Ziegler
Hans Ziegler
Dr. Seeburger
Anton Profes
Anton Profes
Hudba

Sissi, mladá císařovna recenze a hodnocení

Tvůj názor na Sissi, mladá císařovna?

Ve filmu Sissi, mladá císařovna hrají Romy Schneider, Karlheinz Böhm, Magda Schneider, Vilma Degischer, Gustav Knuth, Walther Reyer, Josef Meinrad.

Film Sissi, mladá císařovna režíruje Ernst Marischka.

Film Sissi, mladá císařovna má 107 minut.

Film Sissi, mladá císařovna není zatím nikde online.

Film Sissi, mladá císařovna není zatím kde sledovat.