FB pixel TP pixel
Funeral Ceremonies
Funeral Ceremonies

Smuteční slavnost

Funeral Ceremonies
Česko | 1969 | Drama | Psychologické | 70 minut

Dlouho zakázaný snímek, natočený podle románu Evy Kantůrkové, se odvíjí ve dvou časových rovinách: jednak líčí vystěhování odbojného sedláka, jednak jeho pohřeb o několik let později ve vesnici, kam se nikdy nesměl vrátit - ani po smrti. Místní mocenská elita se smuteční slavnosti právem obává, prův...

Dlouho zakázaný snímek, natočený podle románu Evy Kantůrkové, se odvíjí ve dvou časových rovinách: jednak líčí vystěhování odbojného sedláka, jednak jeho pohřeb o několik let později ve vesnici, kam se nikdy nesměl vrátit - ani po smrti. Místní mocenská elita se smuteční slavnosti právem obává, průvod truchlících by se totiž snadno mohl změnit v mlčenlivý akt nesouhlasu. Režisér Zdenek Sirový, jenž baladicky laděný příběh rozložil do tří částí, postihl, jak údajný "socialismus s lidskou tváří" se s tím stalinským rozchází jen v otevřenosti represí, mocichtivost zůstává stejná. Drama bezmála dosahující rozměru antické tragédie přivádí na scénu odhodlanou ženu, vdovu po zesnulém, která urputně, bez ohledu na ustrašeného služebníka božího a navzdory místním funkcionářům, prosazuje honosnou poslední cestu. Tvůrci se přitom vyhýbají heroizaci svých hrdinů.

Režie: Zdeněk Sirový

IMDb  72 % Kinobox  77 %

Smuteční slavnost online

Sledovat Smuteční slavnost online můžeš na Voyo. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Smuteční slavnost online, zda je ke stažení a zda má Smuteční slavnost dabing nebo titulky.

Voyo
Voyo
od 6. 3. 2021
Předplatné za 159 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Smuteční slavnost novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Smuteční slavnost, které najdeš na našem webu.

Smuteční slavnost recenze a hodnocení

Ve filmu Smuteční slavnost hrají .

Film Smuteční slavnost režíruje Zdeněk Sirový.

Film Smuteční slavnost má 70 minut.

Film Smuteční slavnost můžete vidět na Voyo.

Film Smuteční slavnost je online na Voyo, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.