FB pixel

Solo: Star Wars Story


57%
57%
Solo: Star Wars Story 100 20

IMDB hodnocení


5283
Solo: Star Wars Story online

Solo: A Star Wars Story

Datum premiéry:    USA    Délka: 135 minut

Co bylo před tím, než Han Solo potkal Luka a přidal se k Povstalcům? Poznejte život vesmírného pašeráka, jak se seznámil s Chewiem a kde získal svojí loď.

Luke Skywalker slaví zhruba 10. narozeniny, když se ulicemi planety Corellia prohání svérázný mladík s pohlednou dívkou po boku. Je zbrklý, nerozvážný a plný nevybouřené energie a snahy něco dokázat. Jmenuje se Han a ještě ani zdaleka netuší, jak důležité je střílet první. Tak začíná nejnovější spin-off Hvězdných válek, který po vzoru Rogue One: Star Wars Story vyplní doposud neprobádané díry v historii oblíbené vesmírné ságy. A že se jedná o fanoušky opravdu vytoužené zaplňování mezer, když se Han poprvé seznámí se svým pobočníkem Chewiem, pozná charismatického karbaníka Lando Calrissiana, usedne do kokpitu vyleštěného Millenium Falconu a dokonce prolétne nebezpečnou trasou Kessel v legendárním čase pod 12 parseků.

Solo: Star Wars Story však nemá být pouhým dárečkem pro věrné fanoušky. Scenárista Lawrence Kasdan (Impérium vrací úder, Síla se probouzí) slibuje svébytnou westernovou podívanou, která nás vezme napříč galaxií a vrhne cynického Hana do víru zločineckých organizací, před jejichž spáry bude prchat i o dvě zničené Hvězdy smrti později. Ostatně Kasdan Hanův samostatných příběh – jak sám přiznává – promýšlel celá desetiletí, neboť se od časů původní trilogie jednalo o jeho oblíbenou postavu. A ačkoli si Disney vysloužil při oznámení Sola řadu osočení z bezuzdného dojení miliardového vemínka, pravdou je, že by se Hanův příběh dočkal vzniku zřejmě i bez účasti mnohými nenáviděného Mickey Mouse. Otec hvězdné série, George Lucas, totiž Kasdana s žádostí o separátní příběh kontaktoval ještě před prodejem práv v roce 2012. A ostřílený scenárista neváhal ani vteřinu.

Ačkoli si Disney a hlava Lucasfilmu Kathleen Kennedy scénář od začátku pochvalují a dokonce ho opakovaně označili za nejlepší v dosavadní filmové sérii, Han neměl od začátku na růžích ustláno už jen proto, že se přeobsazení Harrisona Forda zdálo být úkolem splnitelným ještě hůře než průlet hejnem meteoritů. Harrison Ford pro mnohé JE Hanem Solem a problém nalezení mladé tváře naplno pocítili i hollywoodští producenti, kteří měli prohnat výběrovým řízením desítky možných kandidátů, mezi nimiž nechyběla jména mladých a talentovaných hezounů Jacka Reynora, Ansela Elgorta či Logana Lermana, z nichž každý měl na kontě kasovní hit a početný zástup fanynek, jenž měl předurčit jejich obsazení do hlavní role. O to větší překvapení bylo obsazení Aldena Ehrenreich, který se před řízením nejslavnější lodi galaxie výrazněji blýskl jen jako přitroublý herec ze zlatého věku Hollywoodu v komedii bratří Coenů Ave, Caesar!.

Ehrenreichovo obsazení rozdělilo fanouškovskou základnu na dva nesmiřitelné tábory, z nichž jeden mladého herce rovnou odsoudil a druhý mu chtěl dát přinejmenším šanci do prvních upoutávek. Disney odpůrcům hojně nabíjel zbraně, když Ehrenreicha v rámci propagace dlouho skrýval a rozhovory nechal činit především populárnější členy obsazení. Zřejmě nejoblíbenějším se stal Donald Glover. Herec, scenárista a zpěvák známý pod pseudonymem Childish Gambino byl jako představitel mladého Lando Calrissiana oznámen v říjnu roku 2016 a sklidil chválu nejen u fanoušků, ale i od původního představitele elegantního podvodníka Billyho Dee Williamsa.

Han by se měl s Landem setkat zhruba v polovině filmu a sehrát s ním napínavou partičku karetní hry Sabacc, jež mu přihraje do klína nejen věrného kumpána, ale i jeho ikonickou vesmírnou loď, které v době filmu ještě nechybí únikový modul na přídi a vyleštěný interiér, do něhož se Han obratem zamiluje. Romantika však nebude patřit pouze vesmírným bárkám. Lando se má dočkat minimálně latentního vztahu k uvědomělému droidovi L3-37, jenž má mít výraznější osobnost než cynický K-2SO z Rogue One. A svou dávku srdečních šelestí dostane i Han, jenž se dávno před princeznou Leiou bude snažit ze slumů domovské Corellie zachránit hnědými loknami vyzbrojenou matku draků Emilii Clarke alias Qi'ru. Právě ta Hana dostane mezi pašeráckou elitu ztělesněnou sympatickým grázlem Beckettem s tváří Woodyho Harrelsona a obávaným pánem podsvětí Drydenem Vosem ( Paul Bettany). A nebyl by to film o Hanu Solovi, aby situaci nekomplikovali nájemní lovci odměn.

Ti se však v průběhu produkce ukázali jako malicherný problém, když mnohem větší trable dělali producentce Kathleen Kennedy mladí režiséři Phil Lord a Christopher Miller, kteří se k filmu dostali jako glorifikovaní odborníci na točení „skvělých filmů podle hloupých nápadů“ 21 Jump street a LEGO příběh. Mezi Kennedy a nápady bujícím režisérským duem od začátku létaly jiskry sváru kvůli řadě kreativních rozhodnutí a atypickému chování pro stamilionovou produkci. Lord s Millerem u všech dosavadních filmů rádi improvizovali a často se tak odkláněli od původního scénáře. V případě Sola však narazili na Lawrence Kasdana, který po třech letech nad klávesnicí nerad viděl alternativní pokusy o humor a neustálé podněcování herců k improvizaci mezi jednotlivými záběry. Byl to Kasdan, kdo se nebál své zneklidnění tlumočit velké šéfce Kennedy, která si ve třech čtvrtinách natáčení troufla na zásadní rozhodnutí – ukončit s oběma režiséry dosavadní spolupráci pod pro Hollywood typickou záminkou kreativních neshod.

Na uvolněnou pozici se záhy usadil dlouholetý přítel George Lucase Ron Howard (byl zvažovaný již jako režisér Návratu Jediů) a obratem se pustil do práce. Dodnes měl podle spekulací přetočit téměř tři čtvrtiny filmu, které měly být kvůli Lordovu a Millerovu výrazně komediálnímu, téměř až parodickému pojetí prakticky neslučitelné s více seriózním pojetím Kasdanova scénáře a Howardovy tradicionalistické režie. Spekuluje se dokonce, že přetočení filmu stálo Disneyho a Lucasfilm dvojnásobek původně odsouhlaseného rozpočtu, s čímž by měl Solo útočit společně s Avengers: Infinity War na post jednoho z nejdražších filmů historie.

Zdá se však, že se přestřelená investice Disneymu přecejen vyplatí, neboť má Solo v pokladnách kin útočit na globální miliardu dolarů a opatrnou chválu sklízí i z řad kritiků a prvních diváků. Ti sice často zmiňují pomalejší rozjezd, občasnou nekonzistenci v atmosféře a absenci výraznější myšlenky, jež by film činila v rámci série výjimečným. Vždy však dodávají, že jakmile film rozjede vír humoru, akce a nostalgie, jen těžko se před Hanem a jeho charismatickou bandou galaktických hejsků nepadá do kolen. A to prostě není málo. Obzvlášť má-li Ehrenreichův Han hýřit „fordovským“ kouzlem, aniž by se jednalo o křečovitou nápodobu.

Sci-fi filmy

Jak se ti film líbil?


Přihlas se, abys mohl film hodnotit či ukládat

Líbil se mi
Nelíbil se mi
Uložit na později

Solo: Star Wars Story obsazení (herci a postavy)


Předchozí herci Další herci


Solo: Star Wars Story online či ke stažení


Itunes

HD + SD
Předobjednat Odhad online premiéry: září 2018
Solo: Star Wars Story články


10 filmů, které si pustit, když se vám líbil Solo

10 filmů, které si pustit, když se vám líbil Solo

před 25 dny   Tipy na film   30 líbí se   1 komentář  

Nový film ze světa Star Wars zatím nemá tak skvělé ohlasy jako starší díly, ale to neznamená, že nemá žádné fanoušky. A pro ty jsme sestavili tipy na další podobné filmy. Ne, nemyslíme tím další díly Star Wars, ale filmy, které jsou žánrem “vesmírný western” - hlavní hrdinové jsou klasičtí pistolníci, jen místo koltů mají blastery, koně vyměnili za vesmírné lodě a místo indiánů bojují s mimozemšťany.
10 nejlepších trailerů ze SuperBowlu

10 nejlepších trailerů ze SuperBowlu

před 4 měsíci   Filmové novinky   7 líbí se  

Finále ligy amerického fotbalu není jen sportovní svátek, ale také příležitost, jak zpropagovat blížící se filmy a seriály. Studia si šetří ty nejlepší videa právě na přestávky během hry. A letos nasadily například první ukázky z Mission: Impossible 6 nebo Hana Sola a nové záběry z Avengers 3 nebo druhé sezóny Westworld. A díky ukázce na třetí Cloverfield víme, že jde rovnou na Netflix.
10 ohlédnutí za rokem 2017

10 ohlédnutí za rokem 2017

2017   Filmové novinky   1 líbí se  

Rok definitivně končí a to je největší čas bilancovat. Pokud se vám nechce procházet desítky zprávy, které jsme letos pro vás připravili, máme pro vás shrnující článek o všech nejdůležitějších filmových novinkách tohoto roku. Jaké byly nejlepší, nejúspěšnější a nejoceňovanější filmy a seriály, kteří herci letos prorazili, zklamali či nás opustili, jaké trendy v online či ve filmovém průmyslu letos udávaly tempo a co nás čeká příští rok.

Solo: Star Wars Story recenze, kritiky a hodnocení 70
Anarvin (FandimeFilmu) ohodnotnil Solo: Star Wars Story
před 1 měsíci

Mladý pan Solo ukazuje, jak dostal svoji pistoli/loď/nejlepšího kámoše. Měl o tom vzniknout film? 80
Mr. Hlad (Moviezone) ohodnotnil Solo: Star Wars Story
před 1 měsíci

Han Solo chce prachy, loď, svobodu a zachránit svou holku. A proto se rozhodne zúčastnit loupeže, na kterou by si netroufli ani ti největší šílenci galaxie. Sol... 75
Martin Staněk (TotalFilm) ohodnotnil Solo: Star Wars Story
před 1 měsíci

Zatím nejzábavnější spin-off ze Star Wars Anthology, který pobaví úplně každého. Přestože má široký rozptyl diváctva, dělá radost Star Wars odborníkům, ale resp... 65
Mirka Spáčilová (iDnes) ohodnotnil Solo: Star Wars Story
před 1 měsíci

Kdo by se nešel podívat, jak vypadá hrdina Hvězdných válek v mladší verzi? Snímek Solo: Star Wars Story, který vstupuje do našich kin, okatě kalkuluje se zvědav... 70
Honza Varga (Filmspot) ohodnotnil Solo: Star Wars Story
před 1 měsíci

V tomto filmu se diváci znalí série Star Wars dozvědí o prvních dobrodružstvích mladého Hana Sola, když mu bylo přibližně 25 let. Jak přišel k Mille... 70
František Fuka (FFFilm) ohodnotnil Solo: Star Wars Story
před 1 měsíci

Nuže, přenesme se spolu opět do dávný časů v předaleké galaxii a vyprávějme si o tom, co prováděl Han Solo, když mu bylo asi 25 let (tedy odhadem asi 10 let po...
Solo: Star Wars Story zajímavosti


344

tržby svět mil. $

116

tisíc diváků v ČR

19

tržby ČR mil. Kč


Podobné Filmy jako Solo: Star Wars StoryTipy na filmy a filmové novinky


10 nejdůležitějších trikových filmů

10 nejdůležitějších trikových filmů

včera 0:00   Tipy na film   13 líbí se  

Od Meliésovy Cesty na Měsíc uplynulo již 116 let a my při pohledu na filmové trikařství stále žasneme jako malé děti. Projeli jsme proto naše filmotéky a pokusili jsme se dát s těžkým srdcem dohromady 10 filmů, které napříč dekádamy přinesly do filmového světa trikovou revoluci. A ano, geniálního Georgese Méliese jsme zminili právě proto, abyste nám ho nevmetli do tváře. Stačí, že to schytáme za vynechání Metropolis, King Konga a Raye Harryhausena.
10 napínavých filmů od autora Jurského parku

10 napínavých filmů od autora Jurského parku

před 2 dny   Tipy na film   7 líbí se  

Když před 25 lety přišel do kin Jurský park a zlomil všechny rekordy návštěvnosti, slávu sklízel hlavně režisér Steven Spielberg a trikaři z ILM. Ale ti všichni vděčí za nápad s dinosaury autorovi knihy, podle které film vznikl. Spisovatel Michael Crichton má na svědomí i další skvělé nápady včetně aktuálního seriálu Westworld.
10 nejlepších filmů odehrávajících se ve Francii

10 nejlepších filmů odehrávajících se ve Francii

před 3 dny   Tipy na film   9 líbí se  

Přemýšlíte, kam v létě vyrazit na dovolenou? A co takhle Francie? I kdybyste nakonec do letadla do Paříže nebo na slunnou riviéru nenasedli, vždycky si můžete pustit tuto desítku filmů, která vás do Francie alespoň na pár hodin pocitově přenese. Jen nezapomeňte na dobré víno, sýr a nějaký ten croissant, ať je zážitek kompletní. Pokud na hlavu nasadíte baret, máte vyhráno. Voila!

TOPlist TOPlist TOPlist