FB pixel TP pixel
Sleeping Sickness
Sleeping Sickness

Spavá nemoc

Sleeping Sickness
Německo | 2011 | Drama | Doják | 91 minut

Již dvacet let žijí Ebbo Velten a jeho žena Vera v Kamerunu, kde se Ebbo angažuje v boji proti spavé nemoci. Zatímco on v Kamerunu zdomácněl, jeho ženě se stýská po rodném Německu a jejich dceři Heleně, která tam navštěvuje internátní školu. Až když se blíží návrat domů, uvědomí si Ebbo, jak mu na K...

Již dvacet let žijí Ebbo Velten a jeho žena Vera v Kamerunu, kde se Ebbo angažuje v boji proti spavé nemoci. Zatímco on v Kamerunu zdomácněl, jeho ženě se stýská po rodném Německu a jejich dceři Heleně, která tam navštěvuje internátní školu. Až když se blíží návrat domů, uvědomí si Ebbo, jak mu na Kamerunu a jeho tamější práci záleží. Z pověření Světové zdravotnické organizace přijíždí po letech do Kamerunu lékař s africkými kořeny, Alex Nzila. Má zde vyhodnotit Ebbův projekt. I přes svůj africký původ se však narozdíl od svého předchůdce cítí v Africe jako cizinec. A Ebbo, který se nikdy nevrátil domů, se mu vyhýbá, jak to jen jde... Ulrichu Köhlerovi, jehož rodiče pracovali jako dobrovolníci v Kongu, se snímkem „Spavá nemoc“ podařil jak otevřený, tak rozpolcený film, který působivě portrétuje nejen oba muže, ale také celou zemi.

IMDb  62 % CSFD  64 %

Spavá nemoc online

Sledovat Spavá nemoc online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Spavá nemoc online, zda je ke stažení a zda má Spavá nemoc dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 1. 12. 2021
Předplatné za 155 Kč

Spavá nemoc obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Spavá nemoc, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Spavá nemoc postavy.

Pierre Bokma
Pierre Bokma
Ebbo Velten
Jenny Schily
Jenny Schily
Vera Velten
Hippolyte Girardot
Hippolyte Girardot
Gaspard Signac
Maria Elise Miller
Maria Elise Miller
Helen Velten
Sava Lolov
Sava Lolov
Elia Todorov
Francis Noukiatchom
Francis Noukiatchom
Dr. Monese
Isacar Yinkou
Isacar Yinkou
Joseph

Spavá nemoc recenze a hodnocení