FB pixel TP pixel
Sleeping Sickness
Sleeping Sickness

Spavá nemoc

Sleeping Sickness
Německo | 2011 | Drama | Romantické drama | 91 minut

Již dvacet let žijí Ebbo Velten a jeho žena Vera v Kamerunu, kde se Ebbo angažuje v boji proti spavé nemoci. Zatímco on v Kamerunu zdomácněl, jeho ženě se stýská po rodném Německu a jejich dceři Heleně, která tam navštěvuje internátní školu. Až když se blíží návrat domů, uvědomí si Ebbo, jak mu na K...

Již dvacet let žijí Ebbo Velten a jeho žena Vera v Kamerunu, kde se Ebbo angažuje v boji proti spavé nemoci. Zatímco on v Kamerunu zdomácněl, jeho ženě se stýská po rodném Německu a jejich dceři Heleně, která tam navštěvuje internátní školu. Až když se blíží návrat domů, uvědomí si Ebbo, jak mu na Kamerunu a jeho tamější práci záleží. Z pověření Světové zdravotnické organizace přijíždí po letech do Kamerunu lékař s africkými kořeny, Alex Nzila. Má zde vyhodnotit Ebbův projekt. I přes svůj africký původ se však narozdíl od svého předchůdce cítí v Africe jako cizinec. A Ebbo, který se nikdy nevrátil domů, se mu vyhýbá, jak to jen jde... Ulrichu Köhlerovi, jehož rodiče pracovali jako dobrovolníci v Kongu, se snímkem „Spavá nemoc“ podařil jak otevřený, tak rozpolcený film, který působivě portrétuje nejen oba muže, ale také celou zemi.

Hrají: Pierre Bokma, Jean-Christophe Folly, Jenny Schily, Hippolyte Girardot, Maria Elise Miller, Sava Lolov, Francis Noukiatchom

Režie: Ulrich Köhler

IMDb  62 % Kinobox  60 %

Spavá nemoc online

Sledovat Spavá nemoc online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Spavá nemoc online, zda je ke stažení a zda má Spavá nemoc dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 1. 12. 2021
Půjčení (HD) za 140 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Spavá nemoc recenze a hodnocení

Ve filmu Spavá nemoc hrají Pierre Bokma, Jean-Christophe Folly, Jenny Schily, Hippolyte Girardot, Maria Elise Miller, Sava Lolov, Francis Noukiatchom.

Film Spavá nemoc režíruje Ulrich Köhler.

Film Spavá nemoc má 91 minut.

Film Spavá nemoc můžete vidět na Edison.

Film Spavá nemoc je online na Edison, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.