FB pixel TP pixel
The Holy Mountain

Svatá hora

The Holy Mountain
Mexiko | 1973 | Dobrodružné filmy | 114 minut

Zástupce hnijící evropské společnosti, dítě kokakolové kultury, nebo latinskoamerický desesperado? Alejandro Jodorowsky se vydává na cestu na Posvátnou horu a během své cesty boří všechna tabu. Zároveň máme co do činění s posvátným iniciačním dílem, které je reakcí na autorovu teorii o změně lidstva...

Zástupce hnijící evropské společnosti, dítě kokakolové kultury, nebo latinskoamerický desesperado? Alejandro Jodorowsky se vydává na cestu na Posvátnou horu a během své cesty boří všechna tabu. Zároveň máme co do činění s posvátným iniciačním dílem, které je reakcí na autorovu teorii o změně lidstva prostřednictvím filmů. Ty mohou být účinnější než LSD, osvítí diváky a pak dojde k novému třesku. Snímek je poprvé uváděn v odpovídající obrazové kvalitě a s adekvátní hudbou, jak o tom "prokletý" režisér snil víc než patnáct let.

Hrají: Alejandro Jodorowsky, Horacio Salinas, Zamira Saunders, Juan Ferrara, Adriana Page, Burt Kleiner, Valerie Jodorowsky

Režie: Alejandro Jodorowsky

IMDb  79 % Kinobox  75 %

Svatá hora online

Sledovat Svatá hora online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Svatá hora online, zda je ke stažení a zda má Svatá hora dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 23. 8. 2023
Půjčení (HD) za 140 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Svatá hora novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Svatá hora, které najdeš na našem webu.

65 nejlepších fantasy filmů všech dob
65 nejlepších fantasy filmů všech dob
03.03.2020 | Tipy na film

Žánr fantasy patří mezi ty nejoblíbenější vůbec a v průběhu desetiletí v něm vzniklo několik velmi vydařených snímků. Pojďme se podívat na ty nejlepší z nich dle hodnocení renomovaného serveru Rotten Tomatoes, který zprůměroval hodnocení filmových kritiků.

Svatá hora recenze a hodnocení

Ve filmu Svatá hora hrají Alejandro Jodorowsky, Horacio Salinas, Zamira Saunders, Juan Ferrara, Adriana Page, Burt Kleiner, Valerie Jodorowsky.

Film Svatá hora režíruje Alejandro Jodorowsky.

Film Svatá hora má 114 minut.

Film Svatá hora můžete vidět na Edison.

Film Svatá hora je online na Edison, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.