FB pixel TP pixel
The World According to Garp

Svět podle Garpa

The World According to Garp
USA | 1982 | Komedie | 136 minut

Neobvyklý příběh začíná v roce 1944, kdy se Jenny Fieldsové narodí syn, jemuž dá jméno T.S.Garp. Svérázná žena velmi toužila po dítěti, ne však po muži, a proto si jako otce svého potomka vyhlédne umírajícího letce Garpa. Mladý Garp je velmi talentovaný chlapec, který touží být spisovatelem. Významn...

Neobvyklý příběh začíná v roce 1944, kdy se Jenny Fieldsové narodí syn, jemuž dá jméno T.S.Garp. Svérázná žena velmi toužila po dítěti, ne však po muži, a proto si jako otce svého potomka vyhlédne umírajícího letce Garpa. Mladý Garp je velmi talentovaný chlapec, který touží být spisovatelem. Významné místo v jeho životě zaujímá vedle matky i jeho dětská láska a posléze i manželka Helena. Slavný stejnojmenný bestseller Johna Irvinga z roku 1978 se zdál nezfilmovatelným. Režisér George Roy Hill se ale odhodlal na stříbrné plátno převést i tuto nevšední prózu. Scenárista Steve Tesich provedl jen stručné shrnutí děje, přičemž základní myšlenky vyjadřuje především pomocí dialogu. Celý příběh je poskládán z často velmi bizarních epizod a sleduje hrdinovu dráhu od dětských let až k předčasné smrti. Předností snímku je výborná kamera Miroslava Ondříčka a herecké výkony hlavních představitelů.

IMDb  72 %

Svět podle Garpa online

Sledovat Svět podle Garpa online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Svět podle Garpa online, zda je ke stažení a zda má Svět podle Garpa dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
původní znění | české titulky | HD kvalita | SD kvalita | od 2. 1. 2022
Nákup za 129 Kč (i HD)

Svět podle Garpa obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Svět podle Garpa, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Svět podle Garpa postavy.

Robin Williams
Robin Williams
S. Garp
Mary Beth Hurt
Mary Beth Hurt
Helen Holm
Glenn Close
Glenn Close
Jenny Fields
John Lithgow
John Lithgow
Roberta Muldoon
Hume Cronyn
Hume Cronyn
Mr. Fields
Jessica Tandy
Jessica Tandy
Mrs. Fields
Swoosie Kurtz
Swoosie Kurtz
The Hooker
Peter Michael Goetz
Peter Michael Goetz
John Wolfe
Jenny Wright
Jenny Wright
Cushie
John Irving
John Irving
Referee

Svět podle Garpa recenze a hodnocení

Ve filmu Svět podle Garpa hrají Robin Williams, Mary Beth Hurt, Glenn Close, John Lithgow, Hume Cronyn, Jessica Tandy, Swoosie Kurtz.

Film Svět podle Garpa režíruje George Roy Hill.

Film Svět podle Garpa má 136 minut.

Film Svět podle Garpa můžete vidět na iTunes.

Film Svět podle Garpa je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.