FB pixel TP pixel

Tajemná záře nad Pacifikem

The Final Countdown
USA | 1980 | Sci-fi filmy | Cestování časem | 103 minut

Námořní základna USA v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v roce 1981. Na příkaz ministerstva obrany vyplouvá americká letadlová loď U.S.S Nimitz o dva dny později. Záhadny pan Tideman na...

Námořní základna USA v Pearl Harboru na Havajských ostrovech v roce 1981. Na příkaz ministerstva obrany vyplouvá americká letadlová loď U.S.S Nimitz o dva dny později. Záhadny pan Tideman nařídil, aby byl na palubu přijat systemový analytik Warren Lasky. Ani on však šéfkonstruktéra Tidemana osobně nezná. Konečně může dát kapitán Yelland rozkaz vyplutí na širý oceán. Prapodivná bouře, do které se vzápětí loď dostane, však cosi změní. Je to k neuvěření, ale vše nasvědčuje tomu, že je 6. prosince 1941. Průzkumný letoun z Nimitze nafotografoval situaci na ostrově Oahu zrovna k tomuto datu. Americké válečné lodě na právě pořízeném snímku už 40let neexistují! Dvě Japonska éra utočí na jachtu amerického senátora a letadlové lodě Japonského císařství se chystají příštího dne ráno napadnout Pearl Harbor. Časová smyčka dává posádce Nimitze jedinečnou příležitost zabránit porážce Pacificke flotily.

IMDb  67 %
Kinomaniak
Kinomaniak
Filmové tržby

Film Tajemná záře nad Pacifikem vidělo v českých kinech 441 000 diváků, kteří nechali v pokladnách kin celkem 4 457 000 Kč.

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro
30. 11. 2005 14:49:00

Tajemna zare nad Pacifikem - Klasika, ktera je dnes uz zastarala

 70 %

Tvůj názor na Tajemná záře nad Pacifikem?