FB pixel TP pixel
Cat Watch 2014: The New Horizon Experiment
Cat Watch 2014: The New Horizon Experiment

Tajemné kočky

Cat Watch 2014: The New Horizon Experiment
Velká Británie | 2014 | Dokumentární seriály | Kočky | 52 minut | 1 řad(a) | 3 epizod

Kočky patří k nejoblíbenějším domácím mazlíčkům a jsou stejně tak hravé, jako jsou stateční bojovníci a smrtící lovci. Klamou tělem, matou nás a nemilosrdně využívají. Stále o nich víme jen velmi málo. Několik předních světových odborníků na kočky se proto rozhodlo provést průkopnickou experiment...

Kočky patří k nejoblíbenějším domácím mazlíčkům a jsou stejně tak hravé, jako jsou stateční bojovníci a smrtící lovci. Klamou tělem, matou nás a nemilosrdně využívají. Stále o nich víme jen velmi málo. Několik předních světových odborníků na kočky se proto rozhodlo provést průkopnickou experimentální studii, aby prozkoumali tajný život našich kočičích přátel. Odhalí, jak dokážou vyvinout víc energie než závodní kůň a co se děje pár milisekund předtím, než kočka zaútočí. Odhalí tajné zbraně ukryté za jejich vynikajícím smyslem pro rovnováhu, a dokonce vybaví kočky sledovacím zařízením a kamerami, aby zjistili, co podnikají za kočičími dvířky. Na sto kočkách z různých prostředí vědci zkoumají, jak vlastně kočky vidí. Oproti člověku má kočka méně buněk pro barevné vidění, ale zase lepší noční vidění. V mozku mají mnohem více neuronů určených čistě pro detekci pohybu, avšak nemůže zaostřit na nic, co je blíž než asi 30 cm před ní. Mají však tajnou zbraň, vousky, které mají i nad očima a na kotnících. Rády se dívají na svět z výšky, protože se tak cítí jistěji. Dokáže se dostat na místa, o kterých se lidem ani nemůže zdát. K rovnováze pomáhá i jedinečný ocas kočky. Sluch se kočkám vyvíjí postupně od narození. Vztyčené uši fungují jako zesilovače a mohou se otočit o 180 stupňů a slyší rozsah až 11 oktáv, což je více, než má většina savců. Čich mají kočky také jedinečný. Je mnohem lepší než lidský, podle vědců asi stokrát. Může za to struktura kočičího čenichu a takzvaný Jacobsonův orgán, který uvolňuje při čichání přes tlamičku speciální tekutinu, která pomáhá rozeznat pach jiných koček.

IMDb  78 % CSFD  85 %

Tajemné kočky online

Sledovat Tajemné kočky online můžeš na Prima Videopůjčovna. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Tajemné kočky online, zda je ke stažení a zda má Tajemné kočky dabing nebo titulky.

Prima Videopůjčovna
Prima Videopůjčovna
český dabing | HD kvalita | SD kvalita | od 22. 6. 2022
Cena nezjištěna

Tajemné kočky obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Tajemné kočky, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Tajemné kočky postavy.

Carl Harms
Carl Harms
Hudba
Eileen Inkson
Eileen Inkson
Režie

Tajemné kočky recenze a hodnocení