FB pixel TP pixel
Tess

Tess

Tess
Velká Británie | 1979 | Drama | 171 minut

Román britského spisovatele Thomase Hardyho patří k nejslavnějším viktoriánským románům a dočkal se více než desítky filmových a televizních adaptací. Ve své době vzbudil bouřlivou odezvu vzhledem k jeho kritice puritánské viktoriánské morálky. Odehrává se ve fiktivním jihoanglickém hrabství Wessex....

Román britského spisovatele Thomase Hardyho patří k nejslavnějším viktoriánským románům a dočkal se více než desítky filmových a televizních adaptací. Ve své době vzbudil bouřlivou odezvu vzhledem k jeho kritice puritánské viktoriánské morálky. Odehrává se ve fiktivním jihoanglickém hrabství Wessex. Citlivá, venkovská dívka Tess, nesmlouvavá ve své hrdosti a morálce, se setkává s pokryteckými konvencemi vyšší společnosti.\r Polský režisér Roman Polanski si do role hlavní hrdinky vybral mladičkou Nastassiu Kinskou, které v té době bylo pouhých osmnáct let. Film se celý natáčel ve Francii a dokonce menhiry Stonehenge byly znovu „postaveny“.

Hrají: Nastassja Kinski, Peter Firth, Leigh Lawson, John Collin, Sylvia Coleridge, Richard Pearson, Tony Church

Režie: Roman Polanski

IMDb  73 % Kinobox  71 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Tess online

Tess online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Hlídat
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Tess recenze a hodnocení

Ve filmu Tess hrají Nastassja Kinski, Peter Firth, Leigh Lawson, John Collin, Sylvia Coleridge, Richard Pearson, Tony Church.

Film Tess režíruje Roman Polanski.

Film Tess má 171 minut.

Film Tess není zatím nikde online.

Film Tess není zatím kde sledovat.