FB pixel TP pixel
Tove
Tove

Tove

Tove
Finsko | 2020 | Životopisné filmy | Umělci | 100 minut

Helsinky, 1945. Konec války přináší malířce Tove Janssonové pocit umělecké a sociální svobody. Zatímco své umělecké sny soustředila na malování, okouzlující příběhy o stvořeních jménem ‚Mumínci‘, které vyprávěla vyděšeným dětem v protileteckých krytech, rychle začaly žít svým vlastním životem a přin...

Helsinky, 1945. Konec války přináší malířce Tove Janssonové pocit umělecké a sociální svobody. Zatímco své umělecké sny soustředila na malování, okouzlující příběhy o stvořeních jménem ‚Mumínci‘, které vyprávěla vyděšeným dětem v protileteckých krytech, rychle začaly žít svým vlastním životem a přinesly mezinárodní slávu a finanční volnost. Její touha po svobodě je vystavena zkoušce, když potkává divadelní režisérku Vivicu Bandlerovou, která v ní zažehne elektrizující a pohlcující lásku. Ale zatímco začíná nacházet svou uměleckou identitu, objevuje pravou lásku, po které touží, aby byla opětována, a jedině tím, že si vytvoří vlastní cestu, se může naučit být svobodná.

Hrají: Alma Pöysti, Krista Kosonen, Shanti Roney, Eeva Putro, Joanna Haartti, Jakob Öhrman, Robert Enckell

Režie: Zaida Bergroth

IMDb  68 % Kinobox  68 %

Tove online

Sledovat Tove online můžeš na Edison. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Tove online, zda je ke stažení a zda má Tove dabing nebo titulky.

Edison
Edison
od 1. 5. 2022
Půjčení (HD) za 140 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Tove zajímavosti

Tržby v českých kinech
64 393 Kč
Návštěvnost v českých kinech
477 diváků

Tove recenze a hodnocení

Ve filmu Tove hrají Alma Pöysti, Krista Kosonen, Shanti Roney, Eeva Putro, Joanna Haartti, Jakob Öhrman, Robert Enckell.

Film Tove režíruje Zaida Bergroth.

Film Tove má 100 minut.

Film Tove vidělo v českých kinech 477 diváků.

Film Tove můžete vidět na Edison.

Film Tove je online na Edison, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.