FB pixel TP pixel
Velká přehrada
Velká přehrada

Velká přehrada

Velká přehrada
Česko | 1942 | Drama | Společnost

Mladý inženýr si zařídil vlastní projekční kancelář a zadal svůj projekt do soutěže na velkou vodní stavbu. Jeho představy o poctivé a odpovědné práci narazí na spekulace bezcharakterního velkopodnikatele... Natáčení náročného exteriérového filmu se pro režisérovo vážné onemocnění nezvykle protáhlo....

Mladý inženýr si zařídil vlastní projekční kancelář a zadal svůj projekt do soutěže na velkou vodní stavbu. Jeho představy o poctivé a odpovědné práci narazí na spekulace bezcharakterního velkopodnikatele... Natáčení náročného exteriérového filmu se pro režisérovo vážné onemocnění nezvykle protáhlo. Téma bylo v té době neobvyklé, film zaujal spíše kritiku než diváky. Berka, postava hraná Karlem Hradilákem, se v první verzi jmenoval Rudolf Hertl. Zřejmě pro poválečné uvedení filmu byly v obraze vykryty všechny cedule označující stavby (původně německo - české) novými, pouze česky psanými

IMDb  44 % CSFD  48 %

Velká přehrada online

Sledovat Velká přehrada online můžeš na Česká filmová klasika. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Velká přehrada online, zda je ke stažení a zda má Velká přehrada dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 24. 5. 2021
Zdarma

Velká přehrada obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Velká přehrada, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Velká přehrada postavy.

Vítězslav Vejražka
Vítězslav Vejražka
Petr Pavelec
František Vnouček
František Vnouček
Jan Hejtmánek
Karel Hradilák
Karel Hradilák
Leo Berka
Adina Mandlová
Adina Mandlová
Irena Berková
Josef Gruss
Josef Gruss
Fred Dokoupil
Martin Raus
Martin Raus
Karel
Jiří Srnka
Jiří Srnka
Hudba
J. A. Holman
J. A. Holman
Režie

Velká přehrada recenze a hodnocení

Ve filmu Velká přehrada hrají Vítězslav Vejražka, František Vnouček, Karel Hradilák, Adina Mandlová, Josef Gruss, Nataša Gollová, Jaroslav Průcha.

Film Velká přehrada režíruje J. A. Holman.

Film Velká přehrada můžete vidět na Česká filmová klasika.

Film Velká přehrada je online na Česká filmová klasika, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.