FB pixel TP pixel
All for the good of the World and Nosovice
All for the good of the World and Nosovice

Vše pro dobro světa a Nošovic

All for the good of the World and Nosovice
Česko | 2011 | Dokumenty | Auta | 82 minut

Celovečerní dokumentární film ,,Vše pro dobro světa a Nošovic" je svérázným portrétem malé české vesnice, ve které - jak místní říkají - přistálo UFO v podobě kilometrové stříbřité továrny: korejská automobilka Hyundai. Z vesnice, která se proslavila především kysaným zelím a pivem Radegast, se tak ...

Celovečerní dokumentární film ,,Vše pro dobro světa a Nošovic" je svérázným portrétem malé české vesnice, ve které - jak místní říkají - přistálo UFO v podobě kilometrové stříbřité továrny: korejská automobilka Hyundai. Z vesnice, která se proslavila především kysaným zelím a pivem Radegast, se tak stala průmyslová zóna - největší investice na zelené louce v historii ČR. Mnozí z majitelů polí, na kterých dnes automobilka uprostřed vsi stojí, však dlouho své pozemky prodat nechtěli. Donutil je až nátlak jejich sousedů a anonymní dopis, který odolávajícím sedlákům a jejich blízkým pohrozil smrtí. Filmaři se do Nošovic vrací dva roky po dramatických výkupech pozemků, v době, kdy továrna začíná chrlit levná auta a skrze sedm postav spřádají hravý i mrazivý portrét místa, které se náhle a nevratně proměnilo k nepoznání. - Ožívá tak sociální groteska o poli, na kterém rostou auta.

IMDb  69 % CSFD  74 %

Vše pro dobro světa a Nošovic online

Sledovat Vše pro dobro světa a Nošovic online můžeš na DaFilms. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Vše pro dobro světa a Nošovic online, zda je ke stažení a zda má Vše pro dobro světa a Nošovic dabing nebo titulky.

DaFilms
DaFilms
od 15. 12. 2016
Předplatné za 145 Kč

Vše pro dobro světa a Nošovic obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Vše pro dobro světa a Nošovic, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Vše pro dobro světa a Nošovic postavy.

Vít Klusák
Vít Klusák
Režie

Vše pro dobro světa a Nošovic novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Vše pro dobro světa a Nošovic, které najdeš na našem webu.

40 českých filmů, které po přechodu na HBO Max nenajdete
40 českých filmů, které po přechodu na HBO Max nenajdete
09.03.2022 15:30:00 | Tipy na film

S proměnou streamovací služby HBO Go na HBO Max došlo i ke ztrátě několika desítek titulů z ranku českých filmů. Pokud vás zajímají detaily, vytvořili jsme podrobný seznam.

Viděli jste dokument V síti? Pusťte si i těchto 12 společenských dokumentů
Viděli jste dokument V síti? Pusťte si i těchto 12 společenských dokumentů
04.03.2020 | České novinky

Pokud jste zamířili do kina na dokument Barbory Chalupové a Víta Klusáka V síti, možná jste dostali chuť podívat na se další dokumentární počiny, které se zabývají společenskými problémy dneška. Vybrali jsme pro vás dvanáctku těch, na které nedáme dopustit. Dvanáct? Tak to je pohoda!

Vše pro dobro světa a Nošovic zajímavosti

Tržby v českých kinech
288 940 Kč
Návštěvnost v českých kinech
5 009 diváků

Vše pro dobro světa a Nošovic recenze a hodnocení

Tvůj názor na Vše pro dobro světa a Nošovic?