FB pixel TP pixel
Squandered Sunday

Zabitá neděle

Squandered Sunday
Česko | 1969 | Drama | Psychologické | 78 minut

Hraný debut vynikající české dokumentaristky čekal na své uvedení dvacet let. Komorní příběh armádního důstojníka v malém městě během jedné letní neděle natočila Vihanová s důrazem na atmosféru a evokaci pocitu marnosti a banality okamžiků neužitečného, promarněného života. Nadporučík Amošt cítí svo...

Hraný debut vynikající české dokumentaristky čekal na své uvedení dvacet let. Komorní příběh armádního důstojníka v malém městě během jedné letní neděle natočila Vihanová s důrazem na atmosféru a evokaci pocitu marnosti a banality okamžiků neužitečného, promarněného života. Nadporučík Amošt cítí svoji prázdnotu a podvědomě utíká do vzpomínek a představ, které s nimi souvisí... Ubitý jednotvárností a neschopný vystoupit z nesmyslnosti mechanicky naplňované existence v zakletém, odcizeném světě zastaveného času (sugerovaném fascinujícím obrazem letním sluncem spáleného a zchátralého města jako kulisy nudy a letargie, zahnojené svobodárny, páchnoucího sklepa plného krysích terčů, uzavřeného prostoru Okružní ulice), zosobňuje vnitřní situaci člověka konce 60. let. Podstatným stylotvorným prvkem je střih, udělující filmu osobitý hudební rytmus, kompenzující jeho méně výraznou dramatickou výstavbu. Ve scéně s pistolí je mistrovsky popsán mechanismus odcizení.

IMDb  71 % CSFD  70 %

Zabitá neděle online

Sledovat Zabitá neděle online můžeš na Česká filmová klasika, Starmax. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Zabitá neděle online, zda je ke stažení a zda má Zabitá neděle dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 29. 8. 2020
Zdarma
Starmax
Starmax
od 14. 10. 2022
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Zabitá neděle obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Zabitá neděle, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Zabitá neděle postavy.

Zabitá neděle recenze a hodnocení

Ve filmu Zabitá neděle hrají Ivan Palúch, Irena Boleslavská, Petr Skarke, Vladislav Drazdák, Alexandra Haskovcová, Frantisek Nechyba.

Film Zabitá neděle režíruje Drahomíra Vihanová.

Film Zabitá neděle má 78 minut.

Film Zabitá neděle můžete vidět na Česká filmová klasika, Starmax.

Film Zabitá neděle je online na Česká filmová klasika, Starmax, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.