FB pixel TP pixel
The Newburgh Sting
The Newburgh Sting

Zátah v Newburghu

The Newburgh Sting
USA | 2014 | Dokumenty | 11. září | 87 minut

Osm let po osudném 11. září 2001 se čtveřice pouličních zločinců, kteří neměli násilnickou minulost ani politické vazby a pocházeli z chudého newyorského města Newburgh, kde má většinové zastoupení obyvatelstvo afroamerického původu, nechala zatáhnout pákistánským informátorem FBI do pečlivě napláno...

Osm let po osudném 11. září 2001 se čtveřice pouličních zločinců, kteří neměli násilnickou minulost ani politické vazby a pocházeli z chudého newyorského města Newburgh, kde má většinové zastoupení obyvatelstvo afroamerického původu, nechala zatáhnout pákistánským informátorem FBI do pečlivě naplánovaného komplotu s cílem vyhodit do vzduchu židovské synagogy v bohaté newyorské čtvrti Riverdale a sestřelit zásobovací letadla americké armády raketami Stinger. Dramatické zatčení této čtveřice proběhlo za přítomnosti obrněných vozů, policejního týmu SWAT a leteckých sil FBI a odehrálo se před objektivy kamer hlavních televizních stanic. Soud nakonec všechny muže, kteří vešli ve známost jako "Newburghská čtyřka", odsoudil k pětadvacetiletému trestu odnětí svobody. Řada politických osobností označovala tento případ za vítězství ve "válce proti teroru", jiní ho však ostře kritizovali za to, že se jednalo o policejní provokaci. Dokument Zátah v Newburghu zkoumá celý příběh odehrávající se na pozadí tohoto mediálně známého případu.

IMDb  74 % CSFD  70 %
Voyo
Dokumenty na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Zátah v Newburghu online

Zátah v Newburghu online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Zátah v Newburghu obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Zátah v Newburghu, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Zátah v Newburghu postavy.

Zátah v Newburghu recenze a hodnocení