FB pixel TP pixel
The Lives of Others
The Lives of Others

Životy těch druhých

The Lives of Others
Německo | 2006 | Drama | Politika | 137 minut

Rok 1984. Do pádu obávaného režimu ve Východním Německu zbývá necelých šest let. Vládnoucí Jednotná socialistická strana upevňuje svou pozici pomocí nemilosrdného systému monitorování a manipulace s potenciálně nebezpečnými lidmi, k čemuž využívá tajnou policii Stasi. Věrný stoupenec režimu, kapitán...

Rok 1984. Do pádu obávaného režimu ve Východním Německu zbývá necelých šest let. Vládnoucí Jednotná socialistická strana upevňuje svou pozici pomocí nemilosrdného systému monitorování a manipulace s potenciálně nebezpečnými lidmi, k čemuž využívá tajnou policii Stasi. Věrný stoupenec režimu, kapitán Gerd Wiesler (Ulrich Mühe), se ve snaze o kariérní postup pustí do shromažďování kompromitujících důkazů proti známému divadelnímu dramatikovi Georgi Dreymanovi (Sebastian Koch) a jeho atraktivní přítelkyni Christě-Marii Sieland (Martina Gedeck), která krátce předtím učarovala mocnému ministrovi kultury (Thomas Thieme). Jakmile se však do světa dvou divadelních hvězd ponoří, začne být jejich životy fascinován a uvědomí si omezenost své vlastní existence.

IMDb  85 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Životy těch druhých online

Životy těch druhých online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Životy těch druhých obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Životy těch druhých, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Životy těch druhých postavy.

Životy těch druhých zajímavosti

Rozpočet
2 000 000 $
Tržby v českých kinech
2 230 892 Kč
Návštěvnost v českých kinech
26 319 diváků
Počet Oscarů
1 vítězství, 1 nominací

Životy těch druhých recenze a hodnocení