FB pixel TP pixel
Radio Days

Zlaté časy rádia

Radio Days
USA | 1987 | Drama | Dramedy | 85 minut

V tomto filmu se scenárista a režisér Woody Allen vrací do dob, kdy rozhlas býval ještě králem, kdy vstupoval do domácností Newyorčanů, působil na jejich sny a touhy, ovlivňoval jejich životní styl. Tvůrce se nevyhýbá prvkům nostalgie, přestože si uchovává smysl pro komediální konstrukci příběhu, ze...

V tomto filmu se scenárista a režisér Woody Allen vrací do dob, kdy rozhlas býval ještě králem, kdy vstupoval do domácností Newyorčanů, působil na jejich sny a touhy, ovlivňoval jejich životní styl. Tvůrce se nevyhýbá prvkům nostalgie, přestože si uchovává smysl pro komediální konstrukci příběhu, zejména zřejmé je to v rovině dialogů postav. Skrze veselé i trapné osudy jedné židovské rodiny na přelomu 30. a 40. let nenápadně načrtává portrét americké společnosti, chystající se na vstup do války. Woody Allen, jenž se v obraze neobjeví (jeho hlas zazní jen v komentáři), se nechává unášet vzpomínkami na vlastní dětství. Malý chlapec zde vystupuje jako jakýsi průvodce po své poněkud ukřičené a hádavé rodině i celém rozsáhlém příbuzenstvu. Režisér buduje svět běžných, zdánlivě nedůležitých událostí, jimiž jeho hrdinové žijí a z vnějšku vstupuje společenské dění - ať již to byla legendární a šokující rozhlasová adaptace románu Války světů (budoucího filmového režiséra Orsona Wellese), přepadení Pearl Harboru Japonci, anebo vtíravé dobové reklamy. Děj je poskládán z drobných střípků, jediná větší epizoda sleduje obyčejnou dívku Sally Whiteovou (Mia Farrowová), která se ze servírky vypracuje až na rozhlasovou hvězdu. Důležitou úlohu při navození tehdejší reality má pečlivě vybraná dobová hudba, a tak tu zazní skladby známých skladatelů Colea Portera, Kurta Weilla, Rudolfa Frimla.

IMDb  76 % CSFD  80 %

Zlaté časy rádia online

Sledovat Zlaté časy rádia online můžeš na iTunes. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Zlaté časy rádia online, zda je ke stažení a zda má Zlaté časy rádia dabing nebo titulky.

iTunes
iTunes
anglické titulky | původní znění | HD kvalita | SD kvalita | od 5. 6. 2020
Půjčení za 59 Kč (i HD) Nákup za 129 Kč nebo 149 Kč (HD)
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Zlaté časy rádia obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Zlaté časy rádia, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Zlaté časy rádia postavy.

Zlaté časy rádia recenze a hodnocení

Ve filmu Zlaté časy rádia hrají Woody Allen, Mia Farrow, Michael Tucker, Julie Kavner, Tony Roberts, Wallace Shawn, Tito Puente.

Film Zlaté časy rádia režíruje Woody Allen.

Film Zlaté časy rádia má 85 minut.

Film Zlaté časy rádia můžete vidět na iTunes.

Film Zlaté časy rádia je online na iTunes, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.