FB pixel TP pixel
HBO Max

HBO Max

Streamovací služba HBO Max nahrazuje od 8. 3. 2022 stávající službu HBO GO. Nabízí zbrusu novou aplikaci, podporu filmů ve 4K či exkluzivní premiéry filmů z kin. Obsahově je hodně podobná původnímu GO a najdou zde své pořady hlavně fanoušci seriálů HBO a značek Warner Bros, DC nebo Cartoon Network.

HBO Max Česká republika

HBO Max Česko je spuštěno od 8. března 2022. Původně měla být služba spuštěna ještě před koncem roku 2021, ale v létě 2021 se rozhodlo o zpomalení celosvětové expanze HBO Max. Služba HBO Max u nás nahrazuje stávající službu HBO GO, ať už na webu, v aplikacích či v nabídce operátorů. Cena je stanovena na 199 Kč měsíčně, dosavadní předplatitelé HBO GO budou platit 132 Kč, noví mají možnost do 31. 3. také získat zvýhodněnou cenu. S HBO Max dostávají lepší a moderní funkčnost aplikací včetně lepší kvality videa a zvuku (vybrané pořady budou v nejlepší kvalitě 4K a s Dolby Atmos). Skvělou zprávou je také rychlejší uvádění snímků studia Warner Brothers, patřící do stejné stáje jako HBO Max, kterých bychom se měli dočkat už 45 dní po premiéře v kinech - tyká se filmů jako The Batman, Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství nebo Black Adam.

HBO Max expanze a dostupnost

Tato služba odstartovala v květnu 2020 v USA. V červnu 2021 se rozšířila do všech zemí Latinské Ameriky (Brazílie, Argentina, Mexiko a dalších více než 30 zemí), v říjnu 2021 potom do Skandinávie (Norsko, Švédsko, Finsko a Dánsko) a Španělska. Podobně jako v dalších zemích světa, nahradí HBO Max stávající službu HBO GO. V březnu 2022 se tato změna odehrála nejen u nás, ale i v celém regionu střední a východní Evropy (Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Moldávie, Srbsko, Černá Hora, Severní Makedonie, Slovinsko, Chorvatsko, Bosna a Hercergovina) a také v Portugalsku a nově v Nizozemí. V průběhu roku 2022 se dostane také do dalších zemí jako Pobaltí (Litva, Lotyšsko, Estonsko), Řecko či Turecko. Naopak v zemích jako Francie, Itálie, Velká Británie či Německo je start posunut nejdříve na rok 2024, kdy mají skončit dlouhodobé smlouvy HBO s místními poskytovateli.

HBO Max cena předplatné

Cena HBO Max pro Česko je stanovena na 199 Kč měsíčně, stávající předplatitelé HBO GO získají zvýhodněnou cenu o 33% nižší, tedy finální cena bude zatím 132 Kč, stejně jako noví zákazníci, kteří si službu předplatí do konce března 2022. Pokud se však v budoucnu změní základní cena HBO Max, stoupne platba za zvýhodněnou cenu, jen bude o 33% levnější. Kdo platí HBO přes kabelové a televizní operátory, má HBO GO v ceně a neplatí nic extra. To samé bude platit i pro HBO Max, pokud máte již předplatné klasické HBO, dostanete HBO Max zdarma k tomu. Neplatí však, že byste při zakoupení HBO Max online měli automaticky nárok na kabelové HBO, to je potřeba řešit s vaším operátorem. Zvýhodněná cena také platí pro roční předplatné, cena 1590 Kč je v přepočtu také 132 Kč, ale ta se může pro další roky změnit. Přes PlayStore také můžete získat zvýhodněnu cenu, ale přes AppStore nikoliv, ten neumožňuje trvalou slevu, a proto tam uvidíte částku 199 Kč za měsíc. Pro srovnání, v USA stojí HBO Max hned 14,99 dolarů (zhruba 330 Kč), ale v Latinské Americe, konkrétně v Brazílii, nabízí HBO Max klasickou variantu za 28 brazilských realů (110 Kč) a levnější mobilní variantu za 20 brazilských realů (cca 85 Kč). Ve Norsku či Švédsku vychází cena HBO Max cca 220 Kč (89 norských či švédských korun), ve Španělsku či Finsku cca 225 Kč (8,99 euro).

HBO Max premiéry

S příchodem HBO Max se můžeme také těšit na dřívější premiéry populárních filmů studia Warner Brothers, které patří do stejné skupiny jako HBO Max. Zatímco v roce 2021 bylo možné v USA dokonce sledovat tyto premiéry ve stejný den (Godzilla vs Kong, Duna, Matrix Resurrections), pro rok 2022 už jsou pravidla jiná a od kinopremiéry musí uplynout nejdříve 45 dní, aby se nové filmy mohly objevit online. I tak je to podstatně dříve, než dnes, z kina na streaming to obvykle trvá nejdříve 90 až 120 dní, u služeb jako HBO Max za předplatné bylo dříve zvykem mít i mezeru třeba celý rok. Velmi brzo se tak na HBO Max dočkáme filmů jako The Batman (česká kinopremiéra začátkem března 2022), Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (polovina dubna), Black Adam (konec července 2022) či The Flash (listopad 2022). K těmto datům si tedy přičtěte 45 dní a můžete se těšit na premiéru na HBO Max.

HBO Max filmy a seriály

Nabídka HBO Max je o něco menší než byla HBO GO a činí cca cca 1 500 filmů a seriálů oproti cca 1 750 co bylo na HBO GO. Obsah HBO Max bude tvořen hlavními pilíři jako

 • Původní HBO seriály jako Boj o moc, Westworld nebo pokračování Hry o trůny s názvem Rod draka
 • HBO Max originální seriály jako Vychováni vlky nebo Letuška, které už jsou na HBO GO dnes, ale nejsou a nebudou v klasickém HBO vysílání
 • Filmy ze stáje studia Warner Bros jako série Harry Potter + Fantastická zvířata či další fantasy jako Pán prstenů, sci-fi Matrix či Godzilla a King Kong série. Ty by měly být na službě nově trvale a neměly být dostupné nikde jinde (například Netflix).
 • Komiksové filmy ze stáje DC Comics, kam patří Batman (Temný rytíř), Superman (Muž z oceli), Wonder Woman, Flash, Aquaman, Sebevražedný oddíl, Black Adam a Shazam!. Plus navazující seriály jako Peacemaker, Titans, Superman a Lois které by postupně měly přejít pouze na HBO MAX bez omezení.
 • Dětské pořady značek jako je Tom & Jerry, Looney Toones, Scooby Doo a další populární animované filmy a seriály, které jsou dnes u nás velmi špatně dostupné.
 • Vybrané přejaté seriály od jiných stanic jako například Příběh služebnice
 • Původní česká tvorba od HBO (Pustina, Až po uši) plus zakoupené české filmy na delší dobu.
Kompletní nabídka HBO Max seriálů a HBO Max filmů.

HBO Max vs HBO GO

Základní rozdíly mezi všemi značkami je následující:

 • HBO - původní kabelová televize, která začala v USA vysílat už v roce 1972 a k nám se dostala v roce 1992. Dostupná vždy jako placená služba s možností objednat si přes kabelové či televizní operátory. Stále pokračuje a zůstává.
 • HBO GO - online archiv HBO pořadů na vyžádání. Původně byl dostupný jako bonus všem předplatitelům HBO, mimo USA se však z něj poté stala samostatná streamovací platforma, kterou jste si mohli objednat napřímo. Nyní je postupně nahrazována HBO Max.
 • HBO Now - streamovací platforma, která existovala pouze v USA a šlo si ji objednat napřímo bez potřeby mít klasické HBO. Nyní už v USA neexistuje a je plně nahrazena HBO Max.
 • HBO OD - HBO “on-demand” je archiv onine pořadů pro operátory, kteří chtěli na svých zařízeních zpřístupnit podobnou nabídku a funkčnost jako HBO GO, ale samotné HBO pro ně nechtělo vyrobit HBO GO/Now verzi. Postavili si tak vlastní řešení, které využívalo se svolení HBO jejich archiv. Nyní nahrazováno HBO Max.
 • HBO Max - nová streamovací platforma, která postupně po celém světě nahrazuje všechny stávající starší HBO platformy jako HBO GO, HBO Now či HBO OD. V Česku od 8. března 2022.
Zásadní rozdíl mezi HBO Max a HBO GO pro nás je, že platforma HBO Max je modernější, rychlejší a nabízející větší obrazovou a zvukovou kvalitu.

HBO, HBO 2, HBO 3, Cinemax, Cinemax 2

Nabídka tří televizních kanálů HBO a dvou kanálů spřízněné značky Cinemax se s nástupem HBO Max nemění. Stále budou dostupné u internetových, kabelových a satelitních operátorů. Pokud jste předplatiteli těchto kanálů, měli byste mít na HBO Max automaticky zdarma nárok jako bonus, podobně jako to bylo s HBO GO.

HBO Max seriály

Zatímco dříve točilo HBO seriály, které byly vždy automaticky dostupné jako v klasickém televizním vysílání HBO, tak na streamovacích platformách (HBO GO, HBO Now), se startem HBO Max existují také speciální seriály "HBO Max originals", které se objevují pouze tam a nikoli například v klasickém vysílání HBO. Pár z nich už jsme mohli vidět i na našem HBO (Letuška, Vychováni vlky), nová Super drbna či Love Life, další můžeme čekat v roce 2022. Patří sem například komiksový seriál Peacemaker navazující na nový Sebevražedný oddíl a další seriály z vesmíru DC (Green Lantern, Justice League Dark). Pouze na HBO Max se také objeví seriál z prostředí nové Duny či restart seriálu Prolhané krásky. Platí, že na HBO Max uvidíte samozřejmě spoustu seriálů, které jste zvyklí dnes z HBO a HBO GO - Hra o trůny, Přátelé, Teorie velkého třesku a mnohé další.

HBO MAX čeština, dabing, titulky

U HBO Max platí stejně jako u HBO či HBO GO, že téměř každý titul má minimálně české titulky. Velké filmy a seriály mají také okamžitě dabing, vybrané nové seriály mohou mít zpočátku pouze titulky a teprve poté k nim je doplněn dabing. Stále však bude platit, že česká podpora zde bude maximální. Toto je kompletní seznam titulů s dabingem a s titulky.

HBO MAX jak sledovat

Hlavní možnosti sledování zůstávají stejné jako u HBO GO. Základem je webová verze na stránkách hbomax.com, kam vás stávající hbogo.cz přesměruje. Samozřejmostí jsou mobilní aplikace pro Android (verze 5.0 a výše) a iOS (verze 12.2. a výše), ty si rozhodně musíte stáhnout sami znova, to za vás HBO nevyřeší. Co se týče chytrých televizí, HBO MAX slibuje podporu pro novější generace LG (OS verze 3.5 a vyšší), Samsung (OS verze 2016 a novější) či Android TV (verze 7.0 a výše), ale vždy si ověřte u svého modelu podporu na stránkách HBO Max, tady bude určitě nejvíce různých verzí. Herní konzole jsou jasné, HBO Max podporují platformy modelů Playstation (verze 4 a 5) a XBOX (série One a X/S). A ještě tu máme chytré krabičky, radost mohou mít majitelé Apple TV 4K či ChromeCast. Nativní aplikaci HBO Max mají ve svých zařízeních také čeští operátoři T-Mobile či Vodafone. Počet připojených zařízení není pro HBO Max omezen a lze streamovat na třech zařízeních najednou.

HBO Max novinky

HBO a další streamovací obři rostou a zatápí Netflixu. Trápí je ale finance
HBO a další streamovací obři rostou a zatápí Netflixu. Trápí je ale finance
04.11.2022 11:20:00 | Streaming novinky

Hned tři velcí streamovací hráči reportovali poslední týden kvartální výsledky. Dařilo se HBO Max, Paramount+ či Peacock dohánět Netflix či Disney+? Podle čísel předplatitelů ano, ale před všemi hráči leží mnohem větší výzva - ziskovost.

Proč není v Rodu draka nic vidět? Diváci si stěžují na starý problém Hry o trůny
Proč není v Rodu draka nic vidět? Diváci si stěžují na starý problém Hry o trůny
05.10.2022 10:20:00 | Streaming novinky

Fanoušci fantasy hitu Rod draka si po poslední odvysílané epizodě stěžovali na příliš tmavý obraz a vadilo jim tlumené nasvícení scén, které jim znemožnilo vychutnat si akcí nabitý díl. Stejnému rozhořčení čelilo HBO i v minulosti.

Rod draka láme historický rekord HBO. Na vrchol Hry o trůny však nemá
Rod draka láme historický rekord HBO. Na vrchol Hry o trůny však nemá
24.08.2022 10:00:00 | Streaming novinky

Nový seriál Rod Draka od HBO vtáhl diváky zpět do Západozemí. Premiéra Rodu Draka přilákala necelých 10 milionů diváků. Statistiky jsou jak z televizního vysílání HBO, tak ze streamovací platformy HBO Max. Podle společnosti jde o nejvíce sledovaný premiérový díl v dějinách placených televizních kanálů.

HBO opět razantně odstraňovalo obsah. Promazání se dotkne i Čechů
HBO opět razantně odstraňovalo obsah. Promazání se dotkne i Čechů
23.08.2022 12:20:00 | Streaming novinky

Ze zámořského HBO Max zmizelo během páteční půlnoci přes třicet filmů a seriálů včetně mnoha originálů. Streamer své rozhodnutí objasňuje.

HBO začíná ve velkém propouštět. Zrušilo celé jedno oddělení a bude pokračovat
HBO začíná ve velkém propouštět. Zrušilo celé jedno oddělení a bude pokračovat
16.08.2022 15:20:00 | Streaming novinky

Společnost Warner Bros. Discovery oznámila, jaké změny hodlá v rámci šetření a restrukturalizace v blízké budoucnosti provést. A podobně jako v Netflixu se bude hlavně propouštět.

HBO ruší brzké premiéry megahitů z kin. Předplatitelé za změnu strategie zaplatí
HBO ruší brzké premiéry megahitů z kin. Předplatitelé za změnu strategie zaplatí
09.08.2022 14:00:00 | Streaming novinky

Na začátku roku uklidnilo studio Warner tvůrce, že jejich filmy už nebudou v jeden den v kině a na HBO Max, jako tomu bylo v roce 2021. Stanovila se nová mezera, která pro kinofilmy dává mezeru 45 dní, takto jsme se dočkali nového Batmana nebo Fantastických zvířat. Nové vedení ale nastavuje i nový směr.

HBO Max končí s rozšiřováním. Připravuje se na další změnu služby
HBO Max končí s rozšiřováním. Připravuje se na další změnu služby
08.07.2022 10:30:00 | Streaming novinky

Svět streamingu tento týden beze sporu ovládla streamovací stanice HBO Max se svými restrukturalizačními plány, které mnohé filmaře i diváky nemile překvapily. Nyní tato internetová televize oznámila pozastavení svého vstupu do Francie i dalších zemí.

HBO končí s českými seriály. Hřebejkovu novinku neodvysílá
HBO končí s českými seriály. Hřebejkovu novinku neodvysílá
05.07.2022 16:30:00 | Streaming novinky

Celosvětová restrukturalizace HBO bohužel bude mít silné dopady i na český filmový průmysl. Oceňovaná kabelová televize a streamovací služba totiž přestane tvořit vlastní tuzemské seriály.

Velká čistka HBO přehledně: 48 filmů a seriálů, které už na službě nenajdete
Velká čistka HBO přehledně: 48 filmů a seriálů, které už na službě nenajdete
05.07.2022 12:00:00 | Streaming novinky

HBO čeká masivní restrukturalizace, která se bohužel dotkne i obsahu. Sestavili jsme seznam všech pořadů spadajících pod HBO či přidružené televize Warner Media, které již na službě nenajdete, protože byly novým vedením staženy z nabídky.

Obří průšvih HBO: Z nabídky mizí pořady včetně novinek. Některé se nevrátí
Obří průšvih HBO: Z nabídky mizí pořady včetně novinek. Některé se nevrátí
04.07.2022 15:30:00 | Streaming novinky

Zdá se, že si na sebe HBO upletlo další bič, kterým ho budou předplatitelé v následujících týdnech pranýřovat. Jak totiž ukazují ohlasy diváků, ale i data samotné služby, z HBO Max po celém světě mizí pořady, které by na HBO každý očekával, protože si je samo natočilo, případně spadají pod studio Warner Bros.

Nový šéf HBO po rušení seriálů kritizuje i propadák hollywoodské legendy
Nový šéf HBO po rušení seriálů kritizuje i propadák hollywoodské legendy
25.05.2022 10:00:00 | Streaming novinky

Šéf Warner Bros. Discovery David Zaslav hodlá svému studiu ušetřit peníze za každou cenu a pravděpodobně mu není nic svaté. Nyní si na kobereček pozval filmové vedení a žádal vysvětlení, proč dalo zelenou vzniku propadáku Clinta Eastwooda.

Výsledek seriálové čistky přehledně: Co všechno už zrušil nový vlastník HBO?
Výsledek seriálové čistky přehledně: Co všechno už zrušil nový vlastník HBO?
22.05.2022 12:00:00 | Streaming novinky

Na americké stanici The CW, která přeprodává svou produkci Netflixu či HBO, se konal velký třesk a mnoho seriálů ze dne na den skončilo. Které seriály již další řady nedostanou a jaké byly důvody jejich zaříznutí?