FB pixel

10 důvodů, proč je The Rock boží

Dwayne Johnson neboli The Rock patří mezi největší hvězdy současnosti. Profesionální wrestler, z kterého se stal herec a prototyp moderního akčního hrdiny, je všude, a diváci se ho ne a ne nabažit. Proč ho ale vlastně tak milujeme? Trochu jsme zapátrali a zjistili jsme, že... je prostě fakt boží!Nebere se příliš vážně

Nebere se příliš vážně

Jestli si ze sebe někdo umí udělat srandu, je to The Rock. Skvěle to dokazuje například jeho halloweenský kostým z roku 2012 nebo dnes už kultovní fotka z 90. let, na které má na sobě sexy rolák, řetěz okolo krku a ledvinku, a podle vlastních slov vypadá jako „namakaná lesba“. Slavnou fotku navíc vloni zmodernizoval, když se nechal ve stejném outfitu a se stejnou pózou vyfotit na promo fotky pořadu Saturday Night Live.


Je skvělý táta

#DělámPouzeHolky, prohlásil The Rock na Instagramu při přípravě na nový přírůstek do rodiny... Rockova prvorozená dcera, šestnáctiletá Simone Garcia Johnson, byla letos ambasadorkou Zlatých glóbů, což je titul, který z dřívějších let zřejmě znáte spíš pod názvem „Miss Golden Globe“. A zatímco Dwayne Johnson čeká na dceru třetí (a u toho spolu se svým personálem například absolvuje kurzy první pomoci zaměřené na děti), věnuje se naplno své dvouleté Jasmine Lie. A aby (opět) dokázal, že si ze sebe umí udělat srandu, oblékl se například předloni na Halloween do kostýmu Pikachua z Pokémonů. Což je Jasminina oblíbená pohádková postava .Kromě svých dcer dělá Rock tatínka také svým dvěma francouzským buldočkům. Ti se jmenují Hobbs a Brutus, a aby toho nebylo málo, jednomu z nich už Rock samozřejmě stačil zachránit život. Když si oba přivezl domů, rozběhli se oba pejsci jako blázni do bazénu – a zatímco Hobbs začal instinktivně plavat čubičku, Brutus šel ke dnu. Rock neváhal, rozběhl se za nimi, do bazénu skočil, oba vytáhl a ještě se u toho stačil vyfotil na Instagram! To, že u toho utopil mobil, je samozřejmě vedlejší.Má srdce na správném místě

Tento fakt dokázal v roce 2014, kdy své hospodyni Esperanze k desetiletému výročí jejich spolupráce pořídil poměrně neobvyklý dárek – auto. A ne jen tak ledajaké. Rockova hospodyně se totiž vozí v SUV Edge od Fordu! Jo, za takové benefity bychom mu klidně taky prali ponožky.


Je pokorný

The Rock má nejen srdce na správném místě, ale je i nesmírně pokorný. Na sociálních sítích a v médiích často zmiňuje, jak to během dospívání neměli doma s maminkou lehké, a kvůli nedostatku financí hrozilo, že skončí na ulici. Tehdy se zapřísáhl, že udělá cokoliv, aby se měli lépe. A to také splnil. Teď, když slaví Den matek, je to zásadně na palubě soukromého tryskáče a nad personálem servírovanou snídaní na porcelánu. Za vším jsou ale samozřejmě roky práce, neuvěřitelná odhodlanost a píle. Rock má svou slávu a bohatství zkrátka vydřené. Věděli jste například, že má titul z kriminologie a fyziologie, které vystudoval na Univerzitě v Miami? Jako projev vděku místní Fakultě tělesné výchovy věnoval milion dolarů na opravu fotbalového zařízení, a později ještě další dva miliony dolarů do Studentské unie. Je také zakladatelem Dwayne Johnson Rock Foundation zaměřené na pomoc nevyléčitelně nemocným dětem. Je to zkrátka dobrák od kosti. Teď už zbývá jen ta kandidátka na prezidenta!Umí si užít cheat day

Umí si užít cheat day

The Rock již desítky let tvrdě dře na svém zevnějšku. A díky své zápasnické kariéře se objevil hned v několika seznamech nejlepších wrestlerů všech dob. Jeho otec je slavný Rocky Johnson a wrestlingu se věnoval i Rockův dědeček Peter Maivia, známý jako „High Chief“. Samotný Dwayne Johnson začal trénovat a wrestlingu se věnovat v polovině devadesátých let. A od té doby se v podstatě nezastavil. Na své fyzičce pracuje každý den, a k tomu samozřejmě patří i vyvážená strava bohatá na bílkoviny. Ale i Rock je jenom člověk (ne cvičící mašina, jak by se mohlo zdát) a tak si i on dokáže naplno užít takzvaný cheat day a během něj sníst všechno, co mu přijde pod ruce. A když říkáme všechno, myslíme tím opravdu všechno. Představte si třeba 12 obřích palačinek, 4 pizzy, 21 brownies… A co jste dneska měli k obědu vy?


Nebojí se mluvit o depresích

To, že i The Rock je také „jen člověk“ dokázal, když nedávno otevřeně promluvil o svých depresích, když na Twitter napsal, že „deprese si nevybírá“. Vyjádřil tak podporu všem, které deprese taktéž trápí. „Dlouho mi trvalo, než mi došlo, že klíčem je nebát se o tom mluvit. Obzvlášť my chlapi máme tendence to v sobě dusit. Nejste v tom sami.“. I takový drsňák jako Dwayne Johnson ve svém životě zažil drsné chvíle. Nejvíce ho poznamenalo, když si jeho matka chtěla kvůli špatné finanční situaci vzít život. „Nechtěl jsem nic dělat, ani nikam chodit. Pořád jsem jen brečel,“ dodal Rock s tím, že teď už je jemu i mamince lépe. Lidem trpící depresemi je podle jeho slov potřeba věnovat pozornost. Jemu samotnému v nejhorších chvílích pomohl, když udržoval kontakt s lidmi.Miluje své fanoušky

Kromě toho, že svým fanouškům pomáhá dostávat se z depresí, je třeba i… oddává. Ano. The Rock se stal duchovním knězem jen proto, aby na nečekaném obřadu mohl oddat Nicka Mundyho z populárního YouTube filmového kanálu Screen Junkies. Mimo to je také držitelem Guinessova rekordu za největší množství pořízených selfies během londýnské premiéry filmu San Andreas. Za tři minuty jich s fanoušky pořídil celkem 105!


Umí zpívat

Jasně, Dwayne Johnson není žádný operní pěvec, ale že je všestranný umělec stačil dokázat už několikrát. Naposledy v Odvážné Vaianě, kde si pod taktovkou Lina-Manuela Mirandy střihnul výbornou píseň You‘re Welcome, a nadobro se nám zapsal do mozků. Protože co si budeme povídat – nic jiného nám v hlavě už rok a půl nehraje. Za svou hereckou kariéru si Rock zazpíval i v dobrodružné Cestě na tajuplný ostrov 2 či v komedii Víla Zuběnka. No prostě – nemáte zač!I z praštěného nápadu dokáže udělat skvělý film

Viděli jste Jumanji? A taky vám jeho pokračování připadalao „na papíře“ jako ten nejpitomější nápad na světě? To nejste sami. Z Jumanji: Vítejte v džungli! ale nakonec byla pohodová videoherní jízda, které nechyběl vtip, skvělá akce a jako vždy boží akční hrdina The Rock. Tahle dobrodružná nostalgická komedie vloni o Vánocích příjemně překvapila nejednoho fanouška původního filmu s Robinem Williamsem. A více než čtvrt roku od premiéry překvapuje opět, a to nejen tím, že se ještě pořád promítá v několika tuzemských kinech! Jumanji: Vítejte v džungli se totiž k 11. dubnu 2018 stal nejvýdělečnějším filmem studia Sony, a překonal tak Spider-Mana s Tobey Maguirem, který tento titul nesl od roku 2002. Věřte, že takový úspěch jsme nečekali nejen my, ale ani šéfové v Sony.


Má rád videohry

Když mu bylo 8, dostal konzoli od Atari a pak už to jelo. ColecoVision, Nintendo, Sega… Teď rád paří na Xboxu, ale v osmdesátých letech byste Rocka nejčastěji potkali v arkádové herně u Dragon‘s Lair. A zřejmě tam už tehdy vznikl první nápad na zfilmování arkádovky Rampage z roku 1986. Rampage Ničitelé po více než třiceti letech konečně doráží do kin a po vzoru hry v nich uvidíme bijící se obří monstra a Rocka, který se snaží zabránit celosvětové katastrofě. Nejsme si jistí, že si takového moderního akčního hrdinu vlastně zasloužíme, ale o to vděčnější jsme, že Rocka na plátnech máme!


před 14 dny   Tipy na film   Anna Kopecká   2305 přečtení   267 líbí se   0 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


Cesta k Avengers Infinity War: V jakém pořadí nakoukávat filmy?

Cesta k Avengers Infinity War: V jakém pořadí nakoukávat filmy?

včera 0:00   Tipy na film   51 líbí se  

Avengers: Infinity War představuje zakončení prvních deset let epochálního marvelovského projektu, který svedl na plátno nejvýraznější komiksové hrdiny, na něž zbyla (anebo se vrátíla) Marvelu práva. Podobná událost si nepochybně zaslouží divácké zopakování jednotlivých dílků skládanky, která Avengers v devatenáctém filmu konečně postaví proti zlovolnému titánovi Thanosovi. Samozřejmě můžete filmy nakoukávat v pořadí podle roku vzniku, pokud však chcete mít zachovanou chronologii filmových událostí, doporučujeme si pořadí filmů malinko zpřeházet.
10 filmů a seriálů v nejnabitějším týdnu roku

10 filmů a seriálů v nejnabitějším týdnu roku

před 3 dny   Tipy na film   33 líbí se  

Tento týden bude ve světě filmů a seriálů patřit k jednomu z vrcholů roku. Kromě nejočekávanějšího kinofilmu roku, třetích Avengers, se dočkáme také návratů seriálů jako Westworld, Příběh služebnice nebo 3%, ale také zajímavých premiér jako Happy nebo Alienist. Vybrali jsme 10 filmů a seriálů, které nesmíte tento týden minout.
10 nejlepších muzikálů 21. století

10 nejlepších muzikálů 21. století

před 6 dny   Tipy na film   34 líbí se  

Filmový muzikál je specifickým žánrem, který zažívá v posledních letech až nečekanou renesanci. Od dob klasických muzikálových spektáklů typu West Side Story nebo My Fair Lady urazil dlouhou cestu. Při příležitosti uvedení Největšího showmana online si pojďme připomenout ty nejlepší filmové muzikály natočené po roce 2000.


Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!

TOPlist TOPlist TOPlist