FB pixel
Nebere se příliš vážně

Nebere se příliš vážně

Jestli si ze sebe někdo umí udělat srandu, je to The Rock. Skvěle to dokazuje například jeho halloweenský kostým z roku 2012 nebo dnes už kultovní fotka z 90. let, na které má na sobě sexy rolák, řetěz okolo krku a ledvinku, a podle vlastních slov vypadá jako „namakaná lesba“. Slavnou fotku navíc vloni zmodernizoval, když se nechal ve stejném outfitu a se stejnou pózou vyfotit na promo fotky pořadu Saturday Night Live.

Je skvělý táta

#DělámPouzeHolky, prohlásil The Rock na Instagramu při přípravě na nový přírůstek do rodiny... Rockova prvorozená dcera, šestnáctiletá Simone Garcia Johnson, byla letos ambasadorkou Zlatých glóbů, což je titul, který z dřívějších let zřejmě znáte spíš pod názvem „Miss Golden Globe“. A zatímco Dwayne Johnson čeká na dceru třetí (a u toho spolu se svým personálem například absolvuje kurzy první pomoci zaměřené na děti), věnuje se naplno své dvouleté Jasmine Lie. A aby (opět) dokázal, že si ze sebe umí udělat srandu, oblékl se například předloni na Halloween do kostýmu Pikachua z Pokémonů. Což je Jasminina oblíbená pohádková postava .Kromě svých dcer dělá Rock tatínka také svým dvěma francouzským buldočkům. Ti se jmenují Hobbs a Brutus, a aby toho nebylo málo, jednomu z nich už Rock samozřejmě stačil zachránit život. Když si oba přivezl domů, rozběhli se oba pejsci jako blázni do bazénu – a zatímco Hobbs začal instinktivně plavat čubičku, Brutus šel ke dnu. Rock neváhal, rozběhl se za nimi, do bazénu skočil, oba vytáhl a ještě se u toho stačil vyfotil na Instagram! To, že u toho utopil mobil, je samozřejmě vedlejší.


Má srdce na správném místě

Tento fakt dokázal v roce 2014, kdy své hospodyni Esperanze k desetiletému výročí jejich spolupráce pořídil poměrně neobvyklý dárek – auto. A ne jen tak ledajaké. Rockova hospodyně se totiž vozí v SUV Edge od Fordu! Jo, za takové benefity bychom mu klidně taky prali ponožky.

Je pokorný

The Rock má nejen srdce na správném místě, ale je i nesmírně pokorný. Na sociálních sítích a v médiích často zmiňuje, jak to během dospívání neměli doma s maminkou lehké, a kvůli nedostatku financí hrozilo, že skončí na ulici. Tehdy se zapřísáhl, že udělá cokoliv, aby se měli lépe. A to také splnil. Teď, když slaví Den matek, je to zásadně na palubě soukromého tryskáče a nad personálem servírovanou snídaní na porcelánu. Za vším jsou ale samozřejmě roky práce, neuvěřitelná odhodlanost a píle. Rock má svou slávu a bohatství zkrátka vydřené. Věděli jste například, že má titul z kriminologie a fyziologie, které vystudoval na Univerzitě v Miami? Jako projev vděku místní Fakultě tělesné výchovy věnoval milion dolarů na opravu fotbalového zařízení, a později ještě další dva miliony dolarů do Studentské unie. Je také zakladatelem Dwayne Johnson Rock Foundation zaměřené na pomoc nevyléčitelně nemocným dětem. Je to zkrátka dobrák od kosti. Teď už zbývá jen ta kandidátka na prezidenta!

Umí si užít cheat day

Umí si užít cheat day

The Rock již desítky let tvrdě dře na svém zevnějšku. A díky své zápasnické kariéře se objevil hned v několika seznamech nejlepších wrestlerů všech dob. Jeho otec je slavný Rocky Johnson a wrestlingu se věnoval i Rockův dědeček Peter Maivia, známý jako „High Chief“. Samotný Dwayne Johnson začal trénovat a wrestlingu se věnovat v polovině devadesátých let. A od té doby se v podstatě nezastavil. Na své fyzičce pracuje každý den, a k tomu samozřejmě patří i vyvážená strava bohatá na bílkoviny. Ale i Rock je jenom člověk (ne cvičící mašina, jak by se mohlo zdát) a tak si i on dokáže naplno užít takzvaný cheat day a během něj sníst všechno, co mu přijde pod ruce. A když říkáme všechno, myslíme tím opravdu všechno. Představte si třeba 12 obřích palačinek, 4 pizzy, 21 brownies… A co jste dneska měli k obědu vy?

Nebojí se mluvit o depresích

To, že i The Rock je také „jen člověk“ dokázal, když nedávno otevřeně promluvil o svých depresích, když na Twitter napsal, že „deprese si nevybírá“. Vyjádřil tak podporu všem, které deprese taktéž trápí. „Dlouho mi trvalo, než mi došlo, že klíčem je nebát se o tom mluvit. Obzvlášť my chlapi máme tendence to v sobě dusit. Nejste v tom sami.“. I takový drsňák jako Dwayne Johnson ve svém životě zažil drsné chvíle. Nejvíce ho poznamenalo, když si jeho matka chtěla kvůli špatné finanční situaci vzít život. „Nechtěl jsem nic dělat, ani nikam chodit. Pořád jsem jen brečel,“ dodal Rock s tím, že teď už je jemu i mamince lépe. Lidem trpící depresemi je podle jeho slov potřeba věnovat pozornost. Jemu samotnému v nejhorších chvílích pomohl, když udržoval kontakt s lidmi.


Miluje své fanoušky

Kromě toho, že svým fanouškům pomáhá dostávat se z depresí, je třeba i… oddává. Ano. The Rock se stal duchovním knězem jen proto, aby na nečekaném obřadu mohl oddat Nicka Mundyho z populárního YouTube filmového kanálu Screen Junkies. Mimo to je také držitelem Guinessova rekordu za největší množství pořízených selfies během londýnské premiéry filmu San Andreas. Za tři minuty jich s fanoušky pořídil celkem 105!

Umí zpívat

Jasně, Dwayne Johnson není žádný operní pěvec, ale že je všestranný umělec stačil dokázat už několikrát. Naposledy v Odvážné Vaianě, kde si pod taktovkou Lina-Manuela Mirandy střihnul výbornou píseň You‘re Welcome, a nadobro se nám zapsal do mozků. Protože co si budeme povídat – nic jiného nám v hlavě už rok a půl nehraje. Za svou hereckou kariéru si Rock zazpíval i v dobrodružné Cestě na tajuplný ostrov 2 či v komedii Víla Zuběnka. No prostě – nemáte zač!


I z praštěného nápadu dokáže udělat skvělý film

Viděli jste Jumanji? A taky vám jeho pokračování připadalao „na papíře“ jako ten nejpitomější nápad na světě? To nejste sami. Z Jumanji: Vítejte v džungli! ale nakonec byla pohodová videoherní jízda, které nechyběl vtip, skvělá akce a jako vždy boží akční hrdina The Rock. Tahle dobrodružná nostalgická komedie vloni o Vánocích příjemně překvapila nejednoho fanouška původního filmu s Robinem Williamsem. A více než čtvrt roku od premiéry překvapuje opět, a to nejen tím, že se ještě pořád promítá v několika tuzemských kinech! Jumanji: Vítejte v džungli se totiž k 11. dubnu 2018 stal nejvýdělečnějším filmem studia Sony, a překonal tak Spider-Mana s Tobey Maguirem, který tento titul nesl od roku 2002. Věřte, že takový úspěch jsme nečekali nejen my, ale ani šéfové v Sony.

Má rád videohry

Když mu bylo 8, dostal konzoli od Atari a pak už to jelo. ColecoVision, Nintendo, Sega… Teď rád paří na Xboxu, ale v osmdesátých letech byste Rocka nejčastěji potkali v arkádové herně u Dragon‘s Lair. A zřejmě tam už tehdy vznikl první nápad na zfilmování arkádovky Rampage z roku 1986. Rampage Ničitelé po více než třiceti letech konečně doráží do kin a po vzoru hry v nich uvidíme bijící se obří monstra a Rocka, který se snaží zabránit celosvětové katastrofě. Nejsme si jistí, že si takového moderního akčního hrdinu vlastně zasloužíme, ale o to vděčnější jsme, že Rocka na plátnech máme!

10 důvodů, proč je The Rock boží  |  Tipy na film  |  2018  |  2481 přečtení  |  267 líbí se

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.

Komentáře k článku 10 důvodů, proč je The Rock boží

Další články jako 10 důvodů, proč je The Rock boží

Tipy na film  |  před 2 hodinami

10 nejdrsnějších rolí Clinta Eastwooda

V krimi thrilleru Pašerák se Clint Eastwood opět vrhá před i za kameru, aby předvedl, že ve svých 88 letech nepatří do starého železa a stále dokáže vystřihnout hrdinu drsnějšího než šmirglpapír. Pojďme se společně ohlédnout za jeho nejlepšími rolemi celuloidových drsňáků. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  10

10 filmů, které musíte vidět na Febiofestu

Pražský filmový festival Febiofest začíná již 21. března a při letmém pohledu na košatý program je jasné, že nelze z nekonečného nášupu filmů vidět všechny. Od toho jsme tu ale my, abychom vám doporučili alespoň desítku „must see“ filmů, které není radno v kině minout. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  38

Rocky jako životní odraz Sylvestera Stallonea

Creed II je konečně dostupný online na Google Play a iTunes a ke konci měsíce se ho dočkáme i na DVD a Blu-ray. Pojďme se proto poohlédnout za celou sdílenou sérií Creeda a Rockyho a za tím, jak se v ní odráží život jejího duchovního otce. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  10

10 filmů z Febiofestu, které můžete vidět online

26. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha Febiofest začíná již 21. března a v Praze i v regionech nabídne tradičně pestrou přehlídku současných i časem ozkoušených filmů ze všech koutů světa. I kdybyste vážně moc chtěli, všechny projekce ale nemůžete fyzicky stihnout. Od čehož je tu internet a naše oblíbené online služby. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  37

Jaké adaptace DC Comics nás čekají v příštích letech?

Obrovský úspěch loňského Aquamana ukázal, že filmové DC je na správné cestě, proto není divu, že se letos dočkáme dalších dvou filmů. Kromě filmové divize však DC nezahálí ani v seriálech. Následující článek se zaměří na všechny rozpracované projekty na motivy těch nejlepších světových komiksů. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist