FB pixel

Bez vědomí

Píše se rok 1989 a Československo prochází revolučními společenskými změnami. Houslová virtuózka Marie a její manžel Viktor, který musel za bývalého režimu čelit pronásledování, se vracejí z britského exilu, kam uprchli před 12 lety, zpět domů v naději, že budou konečně moci svobodně žít se svou rodinou. Návrat ale neproběhne tak pohádkově, jak si oba představovali a Marie se musí poprat nejen se zcela nečekanými událostmi, ale i informacemi, které zjistí o Viktorovi. Hrají: Tatiana Pauhofová, Martin Hofmann, Martin Myšička, Jan Vlasák, David Nykl a Hattie Morahan.
Již dostupné na HBO GO

Watchmen

Nejočekávanější novinka stále pokračuje. Stejnojmenná komiksová předloha Alana Moora se dočkala dalšího zpracování, tentokrát z rukou zkušeného producenta Damona Lindelofa (Ztraceni, Pozůstalí). Akční seriál nás zavede do alternativní reality ve městě Tulsa ve státě Oklahoma, kde stojí strážci s maskou mimo zákon, avšak nejsou ani zdaleka jedinými, kdo svou tvář musí skrývat. Připravte se na nostalgický výlet do druhé poloviny 80. let, kdy pod hlavičkou DC vyšel původní komiks. Lindelofovo zpracování však respektuje svou předlohu a hledá si v universu, jímž se inspiroval, spíš vlastní cestu. Hrají: Regina King, Jeremy Irons, Don Johnson, Jean Smart a Tim Blake Nelson.
Další díl na HBO GO 2.12.2019

Jeho temné esence

Seriál, o kterém se už od jara hovoří jako o jednom z potenciálních nových vládců fantasy žánru na televizních obrazovkách. Zpracování stejnojmenné knižní trilogie autora Philipa Pullmana vypráví příběh dívky Lyry, která nepochází z našeho světa a během pátrání po svém zmizelém příteli odhalí zlověstnou skupinu, která unáší děti a snaží se přijít na kloub mysteriózní elementární částici známé jako Prach. Lyra ve svém pátrání pokračuje napříč různými světy a v jednom, který se podobá tomu našemu, narazí na chlapce jménem Will, kterému nechybí statečnost ani odhodlání. Společně s ním pak pokračuje na pouti různými paralelními realitami, aniž by si zpočátku uvědomovali, jak důležitý úkol před nimi leží. Hrají: James McArdle, Ruth Wilson, Dafne Keen, Clarke Peters a Lin-Manuel Miranda.
Další díl na HBO GO 3.12.2019

Harry Potter

Harry Potter (1-7)

Hned 1. prosince na nás HBO vyrukuje rovnou se všemi 8 díly kouzelnické fantasy ságy o chlapci s nachovou jizvou ve tvaru blesku na čele, který se stal slavným proto, "že přežil". To je 17 a tři čtvrtě hodiny čar a kouzel v podání jedné z nejúspěšnějších franšíz filmové historie a ve společnosti celé plejády výjimečných herců. Nezapomeňte na dostatečnou zásobu pochutin a pití! Hrají: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Maggie Smith, Tom Felton, Michael Gambon, Helena Bonham Carter, Alan Rickman a Robbie Coltrane.
Online na HBO GO od 1.12.2019


Wataha

Polské kriminální drama z roku 2014 se již potřetí vrací na Bukovské vrchy, kterými prochází hranice mezi Polskem a Ukrajinou. Zdejší pohraniční stráž se potýká s migranty ze zemí bývalého Sovětského svazu i pašeráky, avšak do popředí náhle vystupuje případ otřesné vraždy, jež otřese celým Polskem. Nechybí ani politické intriky a atmosféra polsko-ukrajinského pohraničí. Hrají: Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Piotr Żurawski a Evgeniya Akhremenko.
Pokračování 3. řady na HBO GO od 6.12.2019

Fantastická zvířata

Pokud vám téměř 18 hodin ve společnosti Harryho Pottera nestačí, můžete si navrch přidat ještě skoro 4 a půl hodiny Fantastických zvířat a jejich pokračování s podtitulem Grindelwaldovy zločiny. Prequely potterovské ságy se odehrávají zhruba 65 let před událostmi sedmidílné knižní série a sledují osudy Mloka Scamandera, jehož vášní a specializací jsou kouzelní tvorové. V příbězích figurují také některé známé a povědomé postavy. V druhém díle se objeví mladý Albus Brumbál a v obou je hlavním záporákem slavný černokněžník Gellert Grindelwald. Hrají: Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Dan Fogler, Johnny Depp, Colin Farrell a Jude Law.
Online na HBO GO od 15.12.2019

Avengers: Endgame

U prosincového televizního nášupu nemůže chybět ani nejvýdělečnější film všech dob, který letos po deseti letech z trůnu sesadil Avatara. Endgame nyní míří na HBO GO a předplatitelé si tak budou na Vánoce moci místo pohádek znovu vychutnat vyvrcholení první fáze MCU rovnou z pohovky a ve společnosti cukroví. Pokud jste z nějakého nevysvětlitelného důvodu ještě neviděli, naprostá povinnost! Hrají: Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson a Josh Brolin.
Online na HBO GO od 22.12.2019

Dumbo

Moderní remake pohádkové klasiky z roku 1941 pod taktovkou režiséra Tim Burtona vypráví příběh slůněte s přerostlýma ušima, které je všem pro smích jen do chvíle, než se ukáže, že umí létat. Cesta na vrchol slávy však není jen tak a Dumbovo nové angažmá v Dreamlandu skrývá pod pozlátkem prezentovaným navenek hned několik temných tajemství. Ideální doplněk vašeho vánočního pohádkového lineupu. Hrají: Colin Farrell, Michael Keaton, Danny DeVito, Eva Green a Alan Arkin.
Online na HBO GO od 1.12.2019

Zraněná srdce

Romantické drama s válečným podkresem se odehrává v roce 1946 v poválečném Německu, kam přijíždí britský plukovník Lewis Morgan se svou ženou Rachel. Jeho úkolem je řídit obnovu rozbombardovaného a válkou zbědovaného Hamburgu. V přiděleném domově, do kterého se má Lewis se svou ženou nastěhovat, však žije původní německý majitel Stefan Lubert a jeho dospívající dcera Freda. Na tomto "podhoubí" následně začíná růst příběh plný válečných ran, nenávisti, předsudků, pochopení, vášně a zrady. Hrají: Keira Knightley, Alexander Skarsgard, Jason Clarke, Flora Thiemann a Jannik Schümann.
Online na HBO GO od 8.12.2019

Prosincové seriálové maratony

Prosincové seriálové maratony

Jedním z vrcholů prosincového programu HBO budou maratony nejúspěšnějších seriálů letošního roku. Ty vypuknou již 7. prosince druhou řadou seriálu Boj o moc a poběží průběžně až do Silvestra. Těšit se mimo jiné můžete na 3. řadu Příběhu služebnice (I. část 14.12., II. část 21.12.), Batwoman (22.12.), 7. řadu Hry o trůny (23.12.), historické minisérie Kateřina Veliká a Černobyl (obojí 25.12.), Bez vědomí (26.12.), Euforii (27.12.), Strážce (28.12.), první dvě řady Barryho (28. a 29.12.), druhou řadu Sedmilhářek (30.12), šestou řadu Silicon Valley a Paní Fletcherovou (obojí 31.12.). Anebo nečekejte na televizní nabídku, ale prostě si maratony udělejte sami. :)

10 důvodů, proč si HBO zaplatit i na Vánoce  |  Tipy na film  |   |  15 líbí se

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Další články jako 10 důvodů, proč si HBO zaplatit i na Vánoce

Tipy na film  |  včera 10:00

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Zatímco pořádná seriálová palba dorazí až příští týden, kdy se vrátí Elita nebo zombiárna Temné léto, tento týden si musíme vystačit hlavně s návratem netflixovského Lupina, kterého Netflix doplňuje o zajímavé licencované kousky. A něco málo nabízí i konkurence. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

12 nejlepších filmů a seriálů, kterými můžete zavzpomínat na Libuši Šafránkovou

Tuzemský film dnes hlásí obrovskou ztrátu. Po náhlé srdeční příhodě totiž zemřela národem milovaný Libuše Šafránková, jež byla dokonce zvolena nejlepší herečkou v historii naší kinematografie. Pojďme uctít její památku za pomoci jejích nejlepších filmových i seriálových projektů. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

Známe největší seriálové hity Netflixu současnosti. Dostanou další řady?

Květen je za námi a během něj jsme se dočkali celé řady nových a očekávaných originálních projektů z produkce Netflixu. Ty si naprosto podmanily žebříček nejsledovanějších seriálů, bude to však stačit na další pokračování? číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  309

10 nejzásadnějších odhalení ze speciálu Přátelé: Zase spolu

Když se na konci května opět sešla oblíbená partička z kavárny Central Perk, snad žádné oko nezůstalo suché. Mimo pořádné dávky nostalgie přinesl reunion Přátel i pár zásadních zjištění. Přinášíme Vám výběr deseti nejdůležitějších věcí, které jsme se ze speciálu dozvěděli. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

12 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

První červnový týden je tady a Netflix tasí očekávanou komiksovou novinku Sweet Tooth a řadu dalších novinek, zatímco konkurence jen lape po dechu. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist