FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

V džungli

Režisér komedií Max Winkler se v roce 2019 rozhodl vystoupit z žánru a natočil sportovní drama o dvou bratrech, kteří se odhodlají prosadit v ilegálních zápasech. Nesplacený dluh místnímu mafiánovi ovšem oba bratry vyšle na nebezpečnou cestu, která je může navždy rozdělit. Hlavní role sourozenců ztvárnili Jack O'Connell (Nezlomný) a sympaťák Charlie Hunnam (Gentlemani, Zákon gangu).

Mulan

Dokud do Česka nedorazí Disney se svým pluskovým streamovacím kanálem, má na Myšákovu tvorbu monopol HBO. Vedle klasik, jako Hledá se Nemo, Ledové království či letos za vizuální efekty na Oscara nominovaného zvířecího dramatu Ivan je jen jeden, můžeme od května zkouknout i loňskou hranou adaptaci Mulan. Ta láká na bohatou výpravu a velkolepé akční scény, ale bohužel se, i přes účast legend asijské kinematografie, úplně nepovedla. Hlavním důvodem, proč novou verzi vidět, je snad jen pro porovnání, o kolik lepší je původní animovaná verze Legenda o Mulan z roku 1998. Škoda, že tu na HBO nenajdete.

Rocky

Série Rocky a Creed

HBO se v krátké době podruhé dohodlo se studiem MGM a po čtyřiadvaceti celovečerácích o slavném britském agentovi Jamesi Bondovi poskytuje na své streamovací a kabelové stanici další proslulou sérii. Nyní máme možnost zhlédnout všechny filmy věnující se populárnímu boxerovi Rockymu ztvárněnému Sylvesterem Stallonem. Kromě všech šesti dílů série o Rockym je na HBO k dispozici i dvoudílný spin-off Creed. Ten se věnuje Adonidu Creedovi, kterého ztvárnil Michael B. Jordan. Adonis je totiž synem Apolla Creeda, protivníka a velkého přítele Rockyho. Jak je na HBO zvykem, filmům nechybí kompletní česká lokalizace, tedy dabing i titulky. Vedle osmi filmů této slavné franšízy HBO nabízí jako bonus i dokument Rocky slaví 40 z loňského roku.
Na HBO GO k dispozici od 1. května.


Příběh služebnice - 4. řada

V květnu budeme mít možnost sledovat na HBO další díly světového seriálového fenoménu Příběh služebnice, který se dostal již do své čtvrté řady. Oceňovaný seriál na motivy románu Margaret Atwood nás vrátí do dystopického Gileádu (vytvořené totalitní společnosti na půdě někdejších Spojených států), kde se opět setkáme s hlavní hrdinkou June (Elisabeth Moss), která se s ostatními služebnicemi pomalu připravuje na válku proti svým trýznitelům.
Na HBO GO nová epizoda každý pátek.

Poslední plavba

Dokument Poslední plavba zachycuje zážitky lidí na palubě dnes již proslulé výletní lodi Diamond Princess, kde propuklo nekontrolované šíření covidu-19 na úplném počátku globální pandemie. Celá událost se stala celosvětovou podívanou a my teď máme možnost zhlédnout celý příběh očima aktérů. Tento projekt je totiž sestaven ze soukromých záběrů, které natočili pasažéři a posádka lodi. Cestující byli po celé týdny drženi v karanténě ve svých kajutách, a často se stali prvními občany s pozitivním testem na koronavirus ve svých zemích.

Viktoriánky

Ambiciózní sci-fi drama zasazené do alternativní historie zní přesně jako materiál pro HBO. A opravdu, seriál s názvem Viktoriánky (v originále jako The Nevers) připravovaný Jossem Whedonem v roli scenáristy, režiséra i producenta, vypráví o partě viktoriánských žen vládnoucích neobvyklými nadpřirozenými schopnostmi, které musí bojovat proti neúnavným protivníkům v misi, která může změnit celý svět. V hlavních rolích nabídnou Viktoriánky jak nové, tak ostřílené herce a herečky jako Laura Donnelly (Tolkien), Olivia Williams, Ann Skelly (Malé ženy), Ben Chaplin (Vykopávky), James Norton nebo Nick Frost. Kvůli nejrůznějším obviněním ale musel Whedon nakonec štáb opustit a projekt za něj dokončila Philippa Goslet. HBO nyní uvádí první polovinu první řady. Další díly by měly dorazit do konce roku.
Na HBO GO nová epizoda každé pondělí.

Mare z Easttownu

Mare z Easttownu je temné kriminální drama s hvězdnou Kate Winslet, které zatím sbírá nadšené reakce diváků i kritiků. Winslet se s bravurou zhostila role vyšetřovatelky Mare Sheehan z malého pensylvánského městečka, ve kterém vyšetřuje vraždu holčičky. Její pátrání jí ovšem zasahuje i do soukromého života, který se jí postupně rozpadá. Vedle Winsletové seriál nabídne i další výrazná herecká jména jako Guy Pearce, Julianne Nicholson, Jean Smart nebo Evan Peters. Režie se ujal Craig Zobel, který loni představil svěží akční thriller Lov nebo se podílel na seriálech Westworld či Pozůstalí.
Na HBO GO nová epizoda každé pondělí.

Já, Společnice

Seriál v originále známý jako The Girlfriend Experience je dramatická seriálová antologie, kterou vytvořily, napsaly a režírovaly Lodge Kerrigan a Amy Seimetz. Za seriálem v roli výkonného producenta stojí Steven Soderbergh, který položil základy seriálu ve svém experimentálním filmu Dívka na přání z roku 2009, na nějž antologie tematicky navazuje. Já, Společnice se pak věnuje především světu luxusních společnic a jejich zákazníků, kterým tyto ženy, poskytují jak romantické, tak sexuální služby za velmi vysokou cenu. Nová třetí řada bude mít dohromady 10 epizod.
Na HBO GO nová epizoda každé pondělí.

Útěk z Alcatrazu

Režisér Don Siegel a představitel nemluvných drsňáků Clint Eastwood se po úspěchu krimi Drsný Harry po pár letech opět spojili (po páté a naposledy), aby natočili skvělý únikový thriller Útěk z Alcatrazu. V něm se o uprchnutí z nejstřeženějšího vězení na světě, jež je prakticky jen pevností na skalnatém ostrově, pokusí recidivista Frank Morris. Ten je pověstný jednak svým vysokým IQ, ale především svými povedenými útěky z jiných kriminálů. A ani na Alcatrazu se dlouho zdržet nehodlá. Snímek je oceňován především pro svou práci s prostorem a skvěle dávkovaným napětím.

Město na kopci

I v květnu pokračuje na HBO druhá řada oblíbeného kriminálního dramatu Město na kopci, které vychází ze skutečných událostí odehrávajících se na počátku devadesátých let v Bostonu, který je plný násilných zločinců a zkorumpovaných zástupců města. Seriál produkuje televizní stanice FX a pro Česko pro něj odkoupilo licenci HBO. Město na kopci určitě nejvíce láká na svou hlavní hvězdu Kevina Bacona, který ztělesnil postavu Johna „Jackiho“ Rohra, zkorumpovaného veterána FBI. Ten musí spolupracovat se zástupcem okresního návladního Decourcym Wardem (Aldis Hodge), který dorazil z Brooklynu s cílem prosadit změny.
Na HBO GO nová epizoda každé pondělí.

10 květnových novinek, kvůli kterým si musíte předplatit HBO  |  Filmové novinky  | 

Petr Kollár

Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.


Další články jako 10 květnových novinek, kvůli kterým si musíte předplatit HBO

Filmové novinky  |  před 2 dny  |  38

Hit Netflixu Enola Holmes dostane druhý díl. A zásadní herec nebude chybět

Sestra slavného Doyleova hrdiny loni uhranula diváky Netflixu a nějakou dobu se držela mezi nejsledovanějšími snímky v mnoha světových zemích. Tvůrci proto neváhají a už pracují na sequelu. číst více

Filmové novinky  |  před 3 dny  |  497

Přátelé se vrací! Slibovaný Speciál má první trailer a dorazí už za pár dní

Konečně jsme se dočkali. S ročním zpožděním se slavní Přátelé znovu sejdou, aby bez scénáře zavzpomínali na 10 řad seriálu, který jsme dodnes nedostali z hlavy. A známe i datum premiéry. číst více

Filmové novinky  |  před 3 dny  |  187

Pusťte si prvních 15 minut ze Snyderovy zombie řežby Armáda mrtvých

Netflix a Zack Snyder vypustili prvních 15 minut ze zombie řezničiny Armáda mrtvých. Ještě aby ne, když je tenhle akční flák dlouhý jako týden. Může si to prostě dovolit. číst více

Filmové novinky  |  před 3 dny  |  6

Nový seriál Marvelu je dotočen. O čem bude a co má společného s Avengers?

V Thajsku právě skončilo natáčení dalšího marvelovského seriálu, jenž debutuje na Disney+, Ms. Marvel. Novinka se zaměří na hrdinnou Kamalu Khan, jejímž největším vzorem je Captain Marvel. Pojďme se podívat, co o projektu zatím víme a co od něj můžeme čekat. číst více

Filmové novinky  |  před 3 dny  |  26

Nové záběry ze seriálu s Lokim jsou parádní. Novinka Marvelu dorazí dřív

Chystaný seriál o proradném Lokim s tváří Toma Hiddelstona patří mezi nejočekávanější tituly letošního roku. A protože Marvel má své fanoušky rád, rozhodl se, že premiéru trochu popožene. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist