FB pixel
Zdroj:
Ant-Man a Wasp Zdroj: TMDB

Ant-Man a Wasp

Po velkolepé digitální rubanici s Thanosem je potřeba trochu zmenšit měřítko. A na to není lepšího profíka než Ant-Mana. Scott Lang sice vynechal záchranu světa vedle kamarádů z Avengers, místo toho se však znovu vydá do quantové reality, kde se pokusí najít ztracenou manželku Hanka Pyma Janet s nestárnoucí fazónou Michelle Pfeiffer. Do toho bude samozřejmě řešit klasické rodinné trable s dcerou a exmanželkou a také nově navázaný vztah s Hankovou dcerou Hope, která se konečně představí jako ultradrsná hrdinka Wasp. A protože bude mladé generaci hrdinů Evangeline Lilly a Paulu Ruddovi opět sekundovat Michael Douglas a všemi milovaný vtipálek Michael Pena, není důvod se netěšit. Podle trailerů se navíc zdá, že při své druhé štaci na marvelovské režijní sesli se Peyton Reed nebál trochu víc odvázat, což může černému koni letošních komiksáren jedině prospět.

Online na iTunes (titulky) (dabing), Rakuten (dabing) od 12. 12. 2018

Hotel Transylvánie 3 – Příšerózní dovolená Zdroj: TMDB

Hotel Transylvánie 3 – Příšerózní dovolená

Animovaná frakce Sony točí animáky výhradně pro dětské publikum a nemá důvod se za to stydět. Všeobecně se totiž jedná o fajn filmy pro celou rodinu a ruku na srdce, co chtít ve vyprahlém létě při snaze uniknout pařícímu slunci víc. Drákula se tentokrát rozhodne vzít si dovolenou a spolu se svými strašidelnými přáteli vyrazí na luxusní plavbu, kde se budou opět drtit pomrknutí na hotelová a společenská klišé. Nic moc originálního čekat asi nemůžeme, režírující Genndy Tartakovsky (vzpomínáte na jeho stylově ustřelené a naprosto skvělé Clone Wars?) však komedii umí, tudíž není důvod obávat se, že Příšerózní dovolená nezavrší transylvánskou animovanou trilogii se ctí.

Online na Google Play, iTunes (dabing), Kuki (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Rakuten (dabing) od 14. 11. 2018

Mrakodrap Zdroj: TMDB

Mrakodrap

Že je Dwayne Johnson boží, jsme vám docela nedávno vysvětlovali v samostatném článku a u Mrakodrapu to ještě jednou zopakujeme. Kdo jiný by totiž dokázal zaujmout papírově bezskrupulózní vykrádačkou původní Smrtonosné pasti, v jejímž updatu pro rok 2018 se sice nebude pobíhat v zakrváceném tílku, zato hlavní hrdina nebude mít nohu! Johnsonovu bezpečnostnímu expertu Willu Sawyerovi však tahle drobná nepříjemnost určitě nervy nepocuchá. A to ani poté, co zjistí, že je obviněn z požáru „superbezpečné“ výškové budovy, do které se vkradl nebezpečný gang, jehož potenciální obětí je i Willova manželka se stále dosti pohlednou tvářičkou moderní „scream queen“ Neve Campbell. Půjde zkrátka o hodně a my budeme u toho. Jestli někdo z podobně nenápaditého námětu udělá opravdový megahit, bude to právě bývalý wrestler s nejlepším úsměvem v Hollywoodu. TEAM ROCK!

Online na Google Play, iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 14. 11. 2018

 Mamma Mia! Here We Go Again Zdroj: TMDB

Mamma Mia! Here We Go Again

Je Meryl Streep mrtvá? Tahle otázka trápí většinu fanoušků muzikálového hitu Mamma Mia! od chvíle, kdy se zjevil první trailer očekávaného pokračování, které se po 10 letech opět pokusí bourat pokladny kin a zarazit nám hudební klín značky ABBA do hlavy. Tentokrát bude dnes již vyspělejší Sophie řešit strach z kroku do neznáma v podobě renovace a znovuotevření rodinného hotýlku. V nalezení cesty za sebevědomím jí má pomoci vyprávění o minulosti její matky. Primárně o tom, jak se do Řecka vůbec dostala, jak zde malou Sophie „vyrobila“ a následně se o ní starala jako svobodná matka. Kromě Meryl Streep, jež se zřejmě vrátí jen skrze flashbacky, se na plátnech kin objeví všichni staří známí a nově přihodí jako vždy roztomilou Lily James v roli mladé Donny a jako bonus i královnu botoxu Cher, u níž už jsem popravdě dávno ztratil přehled o skutečném věku.

Online na Google Play, iTunes (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 21. 11. 2018

Děsivé dědictví Zdroj: TMDB

Děsivé dědictví

Zatímco si holky skočí na řeckou variaci na švédské zpívánky, kluci mohou mrknout na prý nejlepší horor letošního roku. Ve stejný den jako Mamma Mia! do českých kin vstoupí i Děsivé dědictví, o němž se z hollywoodských kopců šíří zvěsti o plnokrevné atmosférické parádě, jež zprvu děsí v pomalejším tempu, které ovšem dokáže využít k efektnímu strašení. A co se bude dědit? Jako obvykle neprobádaná rodinná minulost, která bude mít pro mladší rodinné příslušníky prokletého rodu značně nekompromisní následky. Anebo v to alespoň doufáme, neboť první reakce jsou natolik příznivé, že nás od návštěvy neodradí ani poněkud vlažné reakce běžných diváků, kteří z kin vybíhají buď z čirého děsu, nebo bezbřehé nudy. Inu, nejlepší bude, když se prostě přesvědčíme sami.

Online na Aerovod (titulky), iTunes (titulky), O2TV (titulky), SupremeXP (titulky) od 15. 6. 2021

Úžasňákovi 2 Zdroj: TMDB

Úžasňákovi 2

Brad Bird se po komerčním propadáku Země zítřka vrací do domácké židle milovaného Pixaru a konečně přiváží dlouho očekávané a žádané pokračování Úžasňákových. Ti si ve dvojce budou prohazovat role, když táta-hrdina zůstane s dětmi doma a hrdinskou štafetu převezme manželka Helen. Jenže když se na obzoru ukáže nový záporák s patřičně megalomanským plánem, musí se nejoblíbenější hrdinská famílie od Fantastické čtyřky dát znovu dohromady s kamarádem Mražounem a vyrazit vstříc záchraně světa. Má to ovšem jeden háček. Malý Jack-Jack začíná objevovat pestrost svých superschopností, které animovanému týmu mohou ještě hodně pocuchat nervy. S Úžasňákovi se vrací celý štáb tvůrců jedničky a první reakce jsou doslova extatické.

Online na HBO (titulky) (dabing), iTunes (dabing), Rakuten (dabing) od 17. 8. 2021

Mission: Impossible – Fallout Zdroj: TMDB

Mission: Impossible – Fallout

FILM ROKU! Myslíte si, že jsme se zbláznili? Spíš jste jen neviděli předchozí nemožnou misi agenta Hunta, kterou mistrovsky zpracoval ostřílený scenárista Christopher McQuarrie. McQuarrieho styl zavoněl Tomu Cruisovi natolik, že poprvé v sérii porušil pravidlo nového režijního hlasu a angažoval pro pokračování stejný tým jako minule. Nebyl by to ovšem McQuarrie, aby si nepřichystal pár novinek. Namísto megalomanské akční pocty Hitchcockovi a Casablance se tak tentokrát vydáme do války špionů. Ethana Hunta totiž doženou rozhodnutí minulosti a stane se lovnou zvěří pro agenta CIA, jehož tvář zdobí fanoušky komiksů nejnenáviděnější knír současnosti. Ano, nová Mission: Impossible je oním filmem, kvůli němuž si Henry Cavill nechal zarůst tvář, v posilovně se nabombil natolik, že by mohl údery pěstí zastavovat vlaky a v neposlední řadě způsobil noční můry trikařům Ligy spravedlnosti, kteří Cavillovu Supermanovi dnem a nocí photoshopovali tváře a rekonstruovali horní ret. Cruise opětovně slibuje ještě šílenější kaskadérské kousky než posledně. A jelikož se jen v trailerech prolétává ve vrtulníku, padá z motorek a láme si kotník při skoku po střechách, myslím, že mu sliby o největší misi vůbec můžeme s klidem věřit.

Online na Google Play, iTunes (dabing), Rakuten (dabing) od 22. 11. 2018

MEG: Monstrum z hlubin Zdroj: TMDB

MEG: Monstrum z hlubin

Jason Statham vs. Obří přehistorický žralok? Oukej, kde se prodávají lístky?! MEG: Monstrum z hlubin již v upoutávkách láká na akční fašírku, jež se své absurdní zápletce čas od času ráda vysměje. Což rozhodně kvitujeme, neboť jak víme nejpozději od Špióna, Jason Statham je v komediální poloze snad ještě roztomilejší, než když lidem láme končetiny. Proti prehistorickému megalodonovi se sice asi nepostaví pomazaný olejem a s šlapkami na nohou, pro změnu však dostane do rukou ponorku a hlavně chuť po pomstě. Před lety se totiž s megalodonem již setkal a přišel kvůli němu o milovanou posádku. A Jason neodpouští. Držme si tedy palce, aby se pochlapil i režisér Jon Turteltaub, který od legendárních Kokosů na sněhu brázdí vody čiré průměrnosti.

Online na Google Play, iTunes (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 21. 11. 2018

Equalizer 2 Zdroj: TMDB

Equalizer 2

První Equalizer byl pro mnohé nečekaným hitem, jenž ukázal, že Denzel Washington hravě zvládá i drsnou polohu Liama Neesona. Dvojka půjde v úspěšných šlépějích a odborníka na nářadí z Hornbachu, jenž je shodou náhod i bývalým členem speciální jednotky, pošle opět proti lidem, co chtějí šířit bezpráví a utiskovat slabší. V zásadě nás čekám to samé jako posledně, jen větší a s jemně zestárlým Denzelem, jemuž bychom oddaně baštili i dvouhodinové civění do zdi. K pokračování akčního hitu se kromě Washingtona vrací kompletní štáb prvního filmu. Pakliže tedy patříte mezi fanoušky, není co řešit.

Online na Google Play (titulky), Kuki (dabing), Netflix (titulky), O2TV (titulky) (dabing), Rakuten (titulky) od 31. 7. 2019

Kryštůfek Robin Zdroj: TMDB

Kryštůfek Robin

Disney po obřím úspěchu Krásky a zvířete pokračuje v trendu hraných adaptací svých milovaných pohádek. Tentokrát se však – podobně jako u vánoční Mary Poppins – bude jednat o regulérní sequel. Ze Stokorcového lesa se přesuneme do Londýna, kde dospělý Kryštůfek Robin (Ewan McGregor trpí pod tíhou zaměstnání a nedostatku časo na rodinu (nechme stranou, že to při pohledu na Hayley Atwell nedává moc smysl). Zoufalý Kryštůfek ale nebude pod tíhou korporátu trpět dlouho. V době největší osobní krize se mu totiž zjeví starý kamarád medvídek Pů, aby společně s tygrem, prasátkem a zbytkem lesní plyšové party ukázal svému odrostlému příteli, že radost ze života nemusí s dospělostí vyprchat. Režíruje odborník na hladivé příběhy Marc Forster, který se Kryštůfkem Robinem pokusí tematicky navázat na fantastické Hledání Země Nezemě z roku 2004.

Online na iTunes (titulky), Rakuten (titulky) od 12. 12. 2018

10 letních kinohitů, které musíte vidět  |  Tipy na film  |   |  124 líbí se  |  1 komentář

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 10 letních kinohitů, které musíte vidět

Tipy na film  |  včera 18:00  |  2

10 nejočekávanějších prosincových novinek (nejen) na Netflixu

Konec roku se nezadržitelně blíží a Netflix i dalších streamovací služby ví, že budeme sedět u televizí. A tahají z rukávu ty největší hity! číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  354

10 akčních komedií, které musíte vidět po netflixovském hitu Red Notice

Natočit dobrou akční komedii je kumšt, obzvlášť pokud pracujete s dvěma postavami, které se neustále hašteří. Úspěch totiž tkví právě ve vyvážení obou postav, které musí být natolik protikladné, aby se ve výsledku dokonale doplňovaly. Tematicky, humorem i akcí. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  78

10 nejlepších historických seriálů posledních let

Neustálá starost o budoucnost a stres z přítomnosti mohou být vyčerpávající. Při takovém přetížení vás nic neuklidní víc, než si pustit autentický historický seriál: ať už kvůli odpočinkové, anebo přidané vzdělávací hodnotě. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  18

15 nejlepších českých krimi, které by měl vidět každý

Na Voyo odstartoval očekávaný Případ Roubal, který se zaměřuje na proces s nechvalně proslulým sériovým vrahem z let devadesátých. Dobrých kriminálek podle skutečnosti je ale dostupných více. Představme si ty nejlepší za posledních deset let. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  62

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

S prvním adventním víkendem tasí Netflix i HBO svá vánoční želízka. Dočkají se ale i fanoušci kriminálek, nebo hororů. Časově omezeně je pak ke zhlédnutí i vydařené sportovní drama. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist