FB pixel
Zdroj:
Už jen pár dní probíhá hlasování o nejlepší weby českého internetu. Hlasujte pro Filmtoro v anketě Křišťálová Lupa!

Stranger Things (3. řada)

V pořadí už třetí návrat do městečka Hawkins a Upside Down s partou známé omladiny nepochybně patří mezi hlavní seriálové události letošního roku. Už jen proto, že během prvních 4 dní od premiéry si třetí řadu hororového nášupu bratrů Dufferových pustilo více než 40 milionů domácností a seriál byl od své červencové premiéry globálně nejžádanějším až do listopadu, kdy ho sesadil Mandalorian. Zatímco 1. řada byla takovým „indie hororem“, který zaznamenal možná až nečekaně velký úspěch a 2. řada jeho překvapivě dobrým sequelem, 3. řadu lze pojmenovat jako blockbuster, který boří všechny dosavadní mantinely a vytáčí horor na 10stupňovém ovladači na hodnotu 11. Nové kulisy, nové příšery, parta zestárlých teenagerů, v nichž hormony začínají probouzet volání přírody a letní prázdniny plné zábavy. Co víc si přát?

Lucifer (4. řada) Zdroj: TMDB

Lucifer (4. řada)

Po odchodu z FOXu se Gaimanova pekelného hrdiny chopil Netflix a následně potvrdil letošní odvysílání čtvrté řady. Lucifer Morningstar (Tom Ellis) je jako Vládce pekel strašně znuděný a nešťastný, a tak se svého vznešeného titulu vzdá a opustí pekelné království, aby se vydal za oslnivým leskem a odvázaností Los Angeles, kde si otevře noční klub Lux. Náhodně se však nachomýtne k vraždě a objeví zvláštní potěšení z pomáhání ostatním lidem, o němž v pekle přirozeně neměl ani ponětí. Poruší tak své původní plány a začne spolupracovat s policí. Na trestání viníků už nově nečeká až do pekla, ale své rozsudky vykonává přímo na zemi mezi pozemšťany. Přechod Lucifera pod křídla Netflixu se zatraceně povedl, o čemž svědčí téměř perfektní hodnocení kritiků i fanoušků komiksového seriálu.

Online na Netflix (titulky) od 1. 9. 2017 , nové díly od 10. 9. 2021

Potvora (2. řada) Zdroj: TMDB

Potvora (2. řada)

Britská komediální bomba Fleabag alias Potvora, která vznikla na motivy divadelní hry z pera představitelky hlavní role, vzala letošní Emmy doslova útokem a odešla prakticky se vším, co stálo za řeč. Sošku za hlavní komediální výkon si odnesla Phoebe Waller-Bridge, která vzápětí dostala cenu i za svůj famózní scénář k seriálu. A mezi řadou technických úspěchů se samozřejmě skví i hlavní a nutno podotknout zcela zasloužená cena pro nejlepší komediální seriál letošního roku. Milovníci suchého britského humoru a absolutní ignorance čtvrté stěny si přijdou na své. Hot Priest!

Online na Amazon Prime (titulky) od 31. 5. 2019

Koruna (3. řada) Zdroj: TMDB

Koruna (3. řada)

Seriál mapující život nejdéle vládnoucí britské panovnice Alžběty II. prošel před 3. řadou kompletní změnou obsazení, které kvůli posunu děje muselo zestárnout. Role královny se zhostila držitelka Oscara Olivia Colman, jež po dvou řadách nahradila Claire Foy. Prince Phillipa nově hraje Tobias Menzies, princeznu Margaret Helena Bonham Carter a jelikož se třetí řada odehrává v letech 1964-1977, co nevidět se objeví i Gillian Anderson jakožto Železná lady Margaret Thatcherová. A ano, jak napovídá už samotné obsazení, v hodnoceních opět vzduchem létaly čísla přesahující 90 % ze sta. Pro milovníky britské historie naprostá povinnost.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 4. 11. 2016 , nové díly od 15. 11. 2020

Temný případ (3. řada) Zdroj: TMDB

Temný případ (3. řada)

Případ vraždy a pohřešované osoby, který řeší detektiv s kamennou tváří. Projížďky pustým a ponurým venkovem, které provází dlouhé záběry kamery z ptačí perspektivy. A neposlušná dějová linka, která skáče sem a tam i o celé dekády, přičemž zároveň poslušně utíká za klidným hlasem detektiva, který nám pomalu a jistě vypráví svůj příběh. Ano, Temný případ je po čtyřleté odmlce zpět. Rozpačitý konec druhé řady v roce 2015 a následná dlouhá odmlka byla pro některé fanoušky, které si seriál získal skvělou první sérií, lehkým zklamáním. HBO následně do detektivova kabátu obléklo oscarového Mahershalu Aliho, který nezklamal. Třetí řada Temného případu za sebou dle kritiků nepovedenou druhou řadu nechala daleko v závěsu a postavila se po bok skvělé první řady z roku 2014.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 14. 1. 2016 , nové díly od 14. 1. 2019

Sedmilhářky (2. řada) Zdroj: TMDB

Sedmilhářky (2. řada)

Seriál, který má již za pasem 8 cen Emmy. Sedmilhářkám na to však stačila jediná řada a pouhých 7 dílů. Druhá řada letos představila v hlavní roli identickou pětici žen ve složení Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Zoe Kravitz a Laura Dern, avšak tentokrát se jim na druhé straně barikády postavila Meryl Streep, která se jako matka zemřelého Perryho (Alexander Skarsgard) snažila zjistit, co děvčata přezdívaná „Monterey Five“ provedla, nebo neprovedla. Další nášup ženské přetvářky a intrik v honosných kulisách malebného městečka Monterey dle kritiků maličko zaostal za 1. řadou, ale stále si vysloužil moře chvály.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 11. 3. 2017 , nové díly od 10. 6. 2019

Orange Is the New Black (7. řada) Zdroj: TMDB

Orange Is the New Black (7. řada)

Pokud se někdy dostanete do věznice, tak o tom nezapomeňte napsat knížku, možná ji pak Netflix zfilmuje. Přesně to se totiž stalo autorce Piper Kerman. V této volné adaptaci nám tvůrci ukázali svět ženské věznice, ve které přežijí jen ty nejdrsnější. Což křehká hlavní hrdinka v podání Taylor Schilling se street creditem holky z katolické školy na první pohled není. Svět vězeňkyň je z jejího pohledu takový mix drsné střední školy a komunistického pionýrského tábora. Jen s tím rozdílem, že pokud dřepujete tady, tak to není za sprostá slova určená spolužákům a budete u toho rozhodně nazí. Seriál se letos vrátil už posedmé a třeba na Rotten Tomatoes obdržela tato řada doposud nejvyšší hodnocení v historii seriálu, která se píše od roku 2013.

Online na Netflix (titulky) (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing) od 6. 1. 2016 , nové díly od 27. 7. 2018

Peaky Blinders - Gangy z Birminghamu (5. řada) Zdroj: TMDB

Peaky Blinders - Gangy z Birminghamu (5. řada)

Veleúspěšná gangsterská sága nás i v 5. řadě přenesla do Birminghamu 20. let minulého století. Rozvětvená rodina Shelbyových zde založila obávaný gang nazývaný Peaky Blinders. Jejich jméno odkazuje na zvyk nosit žiletky na svých kloboucích, což leccos napovídá o jejich praktikách. Seriál divákům představuje krutou, krvavou, ale bezpochyby působivou kapitolu moderních britských dějin, na jejímž pozadí v hlavní roli září Cillian Murphy. Příběh podle Stevena Knighta začíná v roce 1919 v chudých čtvrtích poválečného Birminghamu, kde žádné zákony neplatí. Navrátilci z války, noví revolucionáři a zločinecké bandy, ti všichni bojují o přežití v průmyslovém prostředí, které se zmítá uprostřed dramatických hospodářských změn. Na vrcholu této průmyslové džungle se usazuje rozvětvená rodina Shelbyových, jejíž četní sourozenci, bratranci a strýcové tvoří ten nejkrutější gang ze všech.

Online na Netflix (titulky) od 20. 8. 2016 , nové díly od 4. 10. 2019

Mr. Robot (4. řada) Zdroj: TMDB

Mr. Robot (4. řada)

Dramatické ponoření do hravého světa kyberbezpečnosti a hackingu s prvky thrilleru, kde si nemůžete být jistí ničím (ani tím, co právě sledujete na televizní obrazovce). Showrunner a režisér v jedné osobě Sam Esmail se nebojí experimentovat a vyprávět příběh různými originálními způsoby, které mu od kritiků vynesly nejednu chválu. V hlavní roli září sociální fobií a depresí vybavený Rami Malek jakožto mladý programátor a talentovaný hacker Elliot, kterého naverbuje skupina aktivistů nazvaná fsociety plánující napadnout 1 % nejmocnějších a zničit jejich nadvládu nad zbytkem populace. Letošní čtvrtá řada je zároveň úplně poslední sérií, která seriál běžící od roku 2015 definitivně uzavře.

Online na Amazon Prime (titulky) (dabing), HBO (titulky) (dabing), Netflix (titulky) od 12. 11. 2018 , nové díly od 15. 11. 2019

Barry (2. řada) Zdroj: TMDB

Barry (2. řada)

Černá komedie Barry v hlavní roli s Bill Haderem pojednává o deprimovaném, podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu, který během jedné ze svých vražedných misí v Los Angeles kompletně propadne herectví. Fuches (Stephen Root), který zařizuje Barryho zakázky, jej upíše do služeb velmi brutální čečenské mafie z Los Angeles, v jejímž čele stojí Goran Pazar (Glenn Fleshler) a jeho pravá ruka NoHo Hank (Anthony Carrigan) . Barryho “terčem” je začínající herec, který má poměr s Pazarovou manželkou. Barry sleduje svou oběť na lekci herectví, kterou vede oblíbený učitel a guru Gene Cousineau (Henry Winkler), kde je okamžitě okouzlen skupinkou herců - a především sympatickou Sally (Sarah Goldberg). Barry chce mezi těmito nadějnými talenty začít nový život, ale jeho zločinecká minulost ho drží ve svých spárech. Dokáže najít mezi oběma světy rovnováhu? Hader si za svůj výkon v druhé řadě letos odnesl cenu Emmy za nejlepší komediální výkon.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 19. 5. 2021 , nové díly od 31. 3. 2019

Co se nevešlo

Co se nevešlo

Vybrat jen deset nejlepších seriálových navrátilců letošního roku bylo nakonec těžší, než se na první pohled zdálo. I mimo desítku totiž zůstaly nezmíněny některé seriály, které by si zmínku rozhodně zasloužily. Například naprosto výborná 4. řada kapitalismem, intrikami a samozřejmě penězi nasátých Miliard, kde opět excelovali Damian Lewis, Paul Giamatti či David Costabile. Za zmínku stojí také 4. řada sitcomu Dobré místo, v němž se Eleanor (Kristen Bell) snaží popasovat s posmrtným životem v nebi. Ve své druhé řadě se zatraceně dobře předvedl i Boj o moc vyprávějící o mladých ambiciózních potomcích z rodiny Royových, kteří se snaží získat pro sebe vedení jednoho z největších mediálních a zábavních konglomerátů na světě, jež se chystá opustit jejich otec. A milovníci kriminálních dramat by si rozhodně neměli nechat ujít druhou řadu seriálu Mindhunter: Lovci myšlenek, který letos v srpnu předvedl více než obstojný výkon a dle Rotten Tomatoes dokonce překonal 1. řadu.

10 nejlepších seriálových návratů roku 2019  |  Tipy na film  |   |  5 líbí se

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Další články jako 10 nejlepších seriálových návratů roku 2019

Tipy na film  |  včera 15:00

30 nejlepších hororových filmů na Netflixu, které můžete vidět na Halloween

O víkendu čeká mnoho z nás oslava Halloweenu, což s sebou samozřejmě nese nakoukávání hororů či hororově laděných filmů. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší, které jsou aktuálně na Netflixu. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

9 brutálních asijských filmů, které musíte vidět po Hře na oliheň

Jestli se vám líbila Hra na oliheň, máme pro vás devítku filmových pecek, které by měly být v životopisu každého filmového fanouška. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

10 drsných a smrtelných nehod, které dokazují, že při natáčení jde o život

Filmařina je krásná a dobrodružná profese, někdy ale může přinášet i smrtelná nebezpečí. Podívali jsme se na zoubek těm nejšílenějším a nejsmrtelnějším nehodám, které se na filmovém place za poslední roky staly. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

12 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Je před námi další pořádně nabušený víkend. Dočkají se fanoušci komiksů i jihokorejské kinematografie. A nechybí ani přípravka na jeden z nejočekávanějších seriálů Netflixu letošního podzimu. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

8 nejlepších thrillerů posledních 5 let, které by měl vidět každý

Thrillery zůstávají mezi nejpopulárnějšími žánry nejen na Netflixu a není se čemu divit. Lidé zkrátka chtějí pořádnou a hlavně pravidelnou dávku napětí. Nepřekvapí proto, že se najde v posledních letech hned několik výrazných zástupců jak mezi filmy, tak seriály. Pojďme se na ně podívat. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist