FB pixel

Liberator: Operace Avalanche

Co se stane, když zkřížíte Bratrstvo neohrožených a animaci? To se snaží Netflix zjistit ve válečné novince dle skutečných událostí s názvem Liberator: Operace Avalanche. Seriál sleduje nesourodou jednotku amerických vojáků, jež v roce 1943 účastnila spojenecké invaze do jižní Itálie, odkud si postupně rok a půl probojovávala cestu na sever směrem do Francie a konec války zažila v Bavorsku, kde u Mnichova mimo jiné osvobodila koncentrační tábor Dachau. Mimo výbornou historickou předlohu, za níž stojí kniha The Liberator: One World War II Soldier’s 500-Day Odyssey, půjde i o výjimečnou podívanou pro oko. Seriál byl totiž natočen s pomocí nově patentované technologie, jež kombinuje animaci se speciálními efekty a je prvním svého druhu, jež tuto inovaci využívá. Hrají: Bradley James, Martin Sensmeier, Jose Miguel Vasquez a Mike Rowe.
Již online na Netflixu

Koruna (4. řada)

Výborně zpracovaný příběh britské královské rodiny napříč obdobím vlády královny Alžběty II. se dočkal již 4. řady, v níž se již dostáváme do velice povědomého období let 1977-1990. Na scénu tak přichází nová premiérka Margaret Thatcherová alias Železná lady, jejímž úkolem bude zkrotit politickou krizi, v níž se země zmítá a mimo jiné vyřešit rostoucí diplomatické napětí s Argentinou ohledně Falklandských ostrovů. A samozřejmě nechybí také princezna Diana, která do královské rodiny vpluje sňatkem s princem Charlesem a jak známo - královně přidá minimálně pár nových vrásek na čele. Hrají: Olivia Colman, Tobias Menzies, Helena Bonham Carter, Gillian Anderson, Josh O'Connor a Emma Corrin.
Již online na Netflixu

Vánoční kronika 2

Netflix po 2 letech přináší pokračování úspěšného vánočního komediálního příběhu, v němž to opět více než sluší jak Kurtu Russelovi, tak jeho drahé Goldie Hawn. Posledně děti Santovi nabouraly sáně a následovalo vzrušující dobrodružství, aby Vánoce náhodou neskončily fiaskem. Letošní druhý díl je sequelem a naváže na jedničku o pár let později. Santa zjišťuje, že malá dívka Kate, s níž se setkal již v prvním díle, přestává v Santa Clause věřit. A tak se vždy usměvavý stařík v červeném rozhodne ji pořádně připomenout, v čem vězí to pravé kouzlo Vánoc! Hrají: Kurt Russell, Goldie Hawn, Tyrese Gibson, Darlene Love a Darby Camp.
Online na Netflixu od 25.11.2020

Americká elegie

Tohle by mohla být mňamka! Svou premiéru si totiž v listopadu odbude nový film ostříleného oscarového režiséra Rona Howarda, jež je adaptací memoárů Americká elegie (2016) od spisovatele Jamese D. Vance. Ty se mimochodem prodávaly po světě tak dobře, že vyšly i v češtině. Mladý autor v nich velmi podrobně a s notnou dávkou empatie popisuje, jak dnes vypadá život chudých amerických bělochů a jakou krizí si tato část společnosti prochází. Z trailerů lze usuzovat, že se můžeme těšit na skvělé drama, které velmi pravděpodobně bude mít zájem pokukovat i po nějaké té zlaté sošce. Hrají: Amy Adams, Glenn Close, Gabriel Basso, Haley Bennett a Freida Pinto.
Online na Netflixu od 24.11.2020

Mosul

Listopadovou nabídku Netflixu ozvláštní ještě jeden válečný film, ovšem tentokrát z velmi blízké minulosti. Dokumentární thriller Mosul vyšel bez nějakého velkého mediálního ohlasu loni a nyní přichází i pro vás, předplatitele. Podíváme se v něm na to, jak probíhaly osvobozující boje o irácké město Mosul v letech 2016 a 2017, kdy jej ovládali zfanatizovaní islamisté z ISIS. Tady nečekejte žádné americké hrdiny ani zachránce, v téhle válce bojoval pestrý mix iráckých etnických skupin, které se právě ve vybombardovaných ulicích Mosulu za různých okolností setkávaly se zbraněmi v rukou. Hrají: Suhail Dabbach, Adam Bessa a Is'haq Elias.
Online na Netflixu od 26.11.2020

Paranormal

Co by to bylo za měsíční nálož od Netflixu bez nějakého hororu, že ano? Po halloweenském ukojení minulého měsíce se nyní vydáme do světa paranormálních jevů, do jejichž vyšetřování je okolnostmi v 60. letech minulého století donucen dr. Ismail, jež působí jako hematolog. Egyptský seriál, jež je adaptací knižní série o nadpřirozených jevech Ma Waraa Al Tabiaa, rovněž rozšíří stále bohatší knihovnu filmů a seriálů ze zahraničních produkcí. Hrají: Samma Ibrahim, Rushdi Al Shami, Ahmed Amin, Reem Abdelkader a Razane Jammal.
Již online na Netflixu

Undercover (2. řada)

Konec srandy, vydáváme se do světa podsvětí a drogové mafie. Vlámsko-holandské drama ve své první řadě zaujalo neuvěřitelně napínavou dějovou zápletkou, jež vychází ze skutečných, 14 let trvajících snah zdejší protidrogové jednotky o dopadení jednoho z největších holandských drogových bossů. Druhá řada se odehrává téměř rok po konci té první a opět budeme svědky toho, jak se hlavní hrdinové Kim a Bob snaží pod rouškou přestrojení dostat do ilegálních kruhů, tentokrát zaměřených na obchod se zbraněmi. Hrají: Tom Waes, Anna Drijver, Frank Lammers, Elise Schaap a Raymond Thiry.
Již online na Netflixu

Život před sebou

Legendární oscarová herečka Sophia Loren se po šestiletém filmovém půstu v požehnaném věku 86 let vrací před kameru, aby ztvárnila ženu přeživší holocaust a bývalou prostitutku "v penzi", jež se snaží v Itálii živit jako chůva dětí svých mladších a stále pracujících kolegyň. Když ji na ulici okrade teprve dvanáctiletý imigrantský sirotek, rozhodne se žena o něj i přes jeho tvrdohlavost a nesnášenlivost životem zkoušená žena postarat. Hrají: Sophia Loren, Ibrahima Gueye, Renato Carpentieri, Diego Iosif Pirvu a Massimiliano Rossi.
Již online na Netflixu

Láska a anarchie

Když začne jeden mladý ajťák pracující v dlouholetém švédském vydavatelství flirtovat s nově příchozí konzultantkou Sofii, jež má společnost restrukturalizovat, vše vypadá zcela nevinně. Jenže vdané ženě, jejíž do té doby spořádaný rodinný život začíná dostávat trhliny, se zachce trošky toho dobrodružství, a tak s mladým hochem začne hrát takovou švédskou obdobu bobříka odvahy. Jeden druhému pokládají absurdní výzvy, které mají jedno společné - jdou hlavou přímo proti všem zavedeným společenským konvencím. Původně neškodná hra se však pomalu a jistě začne měnit v seriózní drama, jak se výzvy i jejich následky postupně stávají většími a nekontrolovatelnějšími. Ale žádný strach, jde o romantickou komedii. Hrají: Björn Mosten, Carla Sehn, Ida Engvoll, Reine Brynolfsson a Gizem Erdogan.
Již online na Netflixu

SpongeBob ve filmu: Houba na útěku

Populární pohádková houba je zpět ve své třetí filmové adaptaci, kterou napsal a zrežíroval tvůrce původní televizní série Tim Hill. Místo 2D animáku se tentokrát všichni hlavní hrdinové objeví jako CGI postavy. SpongeBob a Patrick se tentokrát vydávají na výpravu s cílem zachránit domácího mazlíčka naší houby, šneka Garyho, kterého "ušnekl" sám král Poseidon. Film zároveň odhaluje pozadí toho, jak se SpongeBob a Gary ještě jako děti vůbec poprvé setkali. Hrají: Tom Kenny, Keanu Reeves, Carolyn Lawrence, Awkwafina, Bill Fagerbakke a Rodger Bumpass.
Již online na Netflixu

10 novinek, kvůli kterým byste si měli v listopadu zaplatit Netflix  |  Tipy na film  |   |  76 líbí se

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Další články jako 10 novinek, kvůli kterým byste si měli v listopadu zaplatit Netflix

Tipy na film  |  včera 7:00

35 nejlepších českých filmů, které právě teď najdete na Netflixu

Na Netflixu aktuálně najdete více než 250 českých filmů. Které z nich jsou naprosto nejlepší? číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

20 nejnovějších filmů na Netflixu, které můžete vidět s českým dabingem

Netflix už prakticky pravidelně přidává nové filmy s českým dabingem každý týden. Pokud máte v narůstajících titulech také slušný hokej, udělali jsme pro vás přehled nových přírůstků posledních týdnů. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

10 nesmrtelných filmových pecek, které se skrývají v útrobách Netflixu

V hlubinách největší streamovací sítě se mimo nepřeberného množství cooking shows nebo asi dvacáté řady Takové moderní rodinky skrývají i tituly, kterými můžete doplnit své mezery v kinematografickém kánonu. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

9 nejlepších filmů a seriálů, které se objeví do konce června na Netflixu

Žhavé léto je v plném proudu a Netflix se musí zatraceně snažit, aby nás udržel v obývacích pokojích. Proto začíná tasit nejen pořádnou porci vlastních, ale i zakoupených novinek. Pojďme je omrknout. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Slunce žhne venku na maximum. Pokud už máte dost chytání bronzu a chce trochu vnitřní zábavy, aktuální nabídka Netflixu a spol. by vás měla rozhodně uspokojit. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist