FB pixel

Třetí den

Mysteriózní seriálová minisérie, kterou táhne silné herecké duo Jude Law (Nový papež) a Naomie Harris (Moonlight). Šestidílný seriál je rozdělen na třídílnou první polovinu pojmenovanou "Léto", v níž se objevuje Law a druhou polovinu pojmenovanou "Zima", v níž pro změnu dominuje Harris. Oba hrdinové se vydávají na tajemný ostrov, který je k sobě neustále přitahuje. Jeho srdeční obyvatelé žijí konzervativně a v zajetí pevně stanovených tradic. Vše ale není tak jasné a růžové, jak se na první pohled zdá být. Hrají: Jude Law, Naomie Harris, Katherine Waterston, Emily Watson a Paddy Considine.
Online na HBO GO každé úterý od 15.9.2020

Jsme, jací jsme

A v závěsu se nachází hned další minisérie, tentokrát vytvořená ve spolupráci s britskou Sky. Zároveň jde o televizní debut režiséra Lucy Guadagnina, jež má za pasem již několik nominací na Oscara. Osmidílný příběh nás zavede do Itálie na zdejší americkou vojenskou základnu nedaleko Benátek. Právě zde dospívá dvojice teenagerů, s nimiž budeme prožívat vyrovnávání se s hledáním nových přátel, prožíváním prvních lásek a snahu vyrovnat se se svou identitou. To vše na pozadí poměrně netypického armádního prostředí. Hrají: Chloë Sevigny, Jack Dylan Grazer, Alice Braga, Kid Cudi a Jordan Kristine Seamón.
Online na HBO GO každé úterý od 15.9.2020

Vychováni vlky

Mistr vypravěč a tvůrce atmosféry Ridley Scott přichází na HBO s ambiciózním sci-fi seriálem. Ten vypráví o náhradní, dosud neosídlené planetě podobné Zemi, kde je dvojice androidů - pojmenovaní symbolicky Matka a Otec - pověřena výchovou nové generace lidí, jež mají následně planetu osídlit poté, co je Země zničena. Do poklidně vznikajícího lidského pokolení však začnou pomalu a jistě promlouvat náboženské rozdíly, jež sem chtě nechtě dorazí z rozvrácené mateřské planety a naše dvojice robotů zjišťuje, že udržet soudržnost této poslední naděje lidstva bude těžký oříšek. Hrají: Amanda Collin, Abubakar Salim, Winta McGrath, Travis Fimmel a Niamh Algar.
3 díly online na HBO GO od 4.9.2020, pak každý pátek 2 nové epizody (25.9. opět 3)

Kondor (2. řada)

Tři dny Kondora s Robertem Redfordem jsou klasika. Ale kdo z dnešní generace dvacátníků (a mladších) ji doopravdy viděl? Ve 2. řadě špionážního thrilleru sledujeme mladého analytika CIA Joe Turnera, který se stále nachází v Evropě a musí kvůli bezpeční sebe i svého okolí rychle měnit místa pobytu. Snaží se udělat tlustou čáru za svým bývalým životem, ale nečekané okolnosti jej donutí slib, který dal sám sobě, porušit a pandořinu skříňku znovu otevřít. Hrají: Max Irons, Kristen Hager, Bob Balaban, Constance Zimmer a Toby Leonard Moore.
Již online na HBO GO

Mrtvý bod (5. řada)

Kriminální drama s mysteriózními prvky jde pátou řadou do svého finále. Federální agent Kurt Weller je již blízko odhalení identity záhadné ženy, jež se jednoho dne objevila nahá na Times Square, zcela bez paměti a celá potetovaná včetně vytetovaného agentova jména na zádech. Poslední řada seriálu slibuje akční jízdu plnou napětí, v níž musí zbývající členové z bývalé jednotky FBI, kteří ještě dýchají, svézt nemilosrdný závod s časem. Hrají: Sullivan Stapleton, Jaimie Alexander, Rob Brown, Audrey Esparza, Ashley Johnson a Ennis Esmer.
Již online na HBO GO

Vlast

Další závan historické minisérie tentokrát nepůjde příliš daleko do minulosti, ale zastaví se již v moderní Evropě. V osmidílném seriálu, jehož původní květnová premiéra byla odložena na podzim, zamíříme do Španělska, přesněji do Baskicka. Zde se na pozadí tří dekád plných násilného konfliktu mezi národní stranou Španělska a teroristickou organizací ETA bude odehrávat příběh dvou španělských rodin, z nichž pocházejí dvě ženy a zároveň nejlepší kamarádky Bittori a Miren. Jak si obě ženy i obě rodiny poradí s tím, že jsou vtaženy do nekonečného kruhu násilí a nenávisti, přičemž zároveň stojí každá na opačné straně barikády? Drama vzniklo na motivy stejnojmenného knižního bestselleru spisovatele Fernanda Aramburua. Hrají: Elena Irureta, Ane Gabarain, José Ramón Soroiz, Mikel Laskurain a Loreto Mauleón.
2 úvodní epizody online na HBO GO od 27.9.2020, pak každou neděli nová epizoda

Judy

Silný životopisný příběh o fenomenální umělkyni Judy Garland, jež v první polovině minulého století ještě jako dítě pobláznila Hollywood jako dechberoucí zpěvačka i herečka (Čaroděj ze země Oz). Celosvětová sláva a miliony fanoušků však mladé ženě postupně přinesly i tradiční uměleckou daň - samotu a zálibu v alkoholu či různorodých lécích, na nichž si Judy postupem času vypěstovala silnou závislost. Po několika dekádách tvrdé práce na jevištích i před kamerami sice potkává muže, do něhož se zamiluje, ale je vyčerpaná, trpí traumatem ze svého ztraceného dětství a nejradši by všeho nechala a žila obyčejným rodinným životem. Hrají: Renée Zellweger, Jessie Buckley, Finn Wittrock, Rufus Sewell a Michael Gambon.
Online na HBO GO od 27.9.2020

Mizerové navždy

Druhé pokračování akčního kultovního blockbusteru Mizerové. Byť Marcus zřejmě maličko propadl cukrovému opojení a pomalu chystá odchod do poklidného důchodu, nestárnoucí Mike je stále na vrcholu sil a svého odvěkého parťáka přesvědčí, aby ještě jednou, naposledy odložil sušenky, sundal bačkory a vstal z ušáku. Čeká je totiž poslední společná akce, v níž mají za úkol dopadnout bosse drogového kartelu Aretas. Hrají: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig a Charles Melton.
Online na HBO GO od 20.9.2020

Frčíme

Pixarovka Frčíme vypráví o dvou elfských mladících, kteří získají výjimečnou příležitost - strávit ještě jeden poslední den se svým zesnulým otcem. Naplánují proto společnou výpravu plnou magie a kouzel, na níž je čeká celá řada nepředstavitelných objevů a nečekaných setkání. Režisérem je talentovaný Dan Scanlon, který stojí za klasikami jako Burák a Bludička či Univerzita pro příšerky. Hrají: Chris Pratt, Tom Holland, Julia Louis-Dreyfus a Octavia Spencer.
Online na HBO GO od 13.9.2020

Králíček Jojo

Co se stane, když na téma druhé světové války pustíte Quentina Tarantina, už víme. Ale co když se na něj se svým osobitým humorem vrhne režisérská hvězda posledních let Taika Waititi? No primárně z toho vzejde Oscar za nejlepší adaptovaný scénář. A pak taky slušně za vlasy přitažený příběh o malém blonďatém členovi Hitlerjugend, který se snaží stát spořádaným nacistou, zatímco jeho matka v podkroví ukrývá židovskou dívku a ve složitých životních situacích mu radí jeho imaginární přítel, který se až nápadně podobá strýčkovi Hitlerovi. Ano správně, tohle jen tak nezapomenete! Hrají: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi a Sam Rockwell.
Již online na HBO GO

Lovecraftova země

Dobrodružný napínák z produkce Jordana Peela a J. J. Abramse? Ano, prosím! Lovecraftova země sleduje příběh Atticuse Blacka, který se svou přítelkyní Letitií pátrá po svém otci a musí při tom bojovat s reálnými i nadpřirozenými monstry. Srpnový tahák HBO vznikl podle stejnojmenného románu Matta Ruffa a podle ukázek to vypadá na perfektní kombinaci strašidelné atmosféry jako od Lovecrafta a poctivého dobrodružství a la Indiana Jones. Hrají: Jurnee Smollett, Jonathan Majors, Aunjanue Ellis, Abbey Lee a Michael Kenneth Williams.
Nový díl online na HBO GO každé pondělí od 7.9.2020

Pokoj 104 (4. řada)

Antologické seriály měly svoje vrcholy při vzniku televize, ale od té doby víceméně přežívají. Když už tedy vzniknou. Pokoj 104 patří k těm v současnosti nejlepším. Premisa je vcelku jednoduchá. Příběh se odehrává v jednom hotelovém pokoji. Kdo do něj přijde a co se bude dít, je kompletně na tvůrcích. V Pokoji 104 můžeme najít komedii, horror, drama, anebo třeba výrazový tanec či muzikál. První tři řady dorazily s železnou pravidelností ve třech letech a čtvrtá se na tom nechystá nic změnit. Hrají: Mark Duplass, Hari Nef, Logan Miller, Jillian Bell a Jon Bass.
Nový díl online na HBO GO každou sobotu od 5.9.2020

12 novinek, kvůli kterým byste si měli v září zaplatit HBO  |  Tipy na film  |   |  3 líbí se

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Další články jako 12 novinek, kvůli kterým byste si měli v září zaplatit HBO

Tipy na film  |  včera 0:00

10 nejsledovanějších filmů na Netflixu současnosti

Armáda mrtvých sice koncem minulého měsíce rychle převzala otěže nejsledovanějšího filmu Netflixu, ve finálním součtu posledních týdnů ji ale trumfly jiné projekty. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Zatímco pořádná seriálová palba dorazí až příští týden, kdy se vrátí Elita nebo zombiárna Temné léto, tento týden si musíme vystačit hlavně s návratem netflixovského Lupina, kterého Netflix doplňuje o zajímavé licencované kousky. A něco málo nabízí i konkurence. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

12 nejlepších filmů a seriálů, kterými můžete zavzpomínat na Libuši Šafránkovou

Tuzemský film dnes hlásí obrovskou ztrátu. Po náhlé srdeční příhodě totiž zemřela národem milovaný Libuše Šafránková, jež byla dokonce zvolena nejlepší herečkou v historii naší kinematografie. Pojďme uctít její památku za pomoci jejích nejlepších filmových i seriálových projektů. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

Známe největší seriálové hity Netflixu současnosti. Dostanou další řady?

Květen je za námi a během něj jsme se dočkali celé řady nových a očekávaných originálních projektů z produkce Netflixu. Ty si naprosto podmanily žebříček nejsledovanějších seriálů, bude to však stačit na další pokračování? číst více

Tipy na film  |  před 9 dny  |  309

10 nejzásadnějších odhalení ze speciálu Přátelé: Zase spolu

Když se na konci května opět sešla oblíbená partička z kavárny Central Perk, snad žádné oko nezůstalo suché. Mimo pořádné dávky nostalgie přinesl reunion Přátel i pár zásadních zjištění. Přinášíme Vám výběr deseti nejdůležitějších věcí, které jsme se ze speciálu dozvěděli. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist