FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Je to zhruba měsíc, co jste se mohli dočíst o našich oblíbených akčních scénách uplynulé dekády. Na sociálních sítích jste nám ale dali dost jasně najevo, že vám řada ikonických momentů chyběla a že byste stáli o pokračování. A tak jsme se do něj pustili a tady máte dalších 8 akčních momentů, za které dáváme ruku do ohně, protože jsou zkrátka super. A nebojte se nám sdělit vaše oblíbené filmové momenty!

Kingsman
Zdroj: TMDB

Kingsman

Padouch Valentine připravuje svou zbraň - signál, vyvolávající v lidech násilné tendence. Otestuje jej v kostele, kde zrovna sedí špičkový agent Harry Hart. Film nám zpočátku ukáže, že návštěvníci kostela jsou poměrně nesympatičtí lidé, jichž nám nemá být líto, a teprve pak se vytasí s nejoslavovanější scénou filmu. Jakmile Valentine svůj signál spustí, všech zúčastněných se chopí vražedný amok, a kostel se stane dějištěm brutálního masakru. Ve všem tom chaosu sledujeme hlavně Harryho, jenž jako jediný z přítomných má bojový výcvik a efektivně likviduje zbožný zuřivý dav pistolí, bondovskými gadgety, prkny a celkově vším, co mu padne pod ruku. Sledování Harryho krvavého řádění je jako sledovat plynulou taneční sekvenci, v níž je nejdůležitější neustálý pohyb. Harry zabíjí lidi napříč celým kostelem a entuziasticky pobíhá od mrtvoly k další potenciální mrtvole a jeho chvaty, uhýbání před ranami a zmocňování se jiných zbraní působí jako tanec na rokovou píseň, která scénu doprovází. Běsnění ostatních je použito jako atraktivní pozadí.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (titulky) (dabing) od 1. 10. 2016

Vyproštění
Zdroj: TMDB

Vyproštění

Žoldák Rake se snaží zachránit mafiánského synka Oviho z padouchy prolezlé Bangladéše. Při honičce činžovním domem film přejde do jednoho plynulého záběru a sleduje nesourodou dvojici, kterak se probíjí chodbami přes zkorumpovanou zásahovku. Rake využívá nůž i pistoli v technice CQB podobně, jak to ve filmu proslavil John Wick. Proti přesile využívá právě zúžený prostor a neschopnost zásahovky příliš manévrovat, protože jejich dlouhým útočným puškám překážejí stísněné stěny a těsná blízkost dalších kolegů. Když se zdá, že je toho na Rakea přeci jen moc, Ovi začne utíkat po vlastní ose a kamera se pustí za ním, stejně jako jeden z členů zásahovky. Ovi prakticky oběhne jednu část domu kolem dokola, až doběhne opět k Rakeovi, jemuž se mezitím povedlo nad přesilou zvítězit a který střelí pronásledujícího policajta do hlavy.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 24. 4. 2020

Atomic Blond
Zdroj: TMDB

Atomic Blond

Tajná agentka Lorraine chrání informátora s krycím jménem Spyglass. Během nepřehledné situace v ulicích Východního Berlína se ukryjí v domě, kam je pronásledují ruští agenti. Protože Spyglass je zraněný, rozhodne se Lorraine trochu pročistit chodbu a postarat se o zabijáky sama. To, co nám trailery podávaly jako oddechovou akční jízdu, kde je brutalita podávaná spíš zábavným stylem, je ve skutečnosti syrová bitka, kde nás rány bolí za postavy. Scéna je točena zdánlivě na jeden záběr a ukazuje, že Lorraine je sice schopna se ubránit, ale díky nižší váhové kategorii musí vynakládat obrovské úsilí, aby se její rány počítaly. Rusové ji navíc nijak nešetří. Víc než efektivní bourneovský souboj sledujeme syrovou rvačku, při které postavy křičí bolestí a ztrácí síly buď z vyčerpání, nebo ztráty krve.

Online na iTunes (titulky) (dabing), Netflix od 12. 12. 2018

Kick-Ass
Zdroj: TMDB

Kick-Ass

Lidový superhrdina Kick-Ass a smrtící mstitel Taťulda jsou drženi ve zlověstném skladišti partou gangsterů, kteří hodlají odhalit světu jejich soukromou identitu. A předtím je také trochu pomučit a zároveň upálit zaživa. Proslov vůdce gangsterů ale náhle ukončí kulka v hlavě a zhasnuté světlo. Gangsteři jsou v nastalé tmě a zmatku ztraceni, ale Taťuldova neméně smrtící dcera Hit-Girl, vybavená brýlemi pro noční vidění, má o situaci přehled a s pomocí nože a pistole začne gaunery likvidovat jednoho po druhém. Zpočátku je postupné vybíjení z jejího POV, takže scéna připomíná gameplay nějaké střílečky. Když se gangsteři začnou v situaci orientovat a Hit-Girl začne trochu ztrácet jistotu, vloží se do toho Taťulda. Byť spoutaný a momentálně v plamenech, pomůže Hit-Girl rozpomenout se na taktiky, ve kterých ji cvičil, a dovést ji tak k úplnému vítězství.

Online na Filmbox+ (titulky) (dabing), Netflix (titulky) (dabing), Voyo (dabing) od 18. 3. 2021

Iron Man 3
Zdroj: TMDB

Iron Man 3

Od prvních Avengers se Iron Man vyrovnává s úzkostmi, které mu přinesl zážitek blízké smrti. Jeho obleky tak slouží nejen jako zbroj, ale jako ochrana před návaly strachu. Momentálně je Tony Stark na útěku před padouchy, téměř bez prostředků, bez obleku a se stavy úzkosti na krku. Pořád má ale odhodlání a manuální zručnost. Po nákupu v domácích potřebách je vybaven pistolí na hřebíky, taserem a vánočními ozdobami, naplněnými trhavinou. Následně se vydá do sídla hlavního padoucha Mandarina, kde pomocí výše zmíněného zlikviduje celou ochranku. Pro diváka opojný zážitek, pro Starka důležitý terapeutický krok.

Online na iTunes (titulky), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 17. 12. 2018

Skyfall
Zdroj: TMDB

Skyfall

Pro bondovky s Danielem Craigem je příznačný určitý falešný klimax - když už to vypadá, že Bond absolvoval velkou bitvu a zachránil situaci, následuje scéna klidu, odpočinku...a další, tentokrát skutečný klimax. V případě Skyfall je tím prvním klimaxem záchrana své šéfky M před bývalým agentem 00 Silvou. Protože Silva je po masivní akční sekvenci stále na svobodě, odveze Bond svou nadřízenou na skotskou venkovskou usedlost Skyfall, kde vyrůstal. Film náhle zpomalí a přenese se do jiných žánrových kulis. Padouši nakonec přijdou i sem, a film se místo akčního spektáklu změní v moderní western, v němž Bond, M, a správce sídla brání dům pomocí jednoduchých zbraní a brokovnic. Scéna má určitý symbolický rozměr. Bond ztratil oba rodiče při blíže nespecifikované nehodě v sídle. Správce i M představují rodičovské figury, které nyní musí bránit před Silvou, pokřiveným odrazem sebe sama.

Online na HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing) od 1. 12. 2020

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti
Zdroj: TMDB

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

Když se temný rytíř dozví zásadní informaci, že jeho matka sdílí s matkou Supermana křestní jméno, zanechá své vražedné posedlosti mužem s oceli a vydá se do odlehlého skladiště zachránit superhrdinovu vězněnou matku. Padouši jsou na první pohled dobře připraveni, na nabušeného Batmana ale vlastně není připraven nikdy nikdo. Scéna, kdy rozložitý Batman pomlátí několik zločinců na jeden zátah, dává důraz na hrdinovu fyzickou sílu a zuřivost. Zároveň scéna vytváří aluzi na bojové scény videoherní série Arkham.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky), Netflix, Rakuten (titulky) (dabing) od 21. 10. 2018

Mission Impossible - Fallout
Zdroj: TMDB

Mission Impossible - Fallout

Během vyproštění zločince z policejního transportu na sebe agenti Hunt a Walker upoutají pozornost a odlákávají policejní vozy svou dodávkou. Policie pronásleduje dodávku až do úzké uličky, kterou vůz neprojede. Walker a Hunt vyskočí předním oknem a unikají policii na připravených motorkách. Huntova motorka však nechce startovat a rozjede se, až když jej má policie na očích. Protože už nemůže zmizet tak nepozorovaně, jak plánoval, snaží se zoufale ujet policii napříč Paříží a zkontaktovat své parťáky. Nakonec má v patách snad celý policejní sbor, když jeho jízdu ukončí auto, do kterého s motorkou narazí. Zraněný Ethan je na první pohled v koncích. Před blížícími se jednotkami unikne do nedalekého kanálu, kde už na něj čeká zbytek jeho týmu s únikovým člunem. Kouzlo Ethana Hunta je nejen v pečlivě připraveném plánu, ale také v jeho schopnosti improvizovat, když se plán pokazí. Což se děje vždy.

Online na Google Play, iTunes (titulky) (dabing), Rakuten (dabing) od 22. 11. 2018

8 špičkových akčních scén, které by měl vidět každý  |  Tipy na film  |   |  24 líbí se

Filip Šula


Další články jako 8 špičkových akčních scén, které by měl vidět každý

Tipy na film  |  před 2 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Podzimní hitparáda novinek pokračuje a následující víkend je opět plný titulů, které by divák neměl vynechat. Čeká nás nový Mortal Kombat, jablečná Nadace, anebo Doom Patrol. A to je jen začátek. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

11 filmů od Netflixu, které musíte vidět do konce roku

S nastupujícím podzimem se blíží období, kdy Netflix hodlá uvádět ty nejlepší pecky ze svého letošního katalogu. Pojďme se na ně pořádně podívat, je totiž rozhodně o co stát a na co se těšit. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

11 kyberpunk filmů, které byste měli vidět před Matrixem 4

Těšíte se na nový Matrix a chcete kyberpunku víc? V tomto článku najdete 11 příkladů filmů, které kyberpunk představují, nebo z něj jen vychází, případně filmů, ze kterých právě kyberpunk vycházel. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

Netflix právě přidal 5 parádních filmů, které byste neměli přehlédnout

Streamovací gigant zařadil do své nabídky filmy, které by byla škoda minout. Najdete v nich vše od akce přes drama až výživný psycho-horor. číst více

Tipy na film  |  před 9 dny

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina září je tady a s pořádným zápřahem školního roku se vrací i Sexuální výchova. Netflix ale chystá i sci-fi novinku, parádní dokument pro fandy sportu a poslední slovo neříká ani konkurence! číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist