FB pixel TP pixel
Seriál o Beckhamovi ovládl Netflix. Video s výsměchem manželce je virálním hitem © Netflix

Seriál o Beckhamovi ovládl Netflix. Video s výsměchem manželce je virálním hitem

Netflix v tomto týdnu zařadil do katalogu nový dokumentární seriál, který převypráví osobní i sportovní kariéru Davida Beckhama. Z novinky o jednom z nejlepších fotbalistů historie se stal obratem globální fenomén a video s výsměchem Victorii Beckham obletělo svět.

Filmové novinky

Od 4. října je na Netflixu dostupný nový dokumentární seriál Beckham, který ve čtyřech více než hodinu dlouhých epizodách mapuje kompletní sportovní kariéru fotbalové legendy Manchesteru United Davida Beckhama. Ačkoli se z počátku zdálo, že půjde o tendenční rodinný dokument, v němž se budou beckhamovské celebrity plácat po ramenou, ve skutečnosti jde o hutný osobní portrét, který tne do sportovních, osobních i bulvárních traumat, která si Beckham a jeho manželka Victorie prožili. Sice se některým ožehavým tématům elegantně vyhne, klíčové momenty jako červená karta z mistrovství světa ve Francii či rozkol s manažerem United Fergusonem a odchod do Realu Madrid nechybí. Stejně jako naháněčky s bulvárem a poměrně dost otevřený pohled do zákulisí rodinného života skrze neviděné archivní materiály.

Není divu, že si novinku o fotbalové legendě zamilovalo globální publikum, které ji v rámci statistik Netflixu vystřelilo na druhé místo v TOP 10 nejsledovanějších seriálů na platformě. V Česku a mnoha dalších zemích je pak Beckham dokonce seriálovou jedničkou už čtyři dny. Na přední pozici je aktuálně ve 34 zemích, v nichž je Netflix dostupný. Pomáhá tomu samozřejmě i velká podpora samotného streamera, který z dokumentu vytahuje GIFy a také populární videa. Tím nejvirálnějším s 1,4 miliony zobrazení na Twitteru je slovní výměna mezi Becksem a Posh Spice během natáčení, kdy se Victoria Beckham přirovnává k dělnické třídě, k níž nikdy – na rozdíl od svého muže – nepatřila. Ten jí to dá obratem komicky sežrat. Jde však o jednu z mnoha zábavných výměn v celém dokumentu. Pokud tedy patříte mezi fanoušky sportu a obzvlášť fotbalu, určitě dejte novince šanci. Zároveň nelze nedoporučit i dokument Sir Alex Ferguson: Nikdy se nevzdej, který je stále dostupný na HBO Max a rekapituluje kariéru a vizi fotbalu jednoho z nejslavnějších fotbalových koučů historie.

Zdroj: Autorský text / Netflix / FlixPatrol

Legendární Knight Rider s Hasselhoffem je konečně dostupný online
Legendární Knight Rider s Hasselhoffem je konečně dostupný online
08.10.2023 13:30:00 | Filmové novinky

Slavný bojovník proti bezpráví Michael Knight se ve svém věrném voze KITT konečně řítí online krajinou. Další ze seriálových legend 80. let je dostupná jediným kliknutím ovladače a zcela legálně.

Když vtip přestane být vtipem. Kazmův plán B na zisk milionu dolarů je trapasem
Když vtip přestane být vtipem. Kazmův plán B na zisk milionu dolarů je trapasem
06.10.2023 18:00:00 | Filmové novinky

Ačkoliv během soutěžního termínu milion dolarů v zamčeném trezoru nikdo nezískal, Kazma se nevzdal a odhalil plán B. Jenže ten zatím působí jako velkolepý trapas, v němž diváky zase jen „tahá za fusekli“.

Životní film Kevina Costnera v prvním traileru. Kvůli válečnému spektáklu se zadlužil
Životní film Kevina Costnera v prvním traileru. Kvůli válečnému spektáklu se zadlužil
06.10.2023 17:30:00 | Filmové novinky

Kevin Costner je prostě srdcař a ačkoli slavně narazil už s Poslem budoucnosti a také Vodním světem, stále se nebojí do projektů, kterým věří, narvat vše. Včetně vlastních peněz. Nyní si vzal dokonce hypotéku na svou půdu, aby zafinancoval historickou novinku z dob občanské války v USA.

Nejlepší filmy světa jsou online zcela zdarma. Jedinečná akce potrvá týden
Nejlepší filmy světa jsou online zcela zdarma. Jedinečná akce potrvá týden
06.10.2023 14:30:00 | Filmové novinky

Milovníci ambiciózních dramat a rozmanitých festivalových filmů pozor. V rámci festivalu Be2Can je nyní přístup k streamovací platformě Edisonline na týden zcela zdarma. Platnost akce ale brzy končí.