FB pixel
Zdroj:
Hra o trůny - Nejlepší dramatický seriál a herec ve vedlejší roli Zdroj: TMDB

Hra o trůny - Nejlepší dramatický seriál a herec ve vedlejší roli

O poslední řadě Hry o trůny toho bylo napsáno hodně. Řada fanoušků byla z rozuzlení zklamaná, v rámci televizních ocenění si však seriálový fenomén dua Weiss-Benioff stále přišel na své. Byť už to rozhodně nebyly tak velké žně jako obvykle. Z hlavních kategorií byl oceněn Peter Dinklage za vedlejší mužský herecký výkon a Hra o trůny jako celek vyhrála dramatický seriál. Pak už to ale byla jen přehlídka ocenění pouze v technických kategoriích, kde se však této volbě nelze příliš divit. Seriál si můžete stále pustit na HBO GO.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 7. 3. 2021 , nové díly od 14. 4. 2019

Potvora - Nejlepší komediální seriál a herečka v hlavní roli Zdroj: TMDB

Potvora - Nejlepší komediální seriál a herečka v hlavní roli

Britská bomba Fleabag alias Potvora vzala Emmy doslova útokem a odešla prakticky se vším, co se dalo. Sošku za hlavní komediální výkon si odnesla Phoebe Waller-Bridge, která dostala cenu i za scénář k seriálu. A mezi řadou technických úspěchů se samozřejmě skví hlavní cena pro nejlepší komediální seriál. Fleabag je ke zhlédnutí na Amazon Prime.

Online na Amazon Prime Video (titulky) od 19. 2. 2021

Černobyl - Nejlepší scénář a minisérie Zdroj: TMDB

Černobyl - Nejlepší scénář a minisérie

Letošní fenomén z dilny HBO také zářil, když si zaslouženě odnesl sošky za nejlepší scénář k minisérii a hlavní cenu v kategorii minisérií jako takovou. Oceněna tak byla především neskutečná práce tvůrce seriálu Craiga Mazina. Seriál si však připsal i několik cen v méně promovaných kategoriích zvuku, kamery, střihu či režie. Černobyl je samozřejmě stále dostupný na HBO GO.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 1. 8. 2019 , nové díly od 6. 5. 2019

Barry - Nejlepší herec v hlavní komediální roli Zdroj: TMDB

Barry - Nejlepší herec v hlavní komediální roli

Podceňovaná pecka z dílny HBO se dočkala ceny v hlavní herecké kategorii žánru komedie. A my nemáme absolutně nic proti. U nás stále trochu přehlížený Bill Hader si totiž svého zabijáka, který řeší co se životem, dokonale užívá a seriál je hlavně díky jemu jednou ze stálic oblíbené kabelovky. Seriál je opět k přehrání na HBO GO.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 19. 5. 2021 , nové díly od 31. 3. 2019

Pose - Nejlepší mužský herecký výkon v dramatickém seriálu Zdroj: TMDB

Pose - Nejlepší mužský herecký výkon v dramatickém seriálu

Televizní workoholik Ryan Murphy aktuálně sice vypustil do světa další řadu American Horror Story, na Emmy však zářil jeho další projekt Pose, jenž můžete kromě americké stanice FX zhlédnout i na českém Netflixu. Seriál zaměřený na latino a afroamerickou LGBTQ subkulturu 80. let letos dostal nejen čestnou televizní cenu, ale hlavně sošku za nejlepší herecký výkon pro Billyho Portera.

Online na Netflix (titulky) od 31. 1. 2019 , nové díly od 2. 5. 2021

Black Mirror: Bandersnatch - Nejlepší televizní film Zdroj: TMDB

Black Mirror: Bandersnatch - Nejlepší televizní film

Interaktivní biják z dílny Netflixu letos opanoval kategorii nejlepšího filmu a my se vlastně ani nedivíme. Ačkoli konkurence nebyla malá, Bandersnatch nabídl zdánlivě inovátorský koncept, který řadu z nás donutil film vidět hned několikrát.

Online na Netflix od 29. 12. 2018

Na mušce - Nejlepší ženský herecký výkon v dramatickém seriálu Zdroj: TMDB

Na mušce - Nejlepší ženský herecký výkon v dramatickém seriálu

Špičkový thriller Na mušce letos odešel jen s jedinou cenou, ale proti ní se dá jen těžko něco namítat. Jodie Comer je totiž v roli vražedkyně Villanelle fascinující a spolu se Sandrou Oh tvoří dokonalou dvojku, která seriál táhne. Ke zhlédnutí nepřekvapivě na HBO GO.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 18. 4. 2018 , nové díly od 12. 4. 2020

Fosse/Verdon - Nejlepší ženský herecký výkon v minisérii

Fosse/Verdon - Nejlepší ženský herecký výkon v minisérii

Dramatický seriál z dílny televize FX dostal cenu za nejlepší ženský výkon pro Michelle Williams, jež společně se Samem Rockwellem ztvárnila umělecký pár Gwen Verdon a Bob Fosse, který řeší svůj komplikovaný soukromý i pracovní vztah. Seriál vychází z životopisu Fosse od Sama Wassona a bohužel zatím není k vidění v českém streamovacím světě.

When They See Us - Nejlepší mužský herecký výkon v minisérii Zdroj: TMDB

When They See Us - Nejlepší mužský herecký výkon v minisérii

Novinka Avy DuVernay se na Emmy příliš neprosadila, ačkoli vypráví o angažovaném tématu, v němž byla skupina chlapců neprávem obviněna ze znásilnění, které nespáchali. Seriál však získal cenu alespoň pro herce Jharrela Jerome. K vidění na Netflixu.

Online na Netflix od 31. 5. 2019

Saturday Night Live - Nejlepší zábavný pořad Zdroj: TMDB

Saturday Night Live - Nejlepší zábavný pořad

Ačkoli jí radikální pravičáci nemohou přijít na jméno, sketchová legenda Saturday Night Live stále tlačí svou káru kupředu a má za sebou již 871 epizod plných politické i společenské satiry. V posledních letech samozřejmě hodně materiálu dodává prezidentství Donalda Trumpa, nejen do něj si však partička talentovaných komiků ráda píchne. Bohužel pořad není k vidění na českých kanálech, nicméně můžete se mrknout na nejlepší části na oficiálním YouTube kanále.

Není nikde online

John Oliver: Co týden dal a vzal - Nejlepší talkshow Zdroj: TMDB

John Oliver: Co týden dal a vzal - Nejlepší talkshow

Pravidelná talkshow komedianta Johna Olivera přinesla další sošku do spárů HBO, která jeho humorné glosy týdenních událostí přináší již tradičně na HBO GO.

Online na HBO (titulky) od 28. 9. 2020 , nové díly od 16. 2. 2020

Kompletní přehled ocenění si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách Emmy.

The Marvelous Mrs. Maisel - Nejlepší herec a herečka ve vedlejší komediální roli Zdroj: TMDB

The Marvelous Mrs. Maisel - Nejlepší herec a herečka ve vedlejší komediální roli

Kromě Potvory zabodoval Amazon i s další komedií The Marvelous Mrs. Maisel. Zde si pro ceny došel legendární představitel Monka Tony Shalhoub a jeho herecká kolegyně Alex Borstein. K vidění samozřejmě na Amazon Prime.

Online na Amazon Prime Video (titulky) (dabing) od 19. 2. 2021 , nové díly od 5. 12. 2018

Ozark - Nejlepší režie a vedlejší ženský herecký výkon v dramatu Zdroj: TMDB

Ozark - Nejlepší režie a vedlejší ženský herecký výkon v dramatu

Krimi thriller z dílny Netflixu je jedním z mála letošních úspěchů téhle streamovací služby. Poděkovat může Netflix hlavně režii Jasona Batemana, který si odnesl jednu ze sošek, a také oceněnému výkonu Julie Garner ve vedlejší roli. Netflix na příští rok chystá již třetí řadu.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 21. 7. 2017 , nové díly od 27. 3. 2020

Černobyl, Potvora nebo Barry: Kde můžete vidět letošní vítěze cen Emmy?  |  Tipy na film  |   |  2 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako Černobyl, Potvora nebo Barry: Kde můžete vidět letošní vítěze cen Emmy?

Tipy na film  |  včera 15:30  |  212

10 akčních komedií, které musíte vidět po netflixovském hitu Red Notice

Natočit dobrou akční komedii je kumšt, obzvlášť pokud pracujete s dvěma postavami, které se neustále hašteří. Úspěch totiž tkví právě ve vyvážení obou postav, které musí být natolik protikladné, aby se ve výsledku dokonale doplňovaly. Tematicky, humorem i akcí. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  100

10 nejlepších historických seriálů posledních let

Neustálá starost o budoucnost a stres z přítomnosti mohou být vyčerpávající. Při takovém přetížení vás nic neuklidní víc, než si pustit autentický historický seriál: ať už kvůli odpočinkové, anebo přidané vzdělávací hodnotě. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  18

15 nejlepších českých krimi, které by měl vidět každý

Na Voyo odstartoval očekávaný Případ Roubal, který se zaměřuje na proces s nechvalně proslulým sériovým vrahem z let devadesátých. Dobrých kriminálek podle skutečnosti je ale dostupných více. Představme si ty nejlepší za posledních deset let. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  62

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

S prvním adventním víkendem tasí Netflix i HBO svá vánoční želízka. Dočkají se ale i fanoušci kriminálek, nebo hororů. Časově omezeně je pak ke zhlédnutí i vydařené sportovní drama. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  8

15 zahraničních a 4 české filmy, které zmizí z Netflixu na konci listopadu

Měsíc listopad se chýlí ke konci, což znamená větší odliv především zahraničních filmů z Netflixu, který bude svou nabídku jako každý měsíc výrazněji obměňovat. Streamovací službu ale opustí i pár českých snímků. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist