☰ Menu
Filmtoro
Hledej ⟫

Trpaslík Gimli zpět v Pánovi prstenů? Herec má už roky jedinou podmínku, původní natáčení protrpěl

V celém filmovém universu Pána prstenů se zatím ani v trilogii Hobit, ani seriálu Prsteny moci nepodařilo vytvořit ikoničtější postavu trpaslíka, než jakou byl v původní trilogii Gimli v podání Johna Rhys-Daviese. O to skvěleji tak působí hercovy náznaky, že za jedné konkrétní podmínky byl ochoten vzít opět do ruky sekyru a ztvárnit Gimliho v chystaném filmu The Hunt for Gollum.

Trpaslík Gimli zpět v Pánovi prstenů? Herec má už roky jedinou podmínku, původní natáčení protrpěl © Warner Bros.

Studio Warner Bros. nedávno odhalilo, že jeho nejnovější film ze světa Pána prstenů, prequel původní trilogie z počátku 21. století s názvem The Hunt for Gollum, bude mít premiéru 17. prosince 2027, tedy za více než dva a půl roku. Byť o snímku chybí prakticky jakékoli bližší detaily, je známo, že jeho tvůrcem by měl být původní představitel Gluma, respektive Sméagola, Andy Serkis, který si zároveň svou roli zopakuje. A to vše pod vedením Petera Jacksona, režiséra všech dosavadních filmů LOTR franšízy.

A byť je dnes Serkis jediným oficiálně potvrzeným hercem, několik dalších hvězd z dob minulých už potvrdilo, že by se návratu do Středozemě rovněž nebránily. Mezi posledními to byla Liv Tyler, představitelka Arwen, dcery Elronda a pozdější královny Gondoru po boku Aragorna. „Udělala bych cokoli,“ svěřila se herečka s tím, že pravidelně píše scenáristkám Fran Walsh a Philippě Boyens (trilogie Pán prstenů, trilogie Hobit) s dotazem, jestli čistě náhodou nebudou v novém filmu opět potřebovat Arwen. „Udělala bych cokoli, abych mohla ten svět znovu vidět a cítit,“ přiznala Tyler.

Zkrátit utrpení s maskami

To John Rhys-Davies, představitel trpaslíka Gimliho, v minulosti nebyl z možnosti na svůj comeback příliš nakloněn. „Pokud nebudu muset trávit osm hodin denně tři roky svého života v židli u maskérky, možná do toho fakt půjdu,“ prohlásil herec ještě loni. A popravdě se nelze divit, že v osmdesáti letech nemíní trávit půl dne v maskérně. Během nedávného Fan Expo ve Filadelfii ale pro ScreenRant překvapivě prohlásil: „Pokud budu požádán, abych sloužil, zvážím to a pravděpodobně řeknu ano“. Nutno podotknout, že tazatel Rhys-Daviesovi naznačil, že pokroky na poli masek od dob Pána prstenů nejsou malé, takže by dnes jeho líčení mohlo realisticky zabrat třeba hodinu.

Zdroj: Collider


⏰ 1. 6. 2025   🧑‍💼 Tomáš Durčák   🩶 26   📰 Filmové novinky


📨 Nevíš, na co koukat?

Nech si každý pátek podvečer zdarma doručit do svého inboxu náš nový newsletter s filmovými tipy, trailery či novinkami. Jdu na to!



📰 Poslední filmové novinky

Další: Novinky ·  České ·  Tipy ·  Data ·  Kvízy  ·  Trailery ·  Rozhovory ·  Vše


TP pixel