FB pixel TP pixel
HBO chystá minisérie podle populárních filmů Parazit a Poslední Mohykán © TMDB

HBO chystá minisérie podle populárních filmů Parazit a Poslední Mohykán

HBO potřebuje při válečném tažení proti Netflixu a další streamovací konkurenci posilovat svůj vlastní katalog a nově přihodila do sbírky dobrodružnou klasiku a jihokorejskou satiru.

12. 1. 2020 12:00 | Filmové novinky

Jeden z nejlepších filmů roku se stane minisérií

Novinka režiséra Bong Joon-ho, Parazit, s největší pravděpodobností získá i v rámci letošních Oscarů titul nejlepšího cizojazyčného filmu a samotný režisér z nápadu o parazitování vychytralé rodinky na bohatém kapitalistovi zdá se dokáže vytěžit pořádnou porci peněz. Bong Joon-ho totiž společně se scenáristou Adamem McKayem (Sázka na nejistotu) vytvoří minisérii pro HBO, které se podařilo přeplatit Netflix, který o námět rovněž projevil zájem. Zatím ovšem není jisté, zda se bude jednat o adaptaci filmu jako takového, či se dočkáme volného pokračování.

© TMDB

Poslední Mohykán se vrátí díky HBO

The Last of the Mohicans | USA | 1992 | Dobrodružné filmy | Indiáni

HBO ovšem chystá i velkolepější projekty, když režisér bondovky Není čas zemřít, Cary Joji Fukunaga, vytvoří pro HBO Max novou verzi dobrodružně-romantické klasiky Poslední Mohykán. Tu si většina diváků pamatuje díky verzi z roku 1992 od režiséra Michaela Manna, v níž titulní roli ztvárnil Daniel Day-Lewis. Nová verze sepsaná Fukunagou a režírovaná Nicole Kassell (jiný hit HBO – Watchmen) nebude vycházet z této adaptace, nýbrž z původní knihy Jamese Fenimora Coopera a převypráví příběh romance mezi mladým Mohykánem a dcerou-míšenkou britského plukovníka. Projekt je považovaný za stěžejní pro novou službu HBO Max a není dosud známo, zda se ho například v Česku dočkáme v rámci klasického HBO.

 78 %
Online na Prima Videopůjčovna  Prima Videopůjčovna | od 20. 3. 2021 | český dabing

 259 zobrazení   22 se líbí
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Netflix uvolnil ukázky k 5 očekávaným seriálovým hitům konce zimy
Netflix uvolnil ukázky k 5 očekávaným seriálovým hitům konce zimy
10. 1. 2020 | Filmové novinky

Rok 2020 se sice rozjíždí jen pozvolna, ale Netflix, jak je jeho zvykem, nás rozhodně nehodlá šetřit. V několika posledních dnech se totiž vytasil s pěticí trailerů, které nás lákají na nové i pokračující seriály, kterými nás bude chtít v nejbližších týdnech bavit.

Seriálový Pán prstenů do hlavní role obsadil mladého Neda Starka
Seriálový Pán prstenů do hlavní role obsadil mladého Neda Starka
9. 1. 2020 | Filmové novinky

Poté, co herec Will Poulter, který byl původně zamýšlen pro hlavní roli ve vysoce očekávané seriálové adaptaci Pána prstenů, musel kvůli pracovní vytíženosti projekt opustit, nalezli konečně v Amazonu náhradu, kterou bude britský herec Robert Aramayo.

Megahit Joker je konečně dostupný online! Kde si ho přehrát?
Megahit Joker je konečně dostupný online! Kde si ho přehrát?
7. 1. 2020 12:00:00 | Filmové novinky

Zdrcující osudy neúspěšného komika Arthura Flecka ocenily Zlaté glóby soškou pro Joaquina Phoenixe a vy si je nyní můžeme užít i legálně online. Joker totiž dorazil do první distribuční fáze online streamovacích služeb.

Zlaté glóby ovládli Tarantino, válečné 1917 a HBO. Netflixu se nedařilo
Zlaté glóby ovládli Tarantino, válečné 1917 a HBO. Netflixu se nedařilo
6. 1. 2020 13:00:00 | Filmové novinky

Ačkoli si Netflix hřál hned několik želízek v ohni na sošku Zlatého glóbu, nakonec odešel ze slavnostního předávání víceméně z prázdnou. Mnohem více se dařilo HBO, ale hlavně tradičním studiovým filmům, které mířily do kin.